Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Rusijos ginkluotės tendencijos
 
 

Rusijos ginkluotės tendencijos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(15) 2021-11-23 53
Jungtinės Valstijos suteikė savo NATO sąjungininkams Europoje žemėlapius ir kitą žvalgybos informaciją apie Rusijos karių ir artilerijos pajėgų didėjimą ruošiantis „greitai ir plataus masto įsiveržimui į Ukrainą iš skirtingų vietų“.
(2) 2021-11-18 6
Dubajuje vykstantis aviacijos šou yra pirmasis kartas, kai Rusijos penktosios kartos naikintuvas, pramintas „Checkmate“, debiutuoja už Rusijos teritorijos ribų. Orlaivio prototipai jau statomi, pranešė „Aviation Week“.
(0) 2021-11-17 -1
Per paskutines pratybas „Zapad 2021“ Rusijos kariuomenė viešai pademonstravo savo naują oro desanto dalinių techniką – visais ratų varomą lengvą visureigį „Sarmat-2“, pasakoja Lietuvos kariuomenės atsargos majoras ir ginkluotės entuziastas Darius Antanaitis.
(0) 2021-11-16 20
Jei troškote turėti hipergarsinę raketą, tiesiog praleidote savo šansą. Lapkričio 6 d. vykusiame tiesioginiame internetiniame aukcione „Auction Team Breker“ pasiūlė vieną iš keturių likusių „Kholod“ hipergarsinių bandomųjų raketų.
(1) 2021-11-03 23
Kaip rodo neseniai vykusios karinių jūrų laivynų pratybos, regionas jungiasi į du pagrindinius galios blokus.
(12) 2021-10-28 37
Antrą ir trečią vietas užimančios didžiausios pasaulyje karinės galios - Rusija ir Kinija - palaipsniui artėja prie JAV, tačiau joms vis dar yra kur stengtis.
(11) 2021-10-18 10
Būsimasis Rusijos nepilotuojamas kovinis lėktuvas debiutavo šalies Gynybos ministerijos televizijos stotyje „TV Zvezda“.
(0) 2021-10-12 9
Rusijos kariuomenė sėkmingai užbaigė antrąjį savo hipergarsinės raketos „Cirkon“ paleidimą, šį kartą iš povandeninio laivo, rašoma Rusijos naujienų agentūros „Tass“ pranešime spaudai.
(0) 2021-10-09 6
Dabartinė Rusijos Federacija įgyvendino nemenką kariuomenės modernizaciją, o tai puikiai įrodo šios šalies pasirodymas pastaruosiuose ginkluotuose konfliktuose. Nuo 2003 metų ši šalis nuolat vykdo karinę modernizaciją ir taip siekia stiprinti savo privalumus bei mažinti trūkumus. Tinklalaidėje „Patrulio bazė“ kalbintas Lietuvos karo akademijos dėstytojas Artūr Plokšto ir karininkas majoras Andrėjus Demeško teigė, kad nors Rusijos karinė mašina nėra tobula ir patiria nemažai iššūkių, tačiau įgyvendintos reformos pakeitė valstybės ginkluotąsias pajėgas.
(0) 2021-09-30 8
Vienas neįprasčiausių karo laivų buvo Rusijos imperijos „Novgorodas“. „Frisbio“ formos laivas buvo neįprastai sunkus pagal savo dydį, o ši savybė jam leido gabentis ženkliai didesnius ginklus, lyginant su kitais panašaus dydžio laivais. Tačiau laivo dizaino trūkumai buvo didesni nei teikiama nauda.
(0) 2021-09-23 34
Kalbant apie povandeninių laivų galią, naujausias JAV karinio jūrų laivyno povandeninis laivas yra Virdžinijos klasės „Block V“, o kitoje Atlanto pusėje yra Rusijos „Yasen M“ klasė. Amerikiečių povandeninis laivas gali turėti daugiau ginklų, tačiau Rusijos povandeninis laivas gali turėti daugiau raketų... ir hipergarsinių ginklų.
(1) 2021-09-12 0
Rusijos Gynybos ministerija pranešė, kad pirmoje 2021 metų pusėje šalies kariuomenė gavo apie 200 vienetų pagrindinių ginklų sistemų, teigia Lietuvos kariuomenės atsargos majoras ir ginkluotės entuziastas Darius Antanaitis. Pasak jo, šias sistemas sudaro daugiafunkciniai kovos lėktuvai „MiG-35S“, elektroninės kovos sraigtasparniai „Mi-8MTPR-1“ atakos sraigtasparniai „Ka-52“, 12 radarų, pakrantės gynybos raketinės sistemos „Bastion“ ir devyni laivai, tarp kurių – ir atominis povandeninis laivas „Kazanė“, ir korvetė „Graivoronas“.
(1) 2021-08-27 26
Kuriant kovinę techniką yra vertinami trys pagrindiniai kriterijai: mobilumas, ugnies galia ir apsauga, teigia Lietuvos kariuomenės atsargos majoras ir ginkluotės entuziastas Darius Antanaitis. Bet anot jo, visų trijų kriterijų pasiekti aukščiausiame lygyje neįmanoma. „Jeigu yra geras mobilumas, tada dėl mažo šarvo svorio nebus geros apsaugos. Panaudojus stiprią apsaugą, dėl išaugusio svorionebus įmanoma užtikrinti didelio mobilumo. Galingesnio kalibro montavimas išaugina kovos sistemos svorį ir nukenčia pravažumas, todėl norint išlaikyti pravažumą su dideliu kalibru, reikalingas mažesnis svoris – o tai reiškia menkesnę apsaugą, – su ginkluotės kūrimo problemomis supažindina karys.
(0) 2021-08-18 7
Viešumoje pasklido informacija apie rugpjūčio 5 paskelbtą pranešimą, jog virš Baltijos jūros pastebėtas JAV karinių oro pajėgų lėktuvas Boeing WC-135W Constant Phoenix, kuris ieškojo radioaktyviojo užterštumo ore.
(3) 2021-08-17 17
Jungtinių Tautų delegatai rinkosi aptarti galimų taisyklių, reglamentuojančių autonominių žudikų robotų naudojimą, tačiau Rusija to daryti neketina.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos