Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Rusijos misijos į Marsą
 
 

Rusijos misijos į Marsą

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2016-03-15 26
Iš Baikonuro kosmodromo Kazachstane paleistas palydovas „ExoMars“, kuris tirs metano dujų kilmę Marso atmosferoje, praneša BBC. Rusijai tai jau dvidešimtas bandymas pasiųsti misiją į Marsą. Viena bėda – visos misijos, kurias vykdė, ligi šiol baigdavosi nesėkmėmis. Ši planeta Rusijai – lyg užkeikta
(2) 2015-10-30 2
Rusijos mokslininkai tikisi, kad nutiesti kelius į Marsą žmonijai padės jau ne kartą kosmose talkinusios beždžionės. Rusijos mokslų akademijos tyrėjai skrydžiui į kosmosą ir kelionei į Raudonąją planetą treniruoja keturias makakų genties rezusų rūšies beždžiones. Tiesa, ar jos bus parskraidintos atgalį Žemę, nežinia.
(0) 2014-02-12 0
Rusijos federalinės kosmoso agentūros „Roskosmos“ pilotuojamų kosminių skrydžių programos vadovas Aleksejus Krasnovas pareiškė, kad iki 2025 m. Rusijoje bus sukurtas naujos kartos kosminis laivas, galintis skraidinti kosmonautus už Žemės orbitos ribų, į Mėnulį ar Marsą. Jo teigimu, rusų kosmonautai skrydžiui į Marsą galės ruoštis treniruodamiesi Mėnulio orbitoje, praneša „Newsru.com“.
(0) 2013-10-16 0
Rusijos federalinė kosmoso agentūra „Roskosmos“ planuoja pakartoti prieš 2 metus nesėkmingai pasibaigusį kosminio aparato „Phobos-Grunt“ skrydį į Marso palydovą Fobą.
(0) 2012-02-02 0
Rusijos federalinė kosmoso agentūra „Roskosmos“ pranešė planuojanti pakartoti „Phobos-Grunt“ kosminę misiją į Marsą ir jo palydovą Fobą. Apie tai paskelbė „Roskosmos“ vadovas Vladimiras Popovkinas, praneša naujienų agentūra „RIA Novosti“. Pasak jo, tokia tyrimų misija bus surengta pakartotinai, jei Rusijai nepavyks susitarti dėl dalyvavimo bendrame Europos kosmoso agentūros (ESA) ir NASA Marso tyrimų projekte „ExoMars“.
(18) 2012-02-01 0
Dėl Rusijos Marso zondo „Phobos-Grunt“ gedimo kalta kosminė spinduliuotė, sutrikdžiusi kosminio aparato kompiuterinių sistemų veiklą. Tiesa, ekspertai abejoja „Roskosmos“ vadovo paaiškinimais.
(17) 2012-01-26 0
Anksčiau kaltinę JAV radarus Ramiajame vandenyne, neva sutrikdžiusius kosminio aparato „Fobos-Grunt“ valdymo sistemą, „Roskosmos“ specialistai dabar įvardijo tikrąjį jų manymu kaltininką. Tai – Saulė.
(5) 2012-01-19 0
Rusijos vyriausybinė komisija, besiaiškinanti, kodėl sudužo Marso zondas „Fobos-Grunt“, teigia, kad pagrindinė gedimo priežastis yra inžineriniai defektai, ketvirtadienį teigė Rusijos kosmoso agentūros „Roskosmos“ vadovas Vladimiras Popovkinas.
(8) 2012-01-16 0
Atmosferoje nesudegę kosminio zondo „Fobos-Grunt“ fragmentai nukrito į Ramųjį vandenyną, praneša „Interfax“, remdamasi Rusijos gynybos ministerija. Tačiau kitas šaltinis – „Ria Novosti“ – remdamasis Rusijos balistikos specialistais, tvirtina, kad kosminės stoties likučiai paniro į Atlantą netoli Brazilijos (tokia buvo viena iš ankstesnių prognozių).
(23) 2012-01-10 0
Rusijos kosminės programos vadovas antradienį užsiminė, kad kažkurios užsienio šalys galimai kaltos dėl virtinės nesėkmių, ištikusių jo agentūra praeitais metais.
(5) 2011-12-29 0
Prognozuojama, jog nevaldomas rusų kosminis zondas „Fobos-Grunt“ Žemėn nukris 2012-ųjų sausio 14 d. Geografinė vieta, virš kurios turėtų pažirti į Marsą taip ir neiškeliavusio kosminio aparato nuolaužos, yra pietvakarinėje Afganistano dalyje, netoli Mirabado miesto, agentūrą „RiaNovosti“ cituoja „universetoday.com“.
(1) 2011-12-20 0
Daugiau kaip mėnesį ne toje orbitoje įstrigęs rusų zondas „Phobos-Grunt“ kitą mėnesį turėtų nekontroliuojamai nukristi į Žemę.
(7) 2011-12-06 0
Nevaldomas Rusijos kosminis aparatas „Phobos-Grunt“, kurio nepavyko nukreipti į Marsą, pradėjo byrėti orbitoje: nuo jo atitrūko du neidentifikuoti fragmentai.
(15) 2011-11-29 0
Pastarosiomis savaitėmis didžiulio žiniasklaidos dėmesio sulaukusią Rusijos tarpplanetinę kosminę stotį „Fobos-Grunt“, kuri įstrigo orbitoje aplink Žemę, gaubė dvejopa emocinė atmosfera – viltys, jog viską pavyks ištaisyti ir zondas vis tik leisis Marso link bei užuojautos jausmais atmieštas šiai misijai (ir apskritai visai rusų kosmoso agentūrai „Roskosmos“) adresuotas moralinis palaikymas. Tačiau visai kitaip šią nesėkmę vertina Rusijos prezidentas Dmitrij...
(2) 2011-11-25 0
Rusijos specialistai iššifravo telemetrinius duomenis, gautus iš orbitoje aplink Žemę įstrigusio Marso zondo, tačiau vis dar nenustatė jo gedimo priežasčių, teigia šaltinis kosmoso pramonėje.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos