Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Rankų higiena
 
 

Rankų higiena

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(14) 2020-03-25 65
Naujojo koronaviruso protrūkis jau vadinamas šimtmečio pandemija. Bet gali būti, kad vėliau teks kalbėti apie šimtmečio fiasko, „Statnews“ rašo prestižinio JAV Stanfordo universiteto medicinos, epidemiologijos ir visuomenės sveikatos profesorius Johnas Ioannidis. Jo teigimu, nors vis daugiau valstybių skelbia nacionalinį karantiną ir ragina piliečius vengti kontakto, šiuo metu net nežinoma, kiek žmonių yra užsikrėtę SARS-CoV-2, o tai reiškia, kad drakoniški suvaržymai gali būti neadekvatūs.
(4) 2020-04-07 35
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto dėstytojas doc. dr. Giedrius Vanagas savo feisbuko paskyroje įvardijo panašumus, kaip COVID-19 plito Italijoje ir Lietuvoje. Anot jo, buvo padarytos 5 klaidos.
(4) 2020-04-03 16
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Visuomenės sveikatos fakulteto profesorius Mindaugas Stankūnas socialiniame tinkle pasidalino svarstymais, ar Lietuvą galėtų ištikti Italijos scenarijus. Pasirodo, kad koronaviruso plitimo greičiui didžiulę įtaką turi vaikai ir gyvenimo būdas.
(3) 2020-04-20 24
Paviršių dezinfekavimas pastaruoju metu tapo itin aktualus ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Etanolis yra viena populiariausių priemonių gaminant dezinfekuojančias priemones – tačiau jau tikriausiai girdėjote, kad netinkami mažiau nei 60 procentų ir daugiau nei 80 procentų etanolio turintys dezinfekavimo skysčiai? Juk atrodytų, kad 95 procentų etanolis turėtų geriau užmušti bakteriją nei 70 procentų etanolis – ar ne?
(2) 2020-04-06 4
Kokia yra tikroji situacija dėl sergamumo koronavirusine infekcija COVID-19 Lietuvoje ir kas mūsų laukia ateityje? Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai parengė du scenarijus – realųjį ir pesimistinį – kaip Lietuvoje galėtų toliau vystytis COVID-19 virusas.
(2) 2020-03-24 1
Koronavirusu Lietuvoje užsikrečiant vis daugiau žmonių, vaistininkai įspėja imtis visų atsargumo priemonių, stabdant užkrato plitimą. Pasak „Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistų, ypač atidūs turėtų būti tie, kurių šeimos nariams arba artimiesiems diagnozuotas šis virusas.
(2) 2020-04-02 7
Naujasis koronavirusas tęsia žygį per pasaulį, o internete savo keliu plinta mitai ir gandai apie COVID-19. Turbūt kai kuriuos jų jau būsite girdėję, galbūt net atkreipę dėmesį ar bandę paisyti rekomendacijų, kas geriausiu atveju reikštų tik veltui iššvaistytas pastangas. Blogiausiu – paverstų labiau pažeidžiamais.
(1) 2020-04-16 0
Rankos paspaudimas yra pasisveikinimo standartas šiuolaikiniame politikos ir verslo pasaulyje, ir jis egzistuoja jau tūkstančius metų. Bet visuomenės sveikatos ekspertai ragina peržiūrėti šio ritualo saugumą, rašo BBC.
(1) 2020-04-01 7
Koronaviruso SARS-CoV-2 židinyje Kinijos mieste Uhane dalis COVID-19 persirgusių žmonių užsikrėtė antrą kartą. Tai verčia abejoti diagnozės įrankių tikslumu ir nerimauti dėl antros susirgimų bangos.
(1) 2020-05-25 1
BBC reporteris Peteris Goffinas visą gyvenimą bijojo mikrobų. Ši psichikos ypatybė, dar vadinama misofobija arba germofobija, paruošė jį koronaviruso pandemijai. Jis žino, kaip laikytis higienos taisyklių ir kontroliuoti savo nerimą.
(0) 2020-03-26 0
Šiuo metu daugiau nei įprastai dėmesio skiriant rankų plovimui, jų dezinfekavimui, specialistai pastebi ir pirmąsias su tuo besirandančias rankų odos problemas – pažeidus hidrolipidinį barjerą oda perdžiūsta, skilinėja, rausta, gali rastis žaizdelių. Gydytoja dermatovenerologė prof. dr. Matilda Bylaitė-Bučinskienė išskiria pagrindines rankų priežiūros taisykles pasaulinės koronaviruso pandemijos metu ir išsako dažniausiai daromas klaidas.
(0) 2020-03-25 -3
Natūralu, kad stiprėjant nerimui dėl koronaviruso protrūkio, visi masiškai perka rankų dezinfekantus. Biologas Jeffrey Gardneris aiškina, kodėl rankų dezinfekantų pagrindinis elementas yra alkoholis ir kodėl nerekomenduojama kaupti namie dezinfekantų atsargų.
(0) 2020-04-13 11
Naujas oro mėginių tyrimas, atliktas ligoninių palatose, kuriose buvo gydomi Covid-19 sergantys pacientai, atskleidė, kad virusas gali plisti iki keturių metrų nuo ligonių, o tai yra dvigubai daugiau už atstumą, kurio žmonėms rekomenduojama laikytis viešose vietose.
(0) 2020-04-06 15
Pastarosiomis savaitėmis gausu patarimų ir paaiškinimų, kaip elgtis norint apsisaugoti nuo siaučiančio viruso: dėvėti kaukes, plauti rankas, laikytis atstumo ir t. t. Tačiau, kad jūsų naudojamos priemonės būtų išties veiksmingos, reikia laikytis tam tikrų taisyklių.
(0) 2020-05-26 15
COVID-19 stipriai sumažino keleivių srautus. Oro linijos ir oro uostai stengiasi įtikinti žmones, kad keliauti yra saugu, tačiau prireiks šiek tiek laiko, kol lėktuvai vėl bus pilni. Tiesa, ne viskas sugrįš į buvusias vėžes - vieno kelionių atributo gali ir nebelikti.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos