Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Rusija
 
 

Rusija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(9) 2009-07-03 0
Rusijos caro šeimos atstovai viešai pareiškė, kad ketina grįžti į Rusiją kaip "visuomenės gerovės institucija", todėl jiems turėtų būti suteiktas ypatingas teisiškai įtvirtintas statusas.
(12) 2009-06-22 0
Dalis Rusijos teritorijos atiteko Estijai po to, kai maža miškais apaugusi Rusijos salelė, esanti Narvos upėje, įplaukė į Estijos teritorinius vandenis. 4 hektarų plotą užimanti sala pajudėjo dėl Narvos upėje pakilusio vandens lygio, skelbia naujienų agentūra „Interfax“.
(9) 2009-05-18 0
Gyvenimas Maskvoje nuo sovietinių laikų nemažai pasikeitė, tačiau pasikeitė jis ne tik žmonėms. Pavyzdžiui, benamiai šunys čia išmoko prisitaikyti prie besikeičiančio miesto ir pradėjo naudotis... metro.
(42) 2009-04-12 20
Sibire, vos už 12 kilometrų į šiaurės vakarus nuo Rusijos miesto Tomsko, gūdžiu sovietmečiu, prieš 60 metų, buvo įkurtas slaptas miestas, kodiniu pavadinimu Tomskas-7.
(4) 2009-04-09 0
Pirmą kartą nuo caro laikų Rusijoje bus leista privatiems asmenims ieškoti aukso. Merdintys rytiniai pakraščiai tikisi auksu privilioti žmonių.
(7) 2009-02-20 0
Dauguma inovacinio verslo pasaulyje apžvalgininkų (tokie kaip britų savaitraštis The Economist arba amerikiečių IT naujienų vartai ZD-net) teigia, kad, kaip ir prieš 80 metų, iš ekonominės krizės padės išlipti valstybių investicijos į radikalesnes inovacijas. Prisimenamas JAV prezidento Roosevelto „Naujasis Sandėris“ (angl. New Deal) plati valstybinių investicijų programa, po Didžiosios 1929 m. depresijos paskatinusi neregėtą transporto, statybų ir komunikacijų te...
(27) 2009-01-17 5
Kadaise, kai žmonės Rusijoje mėgo auginti didelius ūsus ir kartas nuo karto išsiųsdavo kitus žmones į Sibirą, tokie prietaisai kaip GPS ir mobilieji telefonai neegzistavo. Tačiau tada jie turėjo atominius švyturius, kuriais apšviesdavo savo Arktinių regionų jūrų pakrantes. Dabar šie statiniai daugiau primena radioaktyvius vienišus vandenų vaiduoklius.
(4) 2008-12-03 0
Mokslininkai Zaraysko srityje (Rusija), maždaug 150 km į pietryčius nuo Maskvos, aptiko retų vėlyvojo akmens amžiaus laikų dirbinių, išraižytų iš mamuto ilčių.
(0) 2008-11-28 0
Rusijos Amūro srityje darbą baigė speciali būsimojo mokslinės ir socialinės – ekonominės paskirties kosmodromo vietos parinkimo komisija, pranešė Rusijos kosmoso pramonės koncernas „Roskosmos“.
(13) 2008-11-22 18
Rusija yra turtinga regionų, kurie yra dideli, nuošalūs ir labai šalti. Jakutija – neabejotinai užima pirmąją vietą. Ji driekiasi daugiau nei milijoną kvadratinių mylių, tačiau apgyvendinta mažiau nei milijonu žmonių. Regiono centras Jakutskas, įsikūręs vos už 450 kilometrų nuo Arkties, yra pats šalčiausias žemės miestas.
(0) 2008-11-18 0
Pagal turimas dujų atsargas Rusija užima pirmą vietą pasaulyje, Iranas – antrą, o Kataras – trečią. Tai, kad didžiausius dujų rezervus turinčios šalys akcentavo siekį bendradarbiauti dujų eksporto srityje, reiškia, kad galbūt pasaulyje kuriasi „dujų OPEC“ – organizacija, vienijanti stambiausius dujų gamintojus ir eksportuotojus. Kol kas neaišku, kiek artimi bus pagrindinių dujų tiekėjų ryšiai ir ar tikrai galima kalbėti apie monopoliją. Tuo labiau, kad Irano...
(20) 2008-10-28 0
Rusijoje rimtai svarstomi pasiūlymai saugumo sumetimais milžiniška „ugniasiene“ atskirti šalies virtualią erdvę nuo išorinio interneto.
(26) 2008-07-03 3
Šią savaitę sukanka lygiai 100 metų, kai virš Sibiro sprogo asteroidas, skelbia britų dienraštis „The Independent“. Sprogimo galia atitiko 185 Hirosimos bombų galingumą. Dienraščio paskelbtame straipsnyje keliamas klausimas, kaip būtų galima išvengti tokios pat katastrofos, jei dangaus kūnas kristų į megapolį.
(8) 2007-07-10 8
Štai taip atrodo kelias į Jakutiją (Rusijos Federacija) po ilgų liūčių periodo. Jis tampa nepravažiuojamas ne tik džipams (nekalbant apie lengvasias), bet ir sunkiasvoriams sunkvežimiams, pripratusiems prie Rusijos kelių. Aišku viską galima suversti gamtos stichijoms, bet kažkodėl Europos keliai į šitokį "š" nevirsta. Liūčių periodu Jakutija ir kitos centrinės Rusijos dalys atkertamos nuo likusio pasaulio savaitėmis. Galimas lieka tik oro transportas. Todėl šiais per...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos