Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Robotai
 
 

Robotai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2011-12-30 0
JAV sukurtas robotas, kuris važinėja po miestą ir ima iš praeivių interviu, kartu filmuodamas jį supančią aplinką. Įdomiausia yra tai, jog robotas yra palyginti paprastas, tačiau jo užfiksuoti interviu su žmonėmis – nepakartojami.
(0) 2011-12-09 1
Tuo metu, kai vieni robotai jau beveik išstūmė žmogaus darbą iš automobilių surinkimo ir elektronikos sričių, kiti robotai jau kėsinasi ir į statybų segmentą. Pastarajame etape kol kas nėra dėl ko jaudintis, tačiau ateityje elektroniniai darbininkai galės imtis atsakomybės, statant įvairius pastatus (nors ir ne visiškai savarankiškai).
(0) 2011-11-30 0
Skaitmeninės įrangos gamintoja Morita Manufacturing, bendradarbiaudamas su Japonijos Stomatologijos universitetinės ligoninės specialistais, sukūrė robotą Simroid, kuris skirtas stomatologų paruošimui. Pirmasis prototipas buvo pristatytas dar 2007 m., tuo tarpu dabartinė versija pažengusi žymiai toliau.
(0) 2011-11-29 0
Vienas Pietų Korėjos kalėjimas kitais metais dalį nusikaltėlių priežiūros darbų ketina perduoti robotams. Nuo kitų metų kovo mėnesio Pohango miesto kalėjime turėtų pradėti dirbti 150 cm ūgio robotai.
(15) 2011-11-22 0
Mažos britų firmos pagamintas šokantis robotas tampa tikru atradimu prieš 2011 metų didžiąsias šventes. „My Keepon“ pavadintas ryškiai geltonas žaislas iš pradžių buvo sukurtas kaip priemonė padėti bendrauti autizmu sergantiems vaikams, bet greitai juo susidomėjo ir visai sveiki vaikai ir jų tėveliai.
(2) 2011-11-09 0
Simono Frazerio universiteto (Kanada) mokslininkai pagamino mažą vikšrinį robotą, gebantį vertikaliai judėti lygiomis stačiomis sienomis nenaudojant magnetų ir specialių siurbtukų. Skelbiama, kad tokie robotai gali būti naudojami atominių jėgainių įrangos apžiūrai ar vykdant gelbėjimo darbus po žemės drebėjimų.
(4) 2011-11-02 0
Japonijos mokslininkai sukūrė robotą, kuris gali judėti, nors neturi jokių motorų, sensorių, kompiuterių ar elektros. Tą jis daro sėkmingai išnaudodamas tik turimą potencinę energiją.
(1) 2011-10-27 0
Jautriuoju musėkautu vadinamą vabzdžiaėdį augalą imituojantys robotai galėtų būti „varomi“ gyvais vabzdžiais (musėmis, uodais ir pan.) bei vorais. Du skirtingus vabzdžiaėdžių robotų prototipus sukonstravo Pietų Korėjos ir JAV robotikos inžinieriai.
(8) 2011-10-18 1
Robotas „Cubestormer II“ mobiliojo telefono vaizdo kameros objektyvu įdėmiai nusifotografuoja kiekvieną Rubiko kubo sienelę, vaizdinę informaciją apdoroja galinga programine įranga, „pasiraitoja“ keturias iš „Lego“ kaladėlių sukonstruotas rankas ir… Nepraėjus nė šešioms sekundėms tampa aišku, jog „Cubestormer II“ pagerino ne tik robotų, bet ir absoliučiai geriausią žmogaus pasiektą Rubiko kubo surinkimo pasaulio rekordą.
(0) 2011-10-14 0
Lozanos politechnikos instituto tyrėjai kartu su įmone „senseFly“ sukūrė robotus, kurie gali skraidyti būriu. Tam jie pasinaudojo dar 1986 metais atrastu algoritmu, skaičiuojančiu kūnų judėjimą trimatėje erdvėje, kai kiekvienas būrio narys bendrauja tik su savo artimiausiu kaimynu ir visai nieko nežino apie kitų būrio narių judėjimą. Įdomiausia, kad toks algoritmas leido pakankamai tiksliai atkurti paukščių būrio judėjimą.
(10) 2011-09-28 0
Robotikos centro „Boston Dynamics“ darbuotojai pačių sukonstruotą mechaninį keturkojį robotą „BigDog“ („Didysis Šuo“) „augina“ jau penkerius metus. Per tą laiką robotas ne tik išmoko dėlioti žingsnius – pratybų ir bandymų kupinoje jo kasdienybėje nestigo įvairiausių kitokių nuotykių.
(1) 2011-09-19 0
Nedidelis, rankoje telpantis robotas „Evolta“ bandys įveikti varginantį 230 km ilgio triatloną. Jam teks nuplaukti beveik 4 km, nubėgti 42 km ir dar 180 km nuvažiuoti dviračiu.
(0) 2011-08-29 0
Nuotoliniu būdu valdomi robotai – jau visai ne naujiena. Taip valdomi ratiniai, žingsniuojantys ir skraidantys robotai. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, jog kur kas didesnis iššūkis – autonominį valdymą turintys robotai. Tačiau toks požiūris galioja tik tada, kai kalba eina apie vieną robotą.
(1) 2011-08-18 0
Įvairiausių modelių valdymas nuotoliniu būdu naudojant išmanųjį telefoną jau nieko nestebina, tačiau, pasirodo, išradingumo ribos toli gražu nėra pasiektos. Pavyzdžiui, Londone gyvenantis informacinių technologijų tematikos tinklaraščio autorius vardu Tamlinas (Tamlyn) pristatė nuotoliniu būdu kontroliuojamą žaislinį tanką.
(2) 2011-08-09 0
Masačūsetso Technologijos instituto (MIT) robototechnikos studentas Mario Bollini kartu su kolega Danielos Rus konstruoja robotą-virėją, kažkada ateityje išvaduosiantį namų šeimininkes nuo monotoniško maisto ruošimo darbų.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos