Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Saulė
 
 

Saulė

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-11-27 6
Tarpautinės kosminės stoties astronautas Thomas Pesquet įamžino įspūdingą kosminį reiškinį atmosferoje – šiaurės pašvaistę.
(7) 2021-10-29 37
Artimiausiomis dienomis Žemę pasieks galingas Saulės plazmos pliūpsnis – bus fiksuojama geomagnetinė audra. Remiantis matavimų duomenimis, audra sieks 6-7 kategorijas, tai reiškia stiprią ar net labai stiprią geomagnetinę audrą.
(0) 2021-10-17 13
Šeštadienį (spalio 9 d.) į Žemę atgręžtoje Saulės pusėje buvo pastebėtas didžiulis Saulės žybsnis arba vainikinės masės išmetimas – o pirmadienį (spalio 11 d.) žybsnis pasiekė mūsų planetą.
(0) 2021-08-13 8
Neturėdama tvirto paviršiaus, Saulė nuolat banguoja ir raibuliuoja. Prieš šešiasdešimt metų mokslininkai Saulės paviršiuje aptiko bangas, arba osciliacijas, kurios kyla ir leidžiasi aukštyn ir žemyn, o jų periodai – laikas tarp kiekvieno bangos maksimumo – trunka tik apie penkias minutes.
(0) 2021-07-09 35
Jei paklausite savęs, kokia yra didžiausia grėsmė žmonijos egzistencijai, tikriausiai pagalvotumėte apie branduolinį karą, visuotinį atšilimą ar didelio masto pandeminę ligą. Bet manydami, kad galime įveikti tokius iššūkius, ar tikrai esame saugūs?
(0) 2021-06-28 11
Vienas iš fundamentaliausių klausimų visais laikais buvo atsiradimo mitas. Saulės vaidmuo pasaulio suvokime buvo ir yra itin svarbus, todėl ir Saulės atsiradimo paaiškinimai buvo plačiai papli
(0) 2021-06-22 3
Saulės žybsniai – trumpi spinduliuotės paryškėjimai palyginus nedideliame plote – būna kelių rūšių. Vieni vadinami daliniais išsiveržimais – jų išmetama medžiaga per lėta, kad įveiktų Saulės gravitaciją. Kiti yra čiurkšliniai – išsviedžia į aplinką siauras medžiagos čiurkšles. Galiausiai, vainikinės masės išmetimai yra medžiagos burbulai, kurie išsiplečia ir lekia tolyn nuo Saulės. Paprastai kiekvieną žybsnį galima priskirti vienai iš šių trijų klasių.
(0) 2021-05-20 6
Saulės vėjas – tai nuolat iš Saulės sklindantis dalelių srautas. Pasiekusios Žemę, jos atsimuša į magnetosferą, sukuria pašvaistes prie ašigalių. Taip pat vėjas gali pakenkti astronautams, kosminiams zondams, o sustiprėjęs – ir antžeminei elektronikai bei netgi žmonėms. Norėdami išvengti didžiausių grėsmių, mokslininkai kuria vis geresnes kosminių orų prognozes. Vienas klausimas, iki šiol nedavęs ramybės ir neleidęs patikslinti prognozių, yra vėjo temperatūra.
(0) 2021-05-06 15
Saulės paviršiaus temperatūra siekia 5700 laipsnių. Tai tikrai labai daug, lyginant su mums įprastomis temperatūromis, tačiau Saulę gaubiantis vainikas yra apie 200 kartų karštesnis – jo temperatūra viršija milijoną laipsnių. Kaip gali palyginus vėsus paviršius įkaitinti vainiką iki tokios aukštos temperatūros?
(5) 2021-05-05 15
1859 metų rugsėjo 1 dienos rytą astronomas mėgėjas Richardas Carringtonas užlipo į savo privačią observatoriją, įrengtą jo namuose Londono apskrityje.
(0) 2021-05-04 43
2018 m. NASA pradėta vykdyti misija „Parker Solar Probe“, skirta tyrinėti Saulę iš arti, ir toliau žengia vis arčiau savo tikslo, nustatydama vieną naują rekordą po kito.
(0) 2021-04-28 16
Magnetosfera yra skydas, saugantis Žemę nuo žalingo Saulės poveikio. Saulės vėjas, atsimušęs į Žemės magnetinį lauką, didžiąja dalimi aplenkia mūsų planetą, o nedideli elektronų ir protonų srautai, pasiekiantys atmosferą, suformuoja šiaurės ir pietų pašvaistes. Kai iš Saulės išsiveržia medžiagos pliūpsnis, vadinamas vainikiniu medžiagos išmetimu, ir pasiekia Žemę, magnetosfera prispaudžiama arčiau planetos, o pašvaistės matomos toliau nuo ašigalių. O kas nutinka Saulės žybsnių metu, kai Žemę pasiekia tik energingesni fotonai, bet ne elektringos dalelės?
(0) 2021-03-31 8
Šiaurės pašvaistės šiais laikais gerai žinomos visiems, net jei daugelis jų nėra matę savo akimis. Prieš keturis šimtmečius buvo gerokai kitaip – apie tokį reiškinį žinojo retas kuris, gyvenantis piečiau nei šiaurinė Skandinavija ar šiandieninė Kanada.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos