Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Šarvai ir jų technologijos
 
 

Šarvai ir jų technologijos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2020-06-26 30
Poreikis yra išradimų tėvas. Jeigu egzistuoja tam tikras poreikis, o daiktas, kuris jį patenkintų – ne, tuomet galima net neabejoti, kad kas nors jį sukurs.
(0) 2019-09-25 26
Perlamutras - tai vidinėje moliuskų kriauklių dalyje susidaranti kalcio karbonato medžiaga, dažnai naudojama juvelyrikoje. LEGO - tai plastikinių kaladėlių prekės ženklas, žinomas iš kūrybiškumą skatinančių žaislų ir konstruktorių. Ką perlamutras ir LEGO gali turėti bendro? Beveik nieko, bet jie abu bus savotiškai panaudoti naujos kartos neperšaunamose liemenėse.
(1) 2019-06-24 21
Kaip sustabdyti kulkas, panaudojus pačią lengviausią medžiagą? Toks klausimas įkvėpė daugybę mokslininkų ir jie sukūrė pažangias bei lengvas medžiagas, kurios leidžia kareiviams išlikti judriais, o transporto priemonėms lengvomis. Dabar Šiaurės Karolinos Valstijos universiteto mokslininkai skelbia sukūrę dar geresnę apsaugą nuo kulkų. Ir naujoji medžiaga sveria dvigubai mažiau, palyginus su tradiciniais šarvais.
(1) 2019-05-10 22
Izraelio pagrindinis kovos tankas „Merkava“ naudojamas dar nuo 1979 metų. Naujausia ketvirtoji šio tanko karta tarnauja jau nuo 2004-ųjų. „Merkava“ turi daug įdomių savybių. Pavyzdžiui, į akį krenta dešinėje korpuso pusėje sumontuotos grotelės, kurių kiti šiuolaikiniai pagrindinės kovos tankai neturi. Kairėje šio tanko pusėje jų irgi nėra. Kam jos skirtos? Ir kokią kitą įdomią „Merkava“ tanko savybę jos slepia?
(2) 2019-04-23 50
Japonijoje sukurtas pagrindinis kovos tankas „Type 10“ tarnybą pradėjo 2012 metais. Taigi, tai - labai jauna karinė mašina, turint omenyje, kad daugelis kitų šalių pagrindinių kovos tankų dienos šviesą išvydo dar Šaltojo karo metu. Gal todėl, „Type 10“ aprašyme rastume ir „nano-kristalų plieno“ šarvus, bet kas tai yra?
(3) 2018-11-10 52
Paprastai, kai kalbame apie karines technologijas, dažniausiai minime užsieninius vardus: „Stinger“, „Carl Gustaff“, „Abrams“. Bet Lietuva – intensyvi aukštųjų technologijų kūrėja. Garsėjame lazeriais, biotechnologijomis – negi visa tai taip ir lieka už laboratorijų durų ir negrįžtamai iškeliauja pas užsienio užsakovus?
(2) 2018-08-13 29
Jūs sprunkate nuo blogiečių. Kulkos lekia visur aplink ir vilties nėra. Telieka atsisukti į savo priešą ir tikėtis geriausio. Tačiau automatinis ginklas vėl papliumpa kulkų lietumi, kurios sminga jums į krūtinę. Aišku, jūs turite neperšaunamą liemenę, todėl jums tereikia palaukti, kol priešai pasitrauks, ir nusivalyti dulkes. Bet ar tikrai neperšaunama liemenė jus išgelbėtų?
(3) 2018-05-15 46
Prieštankinių ginklų paplitimas kelia didelį JAV karinių pajėgų nerimą. Dabar itin pajėgius prieštankinius ginklus turi ne tik valstybinės kariuomenės, bet ir teroristinės organizacijos. Nuo jų įmanoma apsaugoti sunkiąją techniką, tačiau lengvosios mašinos yra labai pažeidžiamos. Dėl to dabar Jungtinių Valstijų sausumos pajėgos pradeda bandyti pažangią sistemą, vadinamą „Iron Curtain“, kuri gali apsaugoti ir karinius visureigius.
(3) 2018-03-29 46
Mokslininkams JAV pavyko sukurti medžiagą, kurią jie vadina kompozitine metaline puta. Ši keista medžiaga yra kur kas lengvesnė už įprastas šarvo plokštes, tačiau geriau atlaiko šarvamušių šaudmenų smūgius. Teigiama, kad ateityje JAV tankai gali pasinaudoti metalo putų plokštėmis kaip papildomais ar pagrindiniais šarvais.
(4) 2018-03-02 41
Jei reikėtų atspėti, ką bendro turi išmanieji telefonai, neperšaunamos liemenės, teniso raketės, šalmai ir „Ferrari F40“, kokių variantų turėtumėte? Juos jungia medžiaga, kuri jos išradėją įrašė į JAV Nacionalinę išradėjų šlovės alėją.
(3) 2017-10-13 51
Jungtinių Valstijų kariuomenė turi rimtų problemų vykdydama operacijas užjūrio valstybėse. Kariams tenka eiti ilgus atstumus ir kovoti su gerai prisidengusiu priešu. Tačiau problemų kelia ne tik aršus ir klastingas priešas, bet ir pačių nešamas svoris. Visgi, su mokslininkų pagalba kario apsaugos priemones pavyks gaminti lengvesnes dėl modernios medžiagos, kuri šūvius ir smūgius atremia ir kaskart tik stiprėja.
(5) 2017-08-01 23
Jungtinių Valstijų sausumo pajėgų atstovas papasakojo, ko tikisi iš amerikietiškų tankų artimiausioje ateityje. Jau artėja laikas, kuomet teks kuo nors pakeisti „M1A2 Abrams“ tankus, bet kuo? JAV sausumos pajėgų personalo vadovas Markas Milley teigia, kad bus siekiama revoliucinės kovos mašinos, ir papasakojo, kokia ji bus pagal jo paties viziją.
(11) 2017-07-06 34
Centrinis mašinų gamybos tyrimų institutas („ЦНИИмаш“) neseniai parodė uniformas, kurias po kelių metų gali dėvėti rusų pėstininkai. Tai – visą kūną dengiantys šarvai, kuriuose slypi galybė technologijų. Bent jau taip sakoma. Kuo šie šarvai tokie ypatingi ir kodėl ekspertams susižavėjimo jie nekelia?
(3) 2016-11-15 7
Technologijos keičia ekstremalų sportą. Gerai žinomi užsiėmimai praranda su jais siejamus pavojus, o kartu atsiranda ir naujų ekstremalių pojūčių mėgėjams skirtų laisvalaikio leidimo formų. Tai kada pasirodys naujos kovos menų rūšys? Pasirodo, ilgai laukti neteks. „Chiron Global“ kompanijos sukurtas anglies pluošto kostiumas į kovos menus sugrąžina smūgius lazdomis ir nunčiakais, kurie neapsaugotą kovotoją nužudytų.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos