Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Reakcija į skausmą
 
 

Reakcija į skausmą

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(15) 2011-02-15 0
Mokslininkai atrado, kad savo kūno stebėjimas sumažina patiriamą skausmą. Tai visiškai prieštarauja daugelio žmonių įpročiui nusisukti, pvz., injekcijos metu. Skausmą mažina ir manipuliuojamo organo (pvz., skiepijamos rankos) vaizdo išdidinimas.
(10) 2009-08-21 0
Jei iki šiol bijote eiti pas dantų gydytoją, tai dabar turėsite visiškai įtikinamą pasiteisinimą: tai ne baimė, tiesiog jums teko netinkami genai...
(9) 2013-09-26 10
Paprastai žmonėms, įsivaizduojantiems kitų skausmą, smegenyse aktyvuojasi sritys, atsakingos už empatiją ir rūpestį. Tačiau nuo psichopatijos sutrikimo kenčiantiems žmonėms ši sistema neveikia – už empatiją atsakingos sritys lieka neaktyvios, taip pat, nesusikuria ryšiai su kitomis sritimis, atsakingomis už emocinį suvokimą ir sprendimų priėmimą.
(8) 2010-01-05 0
Mokslininkai nustatė, jog maždaug kas trečias žmogus, matydamas kito kančią, iš tiesų gali jausti fizinį diskomfortą.
(8) 2011-03-31 4
Meilė iš tiesų teikia skausmą, tai ne tik banalus posakis, skirtas paguosti sudaužytas širdis. Širdgėla yra labai keistas jausmas – mes išgyvename didžiulį skausmą, nors kūne jokių regimų žaizdų nėra. Naujausiu tyrimu išsiaiškinta, kad prisiminimai apie prarastą mylimą asmenį smegenyse sukelia tokias pačias reakcijas, kaip ir patiriant fizinį skausmą, tad emocinį stresą sustiprina dar ir fizinė širdperša, rašo medicalnewstoday.com.
(7) 2012-05-23 3
Bitės geluonies sukeltą skausmą, ko gero, yra patyrę daugelis. O kaip tokį skausmą būtų galima palyginti su skausmu, kurį sukelia, pavyzdžiui, vapsvos „pepsis“ arba ugninės (rudosios) skruzdės? Arizonos universiteto entomologas Džastinas Šmitas (Justin Schmidt) yra „paragavęs“ ne tik šių trijų, bet ir dar 147 kitų rūšių vabzdžių geluonių. Ir sudaręs skausmingiausiųjų dešimtuką.
(5) 2011-02-12 0
Artimo žmogaus prisilietimas, apkabinimas arba netgi naminio gyvūno glostymas žmogui padeda lengviau ištverti fizinį skausmą, parodė pakartotiniai mokslininkų tyrimai.
(5) 2013-11-25 5
Ar kada susimąstėte, kad didžiąją gyvūnijos pasaulio dalį sudaro rūšys, kurių individai... neturi skausmo receptorių? Mes, žmonės, kaip ir kiti žinduoliai, juntame skausmą – iš emocinio ir fizinio skausmo mokomės ir keičiame savo elgesį. Tačiau su dauguma Žemės gyvūnų yra visiškai kitaip. Paprasčiau tariant, jie yra gyvi robotai, nejaučiantys skausmo, todėl ne tik nesugeba išmokti, kas yra pavojinga ir ko reikia vengti, bet ir aklai tęsiantys pradėtą veiklą net ir žūties akimirkomis.
(4) 2010-04-26 0
Už pinigus negalima nupirkti meilės, laimės arba pagarbos. Tačiau iškelta idėja, jog grynieji pinigai vis gi gali sumažinti skausmą. Atlikus seriją eksperimentų, mokslininkai pastebėjo, jog pinigus skaičiavę žmonės jautė mažiau skausmo, įmerkę pirštus į karštą vandenį; taip pat pastebėtas emocinį skausmą malšinantis pinigų poveikis.
(4) 2009-09-16 0
Atletai, kurie treniruojasi kartu, gali iškęsti dvigubai daugiau skausmo nei treniruodamiesi atskirai, tikina Oksfordo universiteto mokslininkai.
(3) 2013-07-18 0
Paskelbtas Albertos universiteto mokslininkų tyrimas dar kartą patvirtino, jog muzika gali sumažinti vaikų jaučiamą skausmą - šį kartą buvo tirta vaikų jaučiama "adatos baimė".
(3) 2017-12-13 36
Dauguma ligas, sutrikimus, ar nukrypimus nuo vidutinės normos vertina neigiamai. Daugeliui tai atrodo nemalonu, pavojinga – ir žinoma, neretais atvejais tokiam vertinimui yra pakankamai priežasčių.
(2) 2009-10-03 0
Yra įprasta duoti migdomųjų vaistų sužeistams kariams ar žemės drebėjimų aukoms. Dabar gi pripažinta, kad tai gali kenkti sveikatai.
(1) 2017-10-13 9
Koks čia būtų ginklas – popieriaus lapas? Jeigu to nebūtumėte patyrę, tikriausiai nepatikėtumėte, kad plonas popieriaus lapas gali sukelti tokį aštrų skausmą. Nieko mirtino, bet erzina iki pykčio, ar ne? Mokslininkai turi paaiškinimą, kodėl šis skausmas yra toks nemalonus.
(0) 2017-05-08 10
Kol vieni žmonės keikiasi visada ir visur, kiti viešose vietose apsimeta itin mandagiais ir net išdrįsta sudrausminti kitus. Tiesa yra ta, kad mažiau ar daugiau keikiasi beveik visi žmonės. Nors tam tikrų normų laikyti yra būtina, negalima paneigti mokslo - keikimasis turi keletą stiprių privalumų. Pateikiame trumpą sąrašą teigiamų funkcijų, kuriuos atlieka mūsų kasdieniai keiksmai.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos