Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Saulės jėgainės keliuose
 
 

Saulės jėgainės keliuose

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2016-12-23 19
<i>Prancūzijos Normandijos regione valdžios atstovai atidarė pirmąjį pasaulyje saulės elementų kelią. 1 km ilgio atkarpą dengia 2880 fotovoltinių skydelių.</i>
(9) 2016-07-14 17
Gal prisimenate prieš porą metų finansavimo platformoje „Indiegogo“ išpopuliarėjusį „Saulės kelio“ projektą? Jis sulaukė daug dėmesio visame pasaulyje, nes pasiūlė saulės energijos kolektoriais dengto kelio idėją. Šis sumanymas pritraukė daugiau nei 2,2 mln. dolerių finansavimą, ir, regis, viena valstybė ruošiasi jį paversti realybe.
(9) 2016-03-21 37
Prancūzijos vyriausybė neseniai paskelbė ketinanti tiesti 1 000 km ilgio kelią iš saulės elementų, kurie elektros energija aprūpins 5 milijonų gyventojų.
(6) 2015-05-14 50
Praėjusiais metais pasaulio žiniasklaida rašė apie Nyderlandus, kuomet ten buvo sukurtas pirmąsis dviračių kelias iš saulės kolektorių, galintis generuoti elektros energiją. Praėjus pusmečiui nuo tako sukūrimo paskelbta, kad takas leido sugeneruoti daugiau energijos, nei tikėtasi.
(10) 2014-11-15 54
Olandijoje nutiestas pirmasis pasaulyje dviračių takas su integruotais saulės elementais, kurie šviesiu paros metu gamina elektros energiją.
(8) 2013-05-28 2
Amerikiečių pora sugalvojo alternatyvą paprastiems asfalto greitkeliams: sutuoktiniams kilo mintis sukurti kelią iš saulės baterijų. Tokia kelio danga ne tik galėtų gaminti elektrą, taupyti degalus, tirpdyti ką tik iškritusį sniegą, bet ir apsaugoti nuo nelaimingų atsitikimų.
(12) 2011-02-03 0
Italų architektai pasiūlė naują tilto koncepciją: po rekonstrukcijos senas tiltas funkcionuotų ne tik kaip transporto magistralė, bet ir kaip saulės bei vėjo energijos jėgainė bei turistų traukos objektas. Idėjos autoriai tikina, kad toks tiltas per metus pagamintų 40 mln. kilovatvalandžių elektros energijos – tokio kiekio pakaktų 15 tūkst. namų ūkių.
(22) 2010-09-10 0
JAV įmonė „Solar Roadways“ ieško rėmėjų neįprastai idėjai – tiesti automobilių kelius, sudarytus iš saulės elementų. Jų tikslas ambicingas - sukurti tvirtą kelio dangą, kurioje būtų integruoti saulės elementai, tiekiantys energiją į elektros tinklus, o ateityje ir elektromobiliams.
(8) 2007-09-21 0
Šiais laikais kaip niekada populiarios atsinaujinačios energetikos idėjos. Ypač viliojanti praktiškai amžina Saulės energija. Tačiau Saulės jėgainės užima didžiulį plotą - nesenai rašėme apie didžiausią pasaulyje Saulės jėgainę Ispanijoje, kurios plotas - net 36 ha. Tad dalis valstybių gali tiesiog neišsitekti su tokiomis elektrinėmis. Tačiau neseniai amerikiečių elektros inžinierius - išradėjas pasiūlė originalią idėją, kaip tokią problemą išspręsti.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos