Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Ryškiausios žvaigždės
 
 

Ryškiausios žvaigždės

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-12-11 15
Gali būti, kad pirmosios supermasyvios juodosios skylės atsirado kolapsuojant supermasyvioms žvaigždėms. Tokių pirmykščių darinių masė galėjo siekti dešimtis ar net šimtus tūkstančių Saulės masių.
(4) 2017-07-08 43
Šitas ne visai taisyklingas apskritimas – žvaigždė. Tiksliau – Betelgeizė, trečia didžiausia žvaigždė mūsų danguje (po Saulės ir Dorado R).
(0) 2017-04-28 46
Žmonijos ateitis - tolimesnės Visatos tyrimai. Tarp jų būtinai bus ir zondų kelionės į artimiausias žvaigždes. Nors anksčiau buvo sutariama, kad tai neįmanoma, dabartinės technologijos jau leidžia apie tai pagalvoti. Bet kiek laiko mūsų zondas užtruktų, kol pasiektų artimiausią žvaigždę už mūsų sistemos ribų?
(4) 2017-03-07 26
VY Canis Majoris yra raudonoji hipermilžinė žvaigždė, esanti Didžiojo šuns žvaigždyne. Tai yra pati didžiausia ir viena iš šviesiausių žmonijai žinomų žvaigždžių Visatoje.
(2) 2017-01-05 24
Oriono žvaigždyno petis, žvaigždė Betelgeizė, yra gyvenimą baigianti 15-25 kartus už Saulę masyvesnė raudonoji supermilžinė. Jos spindulys yra tūkstantį kartų didesnis, nei Saulės – žvaigždės gyvenimo pabaigoje linkusios kuriam laikui išsiplėsti.
(0) 2015-02-11 14
Vakarais giedrame danguje išsiskiria ryškiausia metų planeta Jupiteris, ne mažiau įspūdingai šį mėnesį spindi ir Šienpjovių žvaigždynas bei Venera. Tačiau vasario naktys pateiks ir daugiau nuostabių reginių.
(2) 2014-06-16 50
Didinga už 20 000 šviesmečių esančios žvaigždės transformacija buvo atskleista pribloškiančiame pagreitinto vaizdo įraše, kurį neseniai paviešino NASA.
(0) 2014-03-20 2
Visatoje yra toks kosminis objektas, kuris per keletą sekundžių išspinduliuoja tiek energijos, kiek mūsų Saulė per visą savo egzistenciją – per 10 mlrd. metų. Tačiau šis objektas – toli gražu ne pats ryškiausias ir ne labiausiai akinantis.
(2) 2013-06-26 2
Vega yra viena ryškiausių mūsų dangaus žvaigždžių, puikiai matoma vasaros naktimis. Ji šviečia Lyros žvaigždyne, o vasaros mėnesiais su kitomis dviem ryškiomis žvaigždėmis – Denebu ir Altayru – susibėga į laikiną darinį, kuris vadinamas Didžiuoju Vasaros Trikampiu. Kadangi Žemės ašigalis svyruoja, šiaurės ašigalis per 26 tūkst. metų ciklą atsiremia į daugybę žvaigždžių. Vega prieš keletą tūkstančių metų jau buvo Šiaurine žvaigžde, o dar sykį ja taps po 12 tūkst. metų, primena "Space.com".
(9) 2011-11-29 0
Visai netoli Saulės sistemos (vos už 25 šviesmečių) esančioje Vegos žvaigždės planetų sistemoje astronomai užfiksavo dviejų didžiulių dangaus kūnų susidūrimą, savo mastu primenantį, kaip spėjama, kadaise įvykusį Žemės susidūrimą su Marso dydžio kūnu, po kurio iš katastrofos nuolaužų susiformavo Mėnulis. Susidūrę Vegos sistemos kūnai suiro ir virto milijardų smulkių nuolaužų sankaupa.
(17) 2011-09-28 3
Šiaurinio pusrutulio naktiniame danguje Betelgeizė – viena iš pastebimiausių žvaigždžių. Ji yra labai ryški, be to, patenka į vieno įspūdingiausių ir žinomiausių žvaigždynų (Oriono žvaigždyno) sudėtį. Tad danguje surasti ir pasigrožėti raudonųjų supermilžinių klasei priskiriama žvaigžde, nuo Žemės nutolusia ne tiek jau ir daug (maždaug 650 šviesmečių) – nesunku. O ją pasverti?
(0) 2011-06-09 0
Vienų ryškiausių ir mažiausiai pažįstamų objektų neaprėpiamose Visatos platybėse – supernovų – gretos per pastaruosius keletą metų pasipildė naujos klasės atstovėmis. Kaip jos susiformuoja, kol kas dar aiškinamasi. Tačiau kerintis jų grožis lengvina jų buveinių – gimtųjų galaktikų – stebėjimo sąlygas.
(13) 2011-05-24 3
Seniai seniai, daug seniau, nei praėjusį penktadienį, gyveno vienas protingas žmogus, vardu Hiparchas. Tais laikais jis gyveno Graikijoje (kurią dabar vadiname antikine, suprask, senovės), bet šiandien kai kurios iš tų žemių priklauso Turkijai, o kitos – vis dar Graikijai (tik jau ne antikinei).

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos