Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Regėjimas ir jo fiziologija
 
 

Regėjimas ir jo fiziologija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-10-12 8
Tinklainės pažeidimas yra pagrindinė žmonių aklumo priežastis, paveikianti milijonus žmonių visame pasaulyje. Deja, tinklainė yra vienas iš nedaugelio audinių, kurių mes, žmonės, negalime atkurti.
(0) 2019-12-06 1
Nustatydami asmens riziką sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, gydytojai atsižvelgia į įvairius veiksnius, tokius kaip amžius, rūkymo istorija ir kraujo spaudimas, tačiau akies galinės dalies kraujagyslių pokyčiai gali būti dar tikslesnis rodiklis, rašoma medicalnewstoday.com.
(0) 2019-08-05 6
Kalifornijos universiteto San Diege (JAV) mokslininkai sukūrė prototipinius kontaktinius lęšius, kurių veikimą valdo akių judesiai. Šių lęšių naudotojai dukart mirktelėję gali priartinti regimą vaizdą, rašo engadget.com.
(0) 2019-06-07 1
Koks jūsų regėjimas? Ar matote tolumoje važiuojančio automobilio numerius? Žinote, kad jūsų regėjimas prastas, bet drovitės nešioti akinius? Ar prastas regėjimas susijęs su reakcija?
(0) 2019-05-03 14
Visi žinome tą jausmą – patrynus akis imame matyti įvairias spalvas ir formas, kurios yra vadinamos „fosfenais“. Jie žinomi nuo senų laikų, o apie juos rašyta dar senovės Graikijoje. Bet kas konkrečiai nutinka, kad imame matyti tokius dalykus?
(0) 2018-12-02 3
Daugelis žmonių skundžiasi, kad kartais trūkčioja viena arba dvi jo akys. Tačiau atsakymą, kodėl taip yra, žino tikrai retas. Nors tai nėra pavojinga liga, tačiau sukelia nemažai nepatogumų.
(1) 2018-10-09 25
Jeigu tam, kad perskaitytumėte produkto sudėtį etiketėje, jums reikia ištiesti rankas, vadinasi, jau turite problemų dėl vaizdo fokusavimo, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Pasak jo, pagrindinis regėjimo sutrikimas, atsirandantis sulaukus 40 metų, vadinamas persiopėja ir gresia visiems, nesirūpinantiems akių sveikata.
(0) 2018-09-26 4
Mokslininkai neseniai išsiaiškino, kad žmogaus akis turi gana šiurpą keliančių gebėjimų. Pasirodo, kad žmogaus akis geba matyti vadinamuosius atvaizdus-vaiduoklius (angl. ghost images), rašo „Live Science“.
(9) 2018-08-27 52
Nepaisant daugybės mokslinių tyrimų ir atradimų, moters kūnas vis dar tebėra kupinas paslapčių. Net jei neatsižvelgsime į visiems girdėtus dailiosios lyties mąstymo ypatumus, vis tiek teks pripažinti, kad moters organizmas yra fenomenalus ir pasižymi tokiais sugebėjimais, kurie gali apstulbinti.
(1) 2017-03-31 20
Tetrachromatija žmonėms pasitaiko labai retai. Nežinia laimingi šią būklę turintieji ar ne, tačiau tetrachromatija leidžia žmonėms tiksliai atskirti tūkstančius atspalvių, kuriuos įprasta žmogaus akis laikytų tiesiog viena ir ta pačia spalva.
(2) 2017-01-24 23
Ne, mes nejuokaujame. Kanapė gali darytį gana keistą poveikį mūsų kūnams, bet nauji tyrimai parodė, kad gali būti jog šis lengvasis narkotikas turi kitą potencialią naudą – geresnį matymą tamsoje.
(5) 2017-01-06 91
Akinių skaityti reikia daugeliui. Tačiau dauguma žmonių jų nešioti net kartkartėmis nemėgsta ir mielai atsisakytų, jei tik galėtų. Pasirodo, kad tai visai įmanoma, jei reguliariai bus daromi pratimai.
(0) 2016-12-28 7
Jokios namuose atliekamos procedūros ir testai negali atstoti gydytojo konsultacijos. Visgi, kai kurios kompanijos vis dar bando rinkai pasiūlyti įvairių medicininių diagnostikos prietaisų, kuriais žmonės gali naudotis namie. Vienas naujausių pavyzdžių – „EyeQue“ regos tikrinimo prietaisas.
(9) 2016-11-04 50
<i>Prieš pusantrų metų naujienose mirgėjo fotografijos žmogaus, bauginamai juodomis akimis. Jo vyzdžius ir raineles dengė sodriai tamsūs kontaktiniai lęšiai, saugantys, kad atsitiktinė švi
(3) 2016-03-03 12
Ko gero, nerastume žmogaus, kuris norėtų, kad jo delne atsirastų skylė. Tačiau ši optinė iliuzija kiekvienam suteikia nemažai malonumo. Juolab kad ją sukurti visai nesudėtinga.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos