Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Saturnas
 
 

Saturnas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2014-05-05 8
"Yeti Dynamics" internete neseniai paskelbė naują įspūdingą mokslinę vizualizaciją, kurioje demonstruojama, kaip Žemės dangus atrodytų tuomet, jei dėl kokių nors priežasčių antroji pagal dydį Saulės sistemos planeta Saturnas staiga pradėtų kristi į Saulę ir atklystų prie vidinių planetų.
(0) 2014-04-15 1
Neseniai atsiųstos zondo "Cassini" nuotraukos byloja, kad Saturno atokiausiame A žiede užfiksuotas 1,2 tūkst. km ilgio ryškus darinys byloja ne ką kita, o naujo, tik dabar besiformuojančio mėnulio gimimą, teigia britų astronomai. Jų tyrimo rezultatai pristatyti mokslo žurnale "Icarus".
(0) 2014-04-09 2
Unikalus kampuotasis uraganas, kuris niekur nesitraukia, it būtų prikaltas, ir siautėja tik šiauriniame Saturno ašigalyje, astronomus glumina jau 30 metų. Mokslininkai mano pagaliau įminę vieną didžiausių Saulės sistemos mįslių ir supratę, kokie procesai vyksta šiame 32 tūkst. km skersmens šešiakampyje. Tačiau beprotiškiausia tai, kad, pasirodo, tokie pat procesai vyksta ir visai čia pat, virš mūsų galvų – Žemės atmosferoje.
(0) 2014-04-04 1
<p style="font-style:italic">Saturno leduotasis palydovas, purškiantis vandenį į kosmosą, pasidarė dar įdomesnis. Nauji gravitacijos duomenys rodo, kad po jo paviršiumi, pietų ašigalyje, plyt
(0) 2014-03-19 0
Mokslininkai įsitikinę, kad pirmąkart pavyko užfiksuoti skysčio bangas už Žemės ribų.
(1) 2014-02-05 0
NASA paskelbė naujausią kosminio zondo „Cassini“ padarytą Saturno šiaurės ašigalio nuotrauką, kurioje gerai matyti taisyklingos šešiakampio formos darinys šios planetos atmosferoje.
(1) 2014-01-08 0
Britai neįsivaizduoja gyvenimo be jį puošiančių aromatingos ir stiprios arbatos gėrimo pertraukėlių, tad nieko nuostabaus, kad būtent šios šalies fizikams kilo mintis panaršyti po Saulės sistemą ieškant geriausios vietos arbatai gerti. Žinoma, po pačių Britų salų ir apskritai mūsų Žemės.
(5) 2013-12-27 0
NASA labai mėgsta lengvus ir mobilius daikčiukus. Vienas iš tokių – vien iš strypelių ir laidelių sukonstruotas antžeminis kosminis zondas. Jokių ratų. Jokio šimtakilograminio viršsvorio. Vien neįkainojamas mobilumas. Šis robotizuotas zondas kažkuo primena dykumų paviršiumi riedančius krūmokšnių rutulius. Tai – Saturno palydovą Titaną tyrinėsiantis zondas „Super Ball Bot“.
(0) 2013-12-25 0
Prieš pat Kalėdas mokslininkai iš NASA padovanojo tradicinę dovaną – spalvotų Saturno ir jo mėnulių nuotraukų, kurias padarė „Cassini“ kosminis zondas.
(4) 2013-12-20 0
Manoma, jog smegduobės bei tektonika galėjo daryti įtaką Titano ežerams bei jūroms. Titano paviršiuje yra metano arba etano ežerai, vandenynai. Taip pat mokslininkai atrado ugnikalnius - kriovulkanus. Šie vulkanai yra šalti ir į paviršių išleidžia vandenį, sumaišytą su amoniaku.
(0) 2013-12-19 0
JAV mokslininkai, analizuojantys kosminio aparato „Cassini“ atliktų tyrimų duomenis, priėjo išvadą, kad Saturno žiedų sistema susiformavo prieš maždaug 4,4 milijardus metų, tai yra, netrukus po paties Saturno susidarymo.
(0) 2013-12-14 0
Britų mokslininkas viename iš Saturno žiedų pastebėjo keistą, maždaug kilometro skersmens objektą. Apie savo atradimą profesorius Carlas Murray'us iš Karalienės Marijos universiteto Londone pranešė JAV vykusiame metiniame Amerikos geofizikų sąjungos susirinkime.
(0) 2013-12-11 0
Naujos nuotraukos rodo ties planetos poliumi besisukantį keistos šešiakampio formos dalelių debesį.
(0) 2013-11-27 0
Tai, kas niekaip neįmanoma Žemėje, puikiai pavyktų kituose pasauliuose, ir ne tik labai tolimuose, bet ir pačioje Saulės sistemoje. Pasak mokslininkų, Saturno palydovo Titano atmosfera tokia tanki, o trauka tokia maža, kad žmogus joje galėtų skraidyti paprasčiausiai mosuodamas prie rankų pritvirtintais sparnais.
(0) 2013-10-10 2
Mokslininkai jau gana seniai kelia prielaidą, kad Saulės sistemos planetų-milžinių branduoliuose gali būti šiurpaus dydžio deimantų, savo išmatavimais niekuo nenusileidžiančių stambiems Žemės ledkalniams. Tačiau, pasirodo, begalės deimantų gali būti ir apatiniuose Jupiterio bei Saturno atmosferos sluoksniuose, o kiek aukštėliau planetas gali laistyti deimantų lietūs.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos