Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Rankų higiena
 
 

Rankų higiena

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-04-06 15
Pastarosiomis savaitėmis gausu patarimų ir paaiškinimų, kaip elgtis norint apsisaugoti nuo siaučiančio viruso: dėvėti kaukes, plauti rankas, laikytis atstumo ir t. t. Tačiau, kad jūsų naudojamos priemonės būtų išties veiksmingos, reikia laikytis tam tikrų taisyklių.
(4) 2020-04-03 16
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Visuomenės sveikatos fakulteto profesorius Mindaugas Stankūnas socialiniame tinkle pasidalino svarstymais, ar Lietuvą galėtų ištikti Italijos scenarijus. Pasirodo, kad koronaviruso plitimo greičiui didžiulę įtaką turi vaikai ir gyvenimo būdas.
(0) 2020-04-02 0
Pasaulyje siautėjantis koronavirusas itin pavojingas žmonėms, esantiems rizikos grupėje, tarp kurių yra ir sergantys širdies ir kraujagyslių ligomis. „Delfi TV“ laidoje „Sveikatos receptas“ Lietuvos kardiologų draugijos prezidentė, širdies nepakankamumo ekspertė prof. Jelena Čelutkienė pasakojo, ką jie turėtų žinoti.
(2) 2020-04-02 7
Naujasis koronavirusas tęsia žygį per pasaulį, o internete savo keliu plinta mitai ir gandai apie COVID-19. Turbūt kai kuriuos jų jau būsite girdėję, galbūt net atkreipę dėmesį ar bandę paisyti rekomendacijų, kas geriausiu atveju reikštų tik veltui iššvaistytas pastangas. Blogiausiu – paverstų labiau pažeidžiamais.
(1) 2020-04-01 7
Koronaviruso SARS-CoV-2 židinyje Kinijos mieste Uhane dalis COVID-19 persirgusių žmonių užsikrėtė antrą kartą. Tai verčia abejoti diagnozės įrankių tikslumu ir nerimauti dėl antros susirgimų bangos.
(0) 2020-03-30 18
Medicinos profesorius Vytautas Kasiulevičius pasidalijo įžvalgomis, kada galime tikėtis Lietuvoje koronaviruso piko. Anot jo, tai galėtų būti gegužės pirmomis savaitėmis.
(0) 2020-03-26 0
Šiuo metu daugiau nei įprastai dėmesio skiriant rankų plovimui, jų dezinfekavimui, specialistai pastebi ir pirmąsias su tuo besirandančias rankų odos problemas – pažeidus hidrolipidinį barjerą oda perdžiūsta, skilinėja, rausta, gali rastis žaizdelių. Gydytoja dermatovenerologė prof. dr. Matilda Bylaitė-Bučinskienė išskiria pagrindines rankų priežiūros taisykles pasaulinės koronaviruso pandemijos metu ir išsako dažniausiai daromas klaidas.
(14) 2020-03-25 65
Naujojo koronaviruso protrūkis jau vadinamas šimtmečio pandemija. Bet gali būti, kad vėliau teks kalbėti apie šimtmečio fiasko, „Statnews“ rašo prestižinio JAV Stanfordo universiteto medicinos, epidemiologijos ir visuomenės sveikatos profesorius Johnas Ioannidis. Jo teigimu, nors vis daugiau valstybių skelbia nacionalinį karantiną ir ragina piliečius vengti kontakto, šiuo metu net nežinoma, kiek žmonių yra užsikrėtę SARS-CoV-2, o tai reiškia, kad drakoniški suvaržymai gali būti neadekvatūs.
(0) 2020-03-25 -3
Natūralu, kad stiprėjant nerimui dėl koronaviruso protrūkio, visi masiškai perka rankų dezinfekantus. Biologas Jeffrey Gardneris aiškina, kodėl rankų dezinfekantų pagrindinis elementas yra alkoholis ir kodėl nerekomenduojama kaupti namie dezinfekantų atsargų.
(2) 2020-03-24 1
Koronavirusu Lietuvoje užsikrečiant vis daugiau žmonių, vaistininkai įspėja imtis visų atsargumo priemonių, stabdant užkrato plitimą. Pasak „Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistų, ypač atidūs turėtų būti tie, kurių šeimos nariams arba artimiesiems diagnozuotas šis virusas.
(0) 2020-03-24 2
Pirmadienį spaudos konferencijoje sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė, kad rengiamos rekomendacijos gyventojams viešose vietose dėl koronaviruso prevencijos nešioti veido kaukes. Visuomenėje kilo klausimų, iš kur gauti medicininių kaukių, jei jų pardavimo vietose seniai nėra, o jei ir atsiranda, kaina būna nesąžininga.
(0) 2020-03-24 13
Dar prieš savaitę pamatyti parduotuvėje pirkėją su kauke buvo įvykis. Tačiau dabar tokių žmonių daugėja. Tai natūralu, nes paskutiniai nustatyti COVID-19 atvejai rodo, kad, panašu, virusas jau pradėjo plisti visuomenėje. Tačiau daugelio šalių specialistai teigia, kad šios kaukės suteikia tik iliuzinį saugumo jausmą, o kaip svarbiausia priemonė nurodoma sena kaip pasaulis rankų higiena.
(0) 2020-03-17 8
Liga nauja, bet patarimai nesenstantys, it iš „Anties“ repertuaro. Bonusas – paprastas rankų dezinfektanto receptas.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos