Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Saugaus vairavimo sistemos
 
 

Saugaus vairavimo sistemos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2015-03-29 11
Kompanija Ford pranešė, kad rinkoje pasirodys automobiliai su technologija „Intelligent Speed Limiter“, kuri leis vairuotojams nekreipti dėmesio į greitį ribojančius kelio ženklus.
(2) 2014-09-15 9
Išmanieji automobilių žibintai, sukurti Carnegie Mellon universiteto Robotikos instituto (JAV), leidžia vairuotojams naudotis ilgosiomis šviesomis visai nesibaiminant, kad jos akins priešais atvažiuojančius vairuotojams. Taip pat ir gerokai sumažinti šių šviesų atspindį, važiuojant sningant ar lyjant tamsiu metu.
(1) 2014-04-17 2
Kompanija "Jaguar Land Rover" anonsuoja naują unikalią technologiją – permatomu arba nematomu virstantį automobilio variklio gaubtą (liaudiškai – "kapotą").
(0) 2014-03-17 0
„Goodyear Dunlop Tires Europe“ Ženevos automobilių parodoje pristatė naują koncepcinę padangą, kurioje įtaisytas mikrolustas, skirtas tiesioginiam ryšiui su automobilio kompiuteriu palaikyti. Ši technologija leidžia užtikrinti geresnes automobilio savybes posūkiuose bei stabdant ir padidina stabilumą.
(0) 2013-12-17 -1
Savaitę po Baltijos šalis keliaujantis „TopGear“ rinkimų karavanas užsuko į šalia Rygos esantį „333“ vairavimo poligoną, kur konkurso dalyvius sutiko vienas greičiausių jaunosios kartos Latvijos lenktynininkų Haroldas Šlegelmilhsas.
(16) 2013-10-24 0
Portugalų mokslininkai pristatė inovatyvią pagalbos vairuotojams sistemą, kuri leidžia kelią matyti kiaurai per priekyje važiuojančius automobilius. Sistema veikia naudojant vadinamosios papildytos realybės technologijas.
(23) 2013-07-22 0
Šiuolaikiniai filmai pilni scenų, kai distanciniu būdu yra užvaldomos transporto priemonės. Tačiau ar galima iš tikrųjų nuotoliniu būdu kontroliuoti automobilį ir valdyti jo elektroniką taip, kad būtų galima išprovokuoti avariją?
(19) 2013-03-10 0
Automobilių tolimųjų žibintų šviesa kelyje gali sukelti avarinę situaciją, kadangi gali apakinti vairuotoją, kuris juda priešpriešine eismo juosta. Tai gali įvykti ir dėl neapdairumo, ir dėl tyčinių veiksmų.
(7) 2011-08-21 0
Mokslininkų teigimu, tinkamai išnaudojus žmogaus smegenų signalus, galima sumažinti stabdymo kelią ir tokiu būdu pavojingose situacijose išvengti susidūrimo. Mat mūsų smegenys yra pakankamai greitos įvertinti situaciją, tačiau raumenys gerokai vėluoja įgyvendinti smegenų impulsus.
(11) 2011-08-05 0
„Volkswagen“, Vokietijos automobilių gamintojas, pademonstravo dar vieną galimą vairuotojo pagalbininką – sistemą, pavadintą „Laikinu autopilotu“ (Temporary Auto Pilot /TAP/). Šioje sistemoje naudojamos jau sukurtos ir gamybos stadiją pasiekusios technologijos, todėl tikimasi, kad ji greitai bus diegiama automobiliuose ir sumažins dėl nepakankamo vairuotojų budrumo nutinkančių nelaimingų atsitikimų skaičių.
(2) 2011-06-06 0
„Ford“ tapo pirmuoju automobilių gamintoju, kuris automobilių tarpusavio komunikacijai pritaikė naują 4G mobiliojo ryšio technologiją LTE. Ši mobilaus interneto technologija užtikrina didelę duomenų perdavimo spartą tarp judrių komunikacijos objektų.
(8) 2010-05-04 0
Šiuolaikiniuose automobiliuose ir toliau sparčiai daugėja elektroninės įrangos, kuri jau ne tik atlieka pagalbines variklio ar stabdžių valdymo funkcijas, bet ir tiesiogiai padeda vairuoti automobilį. Turbūt tai pirmieji žingsniai link ateities autopilotų, kuomet pakaks nurodyti maršrutą, o daugiau viską atliks pats automobilis.
(10) 2009-10-05 0
Japonijos inžinieriai, dirbantys „Nissan Motor“ kompanijoje pranešė žengę dar vieną žingsnį kuriant technologiją, kuri, kaip tikimasi, padės sumažinti automobilių susidūrimo tikimybę, imituojant žuvų elgseną.
(7) 2009-06-13 3
Kompanija „Texas Instruments“ paskelbė, kad Švedijos automobilių apsaugos sistemų gamintoja, kompanija „Autoliv“, automobilinės naktinio matymo sistemos realizavimui pasirinko „TI DaVinci“ skaitmeninius media-procesorius.
(11) 2008-10-04 0
Panašu, jog pamažu artėja laikai, kuomet automobilių valdymas nebebus patikėtas vien tik žmogui. O galbūt ateityje apskritai, žmogus tebus tik keleivis. Dar vieną žingsni šia linkme žengė Nissan kompanija, CEATEC parodoje pristačiusi kol kas dar koncepcinį robotą-automobilį, galinti išvengti kliūčių.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos