Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Šarvai ir neperšaunamos liemenės kareiviams
 
 

Šarvai ir neperšaunamos liemenės kareiviams

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2020-06-26 31
Poreikis yra išradimų tėvas. Jeigu egzistuoja tam tikras poreikis, o daiktas, kuris jį patenkintų – ne, tuomet galima net neabejoti, kad kas nors jį sukurs.
(0) 2019-09-25 26
Perlamutras - tai vidinėje moliuskų kriauklių dalyje susidaranti kalcio karbonato medžiaga, dažnai naudojama juvelyrikoje. LEGO - tai plastikinių kaladėlių prekės ženklas, žinomas iš kūrybiškumą skatinančių žaislų ir konstruktorių. Ką perlamutras ir LEGO gali turėti bendro? Beveik nieko, bet jie abu bus savotiškai panaudoti naujos kartos neperšaunamose liemenėse.
(1) 2019-06-24 21
Kaip sustabdyti kulkas, panaudojus pačią lengviausią medžiagą? Toks klausimas įkvėpė daugybę mokslininkų ir jie sukūrė pažangias bei lengvas medžiagas, kurios leidžia kareiviams išlikti judriais, o transporto priemonėms lengvomis. Dabar Šiaurės Karolinos Valstijos universiteto mokslininkai skelbia sukūrę dar geresnę apsaugą nuo kulkų. Ir naujoji medžiaga sveria dvigubai mažiau, palyginus su tradiciniais šarvais.
(3) 2018-11-10 52
Paprastai, kai kalbame apie karines technologijas, dažniausiai minime užsieninius vardus: „Stinger“, „Carl Gustaff“, „Abrams“. Bet Lietuva – intensyvi aukštųjų technologijų kūrėja. Garsėjame lazeriais, biotechnologijomis – negi visa tai taip ir lieka už laboratorijų durų ir negrįžtamai iškeliauja pas užsienio užsakovus?
(2) 2018-08-13 29
Jūs sprunkate nuo blogiečių. Kulkos lekia visur aplink ir vilties nėra. Telieka atsisukti į savo priešą ir tikėtis geriausio. Tačiau automatinis ginklas vėl papliumpa kulkų lietumi, kurios sminga jums į krūtinę. Aišku, jūs turite neperšaunamą liemenę, todėl jums tereikia palaukti, kol priešai pasitrauks, ir nusivalyti dulkes. Bet ar tikrai neperšaunama liemenė jus išgelbėtų?
(4) 2018-03-02 41
Jei reikėtų atspėti, ką bendro turi išmanieji telefonai, neperšaunamos liemenės, teniso raketės, šalmai ir „Ferrari F40“, kokių variantų turėtumėte? Juos jungia medžiaga, kuri jos išradėją įrašė į JAV Nacionalinę išradėjų šlovės alėją.
(3) 2017-10-13 51
Jungtinių Valstijų kariuomenė turi rimtų problemų vykdydama operacijas užjūrio valstybėse. Kariams tenka eiti ilgus atstumus ir kovoti su gerai prisidengusiu priešu. Tačiau problemų kelia ne tik aršus ir klastingas priešas, bet ir pačių nešamas svoris. Visgi, su mokslininkų pagalba kario apsaugos priemones pavyks gaminti lengvesnes dėl modernios medžiagos, kuri šūvius ir smūgius atremia ir kaskart tik stiprėja.
(11) 2017-07-06 34
Centrinis mašinų gamybos tyrimų institutas („ЦНИИмаш“) neseniai parodė uniformas, kurias po kelių metų gali dėvėti rusų pėstininkai. Tai – visą kūną dengiantys šarvai, kuriuose slypi galybė technologijų. Bent jau taip sakoma. Kuo šie šarvai tokie ypatingi ir kodėl ekspertams susižavėjimo jie nekelia?
(3) 2016-11-15 7
Technologijos keičia ekstremalų sportą. Gerai žinomi užsiėmimai praranda su jais siejamus pavojus, o kartu atsiranda ir naujų ekstremalių pojūčių mėgėjams skirtų laisvalaikio leidimo formų. Tai kada pasirodys naujos kovos menų rūšys? Pasirodo, ilgai laukti neteks. „Chiron Global“ kompanijos sukurtas anglies pluošto kostiumas į kovos menus sugrąžina smūgius lazdomis ir nunčiakais, kurie neapsaugotą kovotoją nužudytų.
(4) 2016-04-08 84
Mokslininkai sukūrė nedidelio svorio metalo putas, kurios gali šarvus praskrodžiančias kulkas akimirksniu paversti dulkėmis.
(0) 2015-04-08 24
Lenkijos karinio centro mokslininkai sako išradę technologiją, kuri leis neperšaunamas liemenes gaminti iš specialiaus skysčio. Lenkus įkvėpė vadinamieji ne Niutono skysčiai, kurie priklausomai nuo smūgio jėgos ir trukmės staiga gali tapti neįveikiamai klampūs.
(0) 2012-11-27 12
Daugiau nei pusė iš dešimties tūkstančių Amerikos specialiosioms pajėgoms skirtų neperšaunamų liemenių yra su defektais.
(15) 2011-08-17 1
Nors šioje nuotraukoje matyti kažkas panašaus į varganai nupieštą ateivio portretą, iš tiesų tai – viena puikiausių kada nors sukurtų dirbtinių odų, kuriai nebaisios net kulkos.
(14) 2010-12-22 0
Didžiosios Britanijos gynybos ministerija išleido 10 mln. svarų sterlingų specialiems šarvuotiems apatiniams, kurie leis apsaugoti karių dubens srities organus nuo sprogimo. Kaip pranešime spaudai skelbia Britanijos karinė žinyba, 45 tūkst. specialių apatinių jau nusiųsta kariams Afganistane.
(12) 2010-10-29 1
Mokslininkų iš Izraelio komanda sukūrė skaidrią medžiagą, kurią sudaro savaime persigrupuojančios organinės nanosferos. Tai - kol kas tvirčiausia kada nors sukurta biologinė medžiaga, savo savybėmis pralenkianti plieną ir net kevlarą.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos