Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Saulės energija varomi laivai
 
 

Saulės energija varomi laivai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2019-10-05 23
Visuomenei vis labiau rūpinantis ekologija ir gamtos tausojimu, auga susidomėjimas atsinaujinačiais energijos šaltiniais varomomis transporto priemonėmis. Todėl Lietuvos keliuose vis dažniau galima išvysti elektra varomus automobilius, o vidaus vandenis neseniai pasiekė pirmieji šalyje saulės energija varomi katamaranai, kuriuos galima išvysti apsilankius istoriniame Trakų mieste.
(2) 2019-09-09 10
Kelionė aplink pasaulį - ne vieno žmogaus svajonė. Ypač, jei bent dalį jos būtų galima įveikti prabangioje jachtoje. Tik „Silent 55“ nėra įprasta jachta - tai yra saulės energija varomas laivas. Jo neriboja degalų kiekis bakuose, jis nebijo leistis į labai tolimas keliones, o prabangos jausmą didina ir absoliuti tyla. Tik palaukite, kol pamatysite kainą.
(12) 2018-07-31 36
Pasaulis vis labiau stengiasi taupyti energiją bei pereiti prie mažiau taršių ir aplinkai draugiškesnių energijos šaltinių. Deja, bet pasaulyje yra fiksuojamas nerimą keliantis taršos lygis ir būtent iškastinis kuras yra pagrindinė aplinkosaugininkų galvos skausmo priežastis.
Ne tik įprastuose keliuose, bet ir vandens telkiniuose plaukiojančios transporto priemonės naudoja iškastinį kurą, dėl ko vis labiau blogėja vandens kokybė. Viskas skamba gana niūriai? Tačiau įsivaizduokite kruizinį laivą, kuriam nereikia iškastinio kuro ir jis dėka vandenilio, vėjo ir saulės energijos vis tiek plaukia. Skamba kur kas geriau ir toks laivas jau egzistuoja.
(1) 2017-07-12 32
Tai pirmas pasaulyje laivas varomas vandeniliu ir atsinaujinančia energija. Kūrėjai tikisi atkreipti dėmesį į pasaulio klimato kaitą ir paskatinti susimąstyti apie pažangias permainas.
(0) 2012-05-08 0
Saulės energija varomas laivas pirmą kartą apiplaukė pasaulį. 31 metro ilgio katamaranas "MS Turanor PlanetSolar" praėjusį penktadienį prisišvartavo Monake po daugiau kaip 19 mėnesių trukusios kelionės.
(5) 2011-05-30 2
Panašu į mažiausią pasaulyje lėktuvnešį iš vaikiškų svajonių apie milžinišką Lego konstruktorių? Tačiau tai – didžiausias pasaulyje Saulės energija varomas laivas „Tûranor PlanetSolar“. Beje, jis dabar plaukia aplink pasaulį ir siekia pasaulio rekordo. Jei jį pasiekti pavyks, tai bus ne tik didžiausias, bet ir pirmasis laivas, apiplaukęs planetą, naudodamas vien Saulės energijos išteklius.
(2) 2011-02-14 0
Belgų architektas Vinsentas Kalebo (Vincent Callebaut) suprojektavo ant vandens plūduriuojantį banginio formos sodą, kuris galėtų plaukioti pasaulio upėmis ir gryninti jų vandenį.
(8) 2010-09-29 2
Kelionę aplink pasaulį pradėjo didžiausias saulės energija varomas laivas. Katamaranas pirmadienį išplaukė iš Monako uosto.
(3) 2010-03-08 0
Vasario 25 dieną Vokietijos Kylio miesto laivų statykloje buvo pristatyta pati didžiausia pasaulyje Saulės baterijomis varoma jachta "PlanetSolar". Jau kitais metais šis katamaranas, kuris varomas išskirtinai Saulės energija, turėtų atlikti kelionę aplink pasaulį.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos