Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Reakcija į skausmą
 
 

Reakcija į skausmą

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(7) 2012-05-23 3
Bitės geluonies sukeltą skausmą, ko gero, yra patyrę daugelis. O kaip tokį skausmą būtų galima palyginti su skausmu, kurį sukelia, pavyzdžiui, vapsvos „pepsis“ arba ugninės (rudosios) skruzdės? Arizonos universiteto entomologas Džastinas Šmitas (Justin Schmidt) yra „paragavęs“ ne tik šių trijų, bet ir dar 147 kitų rūšių vabzdžių geluonių. Ir sudaręs skausmingiausiųjų dešimtuką.
(5) 2013-11-25 5
Ar kada susimąstėte, kad didžiąją gyvūnijos pasaulio dalį sudaro rūšys, kurių individai... neturi skausmo receptorių? Mes, žmonės, kaip ir kiti žinduoliai, juntame skausmą – iš emocinio ir fizinio skausmo mokomės ir keičiame savo elgesį. Tačiau su dauguma Žemės gyvūnų yra visiškai kitaip. Paprasčiau tariant, jie yra gyvi robotai, nejaučiantys skausmo, todėl ne tik nesugeba išmokti, kas yra pavojinga ir ko reikia vengti, bet ir aklai tęsiantys pradėtą veiklą net ir žūties akimirkomis.
(3) 2017-12-13 36
Dauguma ligas, sutrikimus, ar nukrypimus nuo vidutinės normos vertina neigiamai. Daugeliui tai atrodo nemalonu, pavojinga – ir žinoma, neretais atvejais tokiam vertinimui yra pakankamai priežasčių.
(8) 2011-03-31 4
Meilė iš tiesų teikia skausmą, tai ne tik banalus posakis, skirtas paguosti sudaužytas širdis. Širdgėla yra labai keistas jausmas – mes išgyvename didžiulį skausmą, nors kūne jokių regimų žaizdų nėra. Naujausiu tyrimu išsiaiškinta, kad prisiminimai apie prarastą mylimą asmenį smegenyse sukelia tokias pačias reakcijas, kaip ir patiriant fizinį skausmą, tad emocinį stresą sustiprina dar ir fizinė širdperša, rašo medicalnewstoday.com.
(0) 2017-05-08 10
Kol vieni žmonės keikiasi visada ir visur, kiti viešose vietose apsimeta itin mandagiais ir net išdrįsta sudrausminti kitus. Tiesa yra ta, kad mažiau ar daugiau keikiasi beveik visi žmonės. Nors tam tikrų normų laikyti yra būtina, negalima paneigti mokslo - keikimasis turi keletą stiprių privalumų. Pateikiame trumpą sąrašą teigiamų funkcijų, kuriuos atlieka mūsų kasdieniai keiksmai.
(9) 2013-09-26 10
Paprastai žmonėms, įsivaizduojantiems kitų skausmą, smegenyse aktyvuojasi sritys, atsakingos už empatiją ir rūpestį. Tačiau nuo psichopatijos sutrikimo kenčiantiems žmonėms ši sistema neveikia – už empatiją atsakingos sritys lieka neaktyvios, taip pat, nesusikuria ryšiai su kitomis sritimis, atsakingomis už emocinį suvokimą ir sprendimų priėmimą.
(1) 2017-10-13 9
Koks čia būtų ginklas – popieriaus lapas? Jeigu to nebūtumėte patyrę, tikriausiai nepatikėtumėte, kad plonas popieriaus lapas gali sukelti tokį aštrų skausmą. Nieko mirtino, bet erzina iki pykčio, ar ne? Mokslininkai turi paaiškinimą, kodėl šis skausmas yra toks nemalonus.
(10) 2009-08-21 0
Jei iki šiol bijote eiti pas dantų gydytoją, tai dabar turėsite visiškai įtikinamą pasiteisinimą: tai ne baimė, tiesiog jums teko netinkami genai...
(5) 2011-02-12 0
Artimo žmogaus prisilietimas, apkabinimas arba netgi naminio gyvūno glostymas žmogui padeda lengviau ištverti fizinį skausmą, parodė pakartotiniai mokslininkų tyrimai.
(0) 2017-11-26 15
Odos žalojimas adatomis – skausmingas dalykas. Tai yra visiškai suprantama. Procedūros metu skiepas nuo gripo yra skausmingas dėl to, kad kažkas ploną gabalėlį metalo susmeigia per odą į raumenį ir dar per tą metalą išspaudžia skystį. Bet kodėl po tokios injekcijos ranką skauda ir kitą dieną?
(0) 2017-05-04 9
<em>Noras nubausti skriaudiką – esminis žmogaus bruožas. Jis neproduktyvus, tačiau savo paskirtį turi</em>
(8) 2010-01-05 0
Mokslininkai nustatė, jog maždaug kas trečias žmogus, matydamas kito kančią, iš tiesų gali jausti fizinį diskomfortą.
(15) 2011-02-15 0
Mokslininkai atrado, kad savo kūno stebėjimas sumažina patiriamą skausmą. Tai visiškai prieštarauja daugelio žmonių įpročiui nusisukti, pvz., injekcijos metu. Skausmą mažina ir manipuliuojamo organo (pvz., skiepijamos rankos) vaizdo išdidinimas.
(0) 2018-03-08 2
Mūsų emocijos slepia vieną klastingą savybę, į kurią dažniausiai nekreipiame dėmesio, o be reikalo. Nuo šios savybės priklauso, kaip mes reaguojame į skausmą, perspėja „BBC Future“ žurnalistė.
(4) 2010-04-26 0
Už pinigus negalima nupirkti meilės, laimės arba pagarbos. Tačiau iškelta idėja, jog grynieji pinigai vis gi gali sumažinti skausmą. Atlikus seriją eksperimentų, mokslininkai pastebėjo, jog pinigus skaičiavę žmonės jautė mažiau skausmo, įmerkę pirštus į karštą vandenį; taip pat pastebėtas emocinį skausmą malšinantis pinigų poveikis.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos