Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Rusijos ir NATO santykiai
 
 

Rusijos ir NATO santykiai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2019-09-09 3
Šaltasis karas liko kažkur toli praėjusiame amžiuje, tačiau įtampa visoje planetoje nepaliaujamai auga ir toliau. Amerikiečių analitikai įvardijo penkias vietas, kur gali prasidėti Trečiasis pasaulinis karas – tikėtina, paskutinis visai žmonijai.
(7) 2018-09-25 -2
Susiskaldžiusi Europa, stagnuojančios JAV ir drąsus daugiapolis pasaulis, kuriame Kremlius – vienas svarbiausių žaidėjų. Jai gali sutrukdyti tik desperatiškai pozicijas susigrąžinti siekiantys Vakarai, todėl karinis konfliktas tikėtinas jau 2025 metais. Tai – ne fantazija, o oficiali Kremliaus vizija.
(1) 2018-09-17 -11
Rusija neoficialiai įspėjo JAV gynybos sekretorių Jamesą Mattisą, kad kilus karui Baltijos šalyse Maskva nedvejodama panaudotų prieš NATO pajėgas mažos galios taktinius branduolinius ginklus, savo naujoje knygoje rašo amerikiečių žurnalistas Bobas Woodwardas.
(39) 2017-07-20 93
Į audrą socialinių tinklų erdvėje dėl NATO paskelbto filmuko apie Baltijos šalių partizanus, „miško brolius“, įsijungė ir bene uoliausias Kremliaus propagandininkas Dmitrijus Kiseliovas, ir sumaniai anglų kalba Maskvos liniją po pasaulį tiesiantys Rusijos įkurti „naujienų“ portalai. Tuo metu neutralūs stebėtojai atkreipia dėmesį, kad Aljansas taip greičiausiai bando atgrasyti Rusiją nuo minčių apie Baltijos šalių puolimą.
(0) 2016-10-31 23
JAV ir Rusijai atsidūrus situacijoje, kurią kai kurie linkę vadinti nauju šaltuoju karu, apie 900 amerikiečių karių neilgai trukus atsidurs pavojingiausiame fronte.
(0) 2016-09-01 13
Rugpjūčio pradžioje Rusija NATO šalims bei Baltijos jūros regiono valstybėms išsiuntė pasiūlymą Maskvoje apsvarstyti priemones, kurios padėtų užtikrinti karinių orlaivių skrydžių saugumą virš Baltijos jūros. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad iš anksto džiaugtis nevertėtų, mat Rusija niekada nieko nesiūlo už dyką.
(5) 2016-05-06 28
Norint nusiraminti ir tuo pačiu pakutenti nervus savo priešams, tik nedaugelis dalykų veikia geriau negu poros karo lėktuvų „F-22 Raptor“ vizitas. Šie Amerikos 5-osios kartos naikintuvai yra sunkiai susekami, greiti ir manevringi. Šios nuostabios mašinos pastarosiomis dienomis aplankė Europos paribio valstybes, tarp jų Lietuvą ir Ukrainą, pagal Jungtinių Valstijų palaikymo iniciatyvą.
(3) 2016-05-03 11
Estijos saugumo policija KAPO informavo NATO turinti įtarimų, esą per pastaruosius dvejus metus Estijoje pastebėti taktiniai bepiločiai galėjo būti siųsti ir valdomi Rusijos specialiųjų pajėgų.
(40) 2016-04-30 69
„Užimti svetimą valstybę – viena, o joje išsilaikyti – visai kas kita. Todėl nemanau, kad Maskva gali ryžtis įsiveržti į Lietuvą ar kitas Baltijos šalis. Tiesą sakant, Baltijos šalys Vladimirui Putinui nerūpi“, – išskirtiniame interviu 15min pareiškė Rusijos politiką jau kelis dešimtmečius analizuojantis Niujorko universiteto Globalinių reikalų centro profesorius Markas Galeotti.
(7) 2016-04-25 93
Tampa vis aiškiau, kas bus nutarta per NATO viršūnių susitikimą Varšuvoje. Per praeitą savaitgalį Bratislavoje vykusią tarptautinę saugumo konferenciją „Globsec“ buvo kalbama, kad dėl „nuolatinės rotacijos“ praktiškai jau sutarta. Tai reiškia didelius pokyčius: kad išties daug Amerikos ir kitų šalių karių bus reguliariai siunčiami į pafrontės valstybes ir bus iš jų išvedami.
(12) 2016-04-22 67
Buvęs sovietų lakūnas, praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje skraidęs naikintuvu Mig-21, o vėliau tapęs Ukrainos kariniu lakūnu Oleksis Melnykas mano, kad agresyvios rusų naikintuvų „atakos“ prieš JAV karo laivą „USS Donald Cooc“ Sovietų Sąjungoje būtų buvusios neįmanomos.
(4) 2016-04-20 19
Praėjusią savaitę Rusija įvykdė net dvi provokacijas prieš Jungtinių Valstijų laivyną bei aviaciją Baltijos jūroje ir virš jos. Kaip tai vertinti? Ko siekia Rusija tokiais veiksmais ir kokių pasekmių galima būtų sulaukti, jei amerikiečiai į provokacijas reaguotų ne taip abejingai? Apie tai – pokalbis su Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku Artūru Paulausku ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktoriaus pavaduotoja Margarita Šešelgyte.
(55) 2016-02-27 -10
Amerikiečių strateginio karybos centro RAND simuliacija apie potencialų Rusijos įsiveržimą į Baltijos valstybes vėl sukėlė kalbas apie „naująjį Šaltajį karą“. Simuliacija atskleidė, kad NATO būtų labai sudėtinga apsaugoti Baltijos šalis nuo Rusijos okupacijos, jei būtų pasitikima tomis konvencinėmis pajėgomis, kuriomis galima pasinaudoti iš karto.
(1) 2016-02-24 18
Įtakingas amerikiečių strateginis karybos centras (RAND) neseniai paskelbė analizę, kurioje nurodoma, jog Rusija gali užimti NATO nares Estiją, Latviją ir Lietuvą vos per 60 valandų. Tačiau simuliacijose, leidusiose padaryti tokias išvadas, nebuvo kalbama apie branduolinių ginklų panaudojimą.
(4) 2016-02-19 19
Paskatintas Rusijos keliamos grėsmės ir neseniai išleistos RAND ataskaitos, Pentagonas nusprendė 2017 metais skirti keturis kartus daugiau lėšų Europos gynybai. Šioje ataskaitoje minimi sunkumai, kurių NATO patirtų gindama Baltijos valstybes, o tai vėl iškelia į viešumą klausimus dėl rizikos, kuri iškyla Rusijos pasienyje esančioms Europos valstybėms, skelbia „Newsweek.“

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos