Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Rankų higiena
 
 

Rankų higiena

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(14) 2020-03-25 65
Naujojo koronaviruso protrūkis jau vadinamas šimtmečio pandemija. Bet gali būti, kad vėliau teks kalbėti apie šimtmečio fiasko, „Statnews“ rašo prestižinio JAV Stanfordo universiteto medicinos, epidemiologijos ir visuomenės sveikatos profesorius Johnas Ioannidis. Jo teigimu, nors vis daugiau valstybių skelbia nacionalinį karantiną ir ragina piliečius vengti kontakto, šiuo metu net nežinoma, kiek žmonių yra užsikrėtę SARS-CoV-2, o tai reiškia, kad drakoniški suvaržymai gali būti neadekvatūs.
(4) 2020-04-07 35
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto dėstytojas doc. dr. Giedrius Vanagas savo feisbuko paskyroje įvardijo panašumus, kaip COVID-19 plito Italijoje ir Lietuvoje. Anot jo, buvo padarytos 5 klaidos.
(0) 2020-05-15 4
Žinant, kaip dažnai tai buvo akcentuojama per įvairiausias žiniasklaidos priemones, šiandien teoriškai jau kiekvienas turėtume žinoti, kaip svarbu siekiant sustabdyti infekcijų plitimą yra plautis rankas ir laikytis geros higienos praktikos. Bet, kaip sako sena patarlė, geriau kartą pamatyti nei šimtą kartų išgirsti.
(1) 2020-04-01 7
Koronaviruso SARS-CoV-2 židinyje Kinijos mieste Uhane dalis COVID-19 persirgusių žmonių užsikrėtė antrą kartą. Tai verčia abejoti diagnozės įrankių tikslumu ir nerimauti dėl antros susirgimų bangos.
(0) 2020-04-13 17
Koronavirusas – vienas didžiausių iššūkių visam pasauliui, taip pat ir Lietuvai. VU profesorius, biochemikas Daumantas Matulis laidoje „Delfi diena“ papasakojo daugiau apie šį virusą, nepaisant to, kad įvairiausias žinias apie koronavirusą girdime kasdien.
(0) 2020-03-24 2
Pirmadienį spaudos konferencijoje sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė, kad rengiamos rekomendacijos gyventojams viešose vietose dėl koronaviruso prevencijos nešioti veido kaukes. Visuomenėje kilo klausimų, iš kur gauti medicininių kaukių, jei jų pardavimo vietose seniai nėra, o jei ir atsiranda, kaina būna nesąžininga.
(0) 2020-04-11 15
Koronaviruso dalelės ore gali išlikti ilgiau, nei manyta anksčiau, tvirtina tyrėjai. Suomijos mokslininkai paviešino trimačio vaizdo modelį, kuriame pavaizduota, kaip koronavirusą perneša itin mažyčiai lašeliai (aerozoliai), patenkantys į orą žmonėms kosint, čiaudint ar kalbant.
(0) 2020-05-26 15
COVID-19 stipriai sumažino keleivių srautus. Oro linijos ir oro uostai stengiasi įtikinti žmones, kad keliauti yra saugu, tačiau prireiks šiek tiek laiko, kol lėktuvai vėl bus pilni. Tiesa, ne viskas sugrįš į buvusias vėžes - vieno kelionių atributo gali ir nebelikti.
(4) 2020-04-03 16
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Visuomenės sveikatos fakulteto profesorius Mindaugas Stankūnas socialiniame tinkle pasidalino svarstymais, ar Lietuvą galėtų ištikti Italijos scenarijus. Pasirodo, kad koronaviruso plitimo greičiui didžiulę įtaką turi vaikai ir gyvenimo būdas.
(0) 2020-04-10 43
Tinkamai rankas nusiplauna nedidelė dalis žmonių, todėl buvusi greitosios medicinos pagalbos slaugytoja, norėdama parodyti, kaip lengvai mikrobai plinta net mūvint pirštines, paskelbė vaizdo įrašą feisbuke. Šis įrašas greitai pasklido visame internete.
(0) 2020-04-13 11
Naujas oro mėginių tyrimas, atliktas ligoninių palatose, kuriose buvo gydomi Covid-19 sergantys pacientai, atskleidė, kad virusas gali plisti iki keturių metrų nuo ligonių, o tai yra dvigubai daugiau už atstumą, kurio žmonėms rekomenduojama laikytis viešose vietose.
(2) 2020-04-06 4
Kokia yra tikroji situacija dėl sergamumo koronavirusine infekcija COVID-19 Lietuvoje ir kas mūsų laukia ateityje? Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai parengė du scenarijus – realųjį ir pesimistinį – kaip Lietuvoje galėtų toliau vystytis COVID-19 virusas.
(0) 2020-04-06 15
Pastarosiomis savaitėmis gausu patarimų ir paaiškinimų, kaip elgtis norint apsisaugoti nuo siaučiančio viruso: dėvėti kaukes, plauti rankas, laikytis atstumo ir t. t. Tačiau, kad jūsų naudojamos priemonės būtų išties veiksmingos, reikia laikytis tam tikrų taisyklių.
(0) 2020-03-30 18
Medicinos profesorius Vytautas Kasiulevičius pasidalijo įžvalgomis, kada galime tikėtis Lietuvoje koronaviruso piko. Anot jo, tai galėtų būti gegužės pirmomis savaitėmis.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos