Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Saturno ir jo palydovų tyrimo zondai
 
 

Saturno ir jo palydovų tyrimo zondai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2020-01-23 49
Prieš penkiolika metų, 2005-ųjų sausio 14 dieną, zondas Huygens nusileido Saturno palydovo Titano paviršiuje; tai buvo, ir vis dar išlieka, tolimiausias sėkmingas nusileidimas ant dangaus kūno. Bet nusileidimas vyko ne visiškai taip, kaip planuota: pasiekęs Titano atmosferą, Huygens ėmė suktis į priešingą pusę, nei numatyta.
(0) 2019-07-09 10
JAV planetologė Elizabeth Turtle birželio 26-ąją labai nudžiugo, sulaukusi skambučio iš NASA – tyrėjai buvo pranešta, kad buvo suteiktas leidimas įgyvendinti jos projektą pasiųsti bepilotę skraidyklę į Saturno didžiausią palydovą Titaną ir kad jam suteiktas beveik milijardo dolerių finansavimas.
(0) 2018-01-05 45
NASA paskelbė du "New Frontiers" programos finalistus – misijas į Titaną ir kometas. Ankstesnės šios programos misijos yra gerai žinomi pro Plutoną praskridęs "New Horizons", Jupiterį tyrinėjanti "Juno" ir asteroidų mėginius atgabensianti "Osiris-REx".
(0) 2017-09-13 13
Dešimtys sūkurių prie Saturno ašigalio, didesnių už Žemės žemynus. Vandens čiurkšlės iš Encelado ledynų, bylojančios apie gelmėse esančias hidrotermines angas. Sudėtingi cheminiai procesai Titane, galintys netgi duoti pradžią visiškai į žemiškas nepanašioms gyvybės formoms. Tai – tik keletas „Cassini“ misijos atradimų, padarytų per 13 metų, praleistų Saturno sistemoje, rašoma pranešime spaudai.
(0) 2017-05-05 15
NASA bepilotis aparatas „Cassini“ užfiksavo dar niekada „negirdėtus“ garsus, sklindančius iš tarp Saturno ir jo žiedų esančios erdvės. Kaip rašo sciencealert.com, įrašas parodo, kaip skamba beveik visiška tuštuma.
(0) 2017-01-20 54
Šeštadienį sukako 12 metų nuo dienos, kai Huygens zondas nusileido Titano paviršiuje.
(0) 2017-01-10 25
Kosminės programos nėra lengvai įgyvendinamos – viską reikia numatyti į priekį iki smulkiausių detalių. Ir viskas kainuoja tikrai „kosminius“ pinigus. Todėl tiek NASA, tiek ESA kosmoso tyrimų misijoms ruošiasi metų metais. Šiais metais subrendo keletas tikrai vaizduotę žadinančių misijų, apie kurias rašoma svetainėje wired.com.
(1) 2016-09-01 26
<i>NASA planuoja pasiųsti išmanųjį nyrlaivį* į Saturno palydovą Titaną autonominiam jo stingdančiai šaltų okeanų tyrimui.</i>
(1) 2015-11-22 12
NASA internete paskelbė vaizdo įrašą, kuriame įamžinta, kaip veikia pirmasis roboto „Super Ball Bot“ prototipas. Įrašas iliustruoja šio roboto galimybes ridentis kaip kamuoliui.
(57) 2015-09-24 23
Milžiniškas Saturno šešiakampis šiauriniame poliuje pagaliau galbūt turi paaiškinimą. Šis šešiakampio formos debesų šablonas, pirmą buvo kartą atrastas 1988 m., kai mokslininkai žiūrėjo 1980–1981 m. erdvėlaivio „Voyager“ praskridimo nuotraukas, tačiau jo egzistavimą NASA mokslininkai patvirtino gerokai vėliau, kai fiksavo „Cassini“ erdvėlaivio duomenis.
(0) 2015-02-13 16
Vyresnysis robotikos specialistas iš NASA „Ames“ tyrimų centro Vytas Sunspiralas – ne tipinis dirbtinio intelekto kūrėjas. Ar bent jau ne toks žmogus, kokį įsivaizduotume dirbant su dirbtinio intelekto sistemomis. Lietuvių kilmės mokslininkas lanko kovos menus, jogą, kurią sėkmingus startuolius, dirba su su robotais, kurių vienas turėtų keliauti į Saturno palydovą Titaną, ir nepamiršta Lietuvos. Apie tai, kokia svarbi jo lietuviška praeitis, byloja mokslininko vardo bei pavardės atsiradimo istorija.
(0) 2015-02-10 41
JAV kosminė agentūrą NASA planuoja į kosmosą išsiųsti... pirmąjį povandeninį laivą. Agentūros inžinieriai Floridoje pristatė šio kosminio tyrimų zondo charakteristikas ir supažindino su bendromis beprecedentės misijos gairėmis.
(1) 2014-10-02 22
NASA, ESA ir Italijos kosmoso agentūrai priklausantis zondas „Cassini“, stebintis Saturno palydovą Titaną, uždavė mįslę savo šeimininkams: didžiulėje Titano angliavandenilių jūroje jis užfiksavo keistą procesą.
(5) 2013-12-27 0
NASA labai mėgsta lengvus ir mobilius daikčiukus. Vienas iš tokių – vien iš strypelių ir laidelių sukonstruotas antžeminis kosminis zondas. Jokių ratų. Jokio šimtakilograminio viršsvorio. Vien neįkainojamas mobilumas. Šis robotizuotas zondas kažkuo primena dykumų paviršiumi riedančius krūmokšnių rutulius. Tai – Saturno palydovą Titaną tyrinėsiantis zondas „Super Ball Bot“.
(0) 2013-02-24 0
Vienas iš produktyviausių kosmoso fotografų – NASA zondas „Cassini“ – kasmet į Žemę pasiunčia tūkstančius didžiulės mokslinės vertės nuotraukų. Ir tai suprantama: apie Saturną, vykdydamas „Cassini-Huygens“ misiją, jis sukasi jau devintus metus.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos