Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Radio teleskopas FAST
 
 

Radio teleskopas FAST

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2019-09-12 62
Greituosius radijo blyksnius geriau fiksuoti greitu teleskopu. Tad, Kinijos FAST teleskopas tam puikiai tinka. Neseniai jis tai patvirtino, užfiksavęs ne bet kokius, o daug kartų pasikartojančius
(0) 2016-07-09 53
Kinija sumontavo paskutinę detalę didžiausiame pasaulyje radijo teleskope, kuris pradės veikti rugsėjį, pranešė BBC, remdamasis valstybine Kinijos žiniasklaida.
(2) 2016-02-22 13
Kinijos planai surasti nežemiškas civilizacijas atsilieps tūkstančiams šalies gyventojų. Antradienį Kinijos naujienų agentūra „Xinhua“ paskelbė, kad daugiau kaip 9 tūkst. Guidžou provincijos gyventojų bus iškeldinti kitur, o jų namų vietoje bus pastatytas didžiausias pasaulyje radioteleskopas FAST.
(0) 2015-12-01 48
Jau per artimiausius metus didžiausias pasaulio radijo teleskopas Arecibo observatorijoje Puerto Rike praras savo titulą. Jį turėtų nustelbti 500 metrų skersmens sferinis radijo teleskopas (FAST), kuris yra dėliojamas kaip dėlionė pietvakarių Kinijos Guidžou provincijos Pingtango mieste.
(2) 2015-08-02 51
Netrukus kosmoso platybes pradės tyrinėti didžiausias kada nors žmonijos istorijoje pastatytas radijo teleskopas. Tokį dabar jau baigia statyti kinai. Naujasis įrenginys yra net pusės kilometro skersmens ir galės aptikti radijo signalus už milijardų šviesmečių.
(0) 2011-08-21 1
Pirmieji radioteleskopai pastatyti XX amžiuje, praėjus maždaug 300 metų po Galilėjaus žvilgsnio į naktinį dangų pro paties pasidarytą teleskopą. Dabar optiniai ir radioteleskopai yra vieni pagrindinių prietaisų astronomijoje. Nuolatos vyksta jų tobulinimas, o šie metai radioteleskopams labai palankūs - iki metų galo startuos labai įdomūs ir vertingi projektai, apie kuriuos trumpai papasakosime šiame straipsnyje.
(6) 2011-06-15 0
Kinijos Guidžou provincijoje pradėta radijo teleskopo, kuris jau vadinamas nauju inžinerijos pasaulio stebuklu, statyba. Tai bus didžiausias pasaulyje individualus, „monolitinis“ radijo teleskopas – „monolitinis“ ta prasme, kad visa jo įranga stūksos vienoje vietoje. Didžiausias sudėtinis, jungtinis radijo teleskopas pasaulyje, be abejo, bus po visą planetą išdėstytų radijo antenų tinklas SKA – „Square Kilometer Array“.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos