Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Radiniai Šiaurės Amerikoje
 
 

Radiniai Šiaurės Amerikoje

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(10) 2015-12-28 51
Kristupas Kolumbas salas prie Amerikos krantų pasiekė 1492-aisiais. Tačiau panašu, kad jis buvo toli gražu ne pirmasis Ameriką pasiekęs europietis. Daugeliui žinomos teorijos apie vikingų, polineziečių ir kinų lankymąsi Amerikos žemyne dar iki K. Kolumbo atradimo. O dabar grupė mokslininkų iškėlė dar radikalesnę Amerikos atradimo istoriją: jie pareiškė atradę artefaktų, liudijančių, kad Ameriką atrado dar senovės romėnai – I-ajame mūsų eros amžiuje ar net iki Kristaus gimimo. Taigi, beveik 1,5 tūkst. metų anksčiau už K. Kolumbą.
(0) 2014-09-16 7
Kanados ministras pirmininkas Stephenas Harperis paskelbė, jog „atskleista viena iš didžiausių Kanados paslapčių“, rašo nationalgeographic.com.
(1) 2014-03-21 0
Carnegie ir Smithsonian muziejų bei Jutos universiteto mokslininkai ketvirtadienį pristatė savo atradimą – daugiau nei 200 kg sveriantį aštrianagį, paukštį primenantį dinozaurą Anzu wyliei, kurį galima pelnytai vadinti „pragaro višta“. Prieš 66 mln. metų šis grėsmingas 3,5 m ilgio paukštis klajojo po Šiaurės Amerikos stepes.
(0) 2014-03-04 4
Ankstyvieji Amerikos čiabuviai tūkstančius metų gyveno Beringo sąsiaurio sausumos tilte, dabar nugrimzdusiame po vandeniu, prieš įžengdami į Aliaską ir kitas Šiaurės Amerikos teritorijas, penktadienį paskelbė tyrėjai.
(5) 2013-05-03 0
Atšiaurią 1609 m. žiemą Virdžinijos valstijos Džeimstauno kolonijos naujakuriai griebėsi kanibalizmo – jie suvalgė 14 m. britų kilmės paauglę, trečiadienį pranešė JAV Smitsono instituto mokslininkai.
(0) 2013-03-06 0
Kupranugariai gerai žinomi savo ištverme, kuri leidžia jiems išgyventi sausringose ir karštose dykumose. Naujas tyrimas rodo, kad kažkada šie gyvūnai mielai gyveno šaltesnio klimato teritorijose.
(1) 2011-07-22 0
Šį kartą nusprendėme keliauti į JAV pietuose esantį Mesa Verdės nacionalinį parką (Kolorado valstija). Maždaug 2600 metrų virš jūros lygio aukštyje žaliuojančio kanjono pavadinimas „Mesa Verde“ išvertus iš ispanų kalbos reiškia „žaliasis stalas“. Iš tiesų šio nacionalinio parko žemė vilioja keliautojus ir nepaprastų įspūdžių mėgėjus ne tik gamtos grožiu ar geologijos stebuklais. Čia savo akimis galima pamatyti ir susipažinti su pirmykšte indėnų k...
(4) 2011-04-20 0
Maino universiteto absolventas rado įrodymų apie seniausią Amerikos žemyne prijaukintu laikomą šunį. Samuelis Belknapas, dirbantis Maino universiteto antropologijos departamente ir Klimato kaitos institute, tyrinėdamas gerai išsilaikiusias žmogaus išmatas rado 9400 metų senumo šuns kaukolės fragmentą, rašo Physorg.com.
(0) 2011-03-28 0
Panašu, kad artimiausiu metu gali tekti perrašyti iki šiol vyravusį istorinį įsitikinimą, jog akmens amžiaus Amerikos atradėjai į Amerikos žemynus atkeliavo iš Azijos. Iki šiol realiausiai kandidatais į pirmuosius Amerikos atradėjus buvo laikomi Kloviso kultūros žmonės. Tačiau Teksaso valstijoje aptikta turtinga pirmykščių įrankių radimvietė leidžia manyti, kad Amerika buvo kolonizuota keliais tūkstantmečiais anksčiau nei įsiviešpatavo Kloviso (kitaip vadinama i...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos