Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Saulės superžybsniai
 
 

Saulės superžybsniai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2013-10-30 0
Helovino magnetinei superaudrai, įvykusiai 2003-aisiais, sukanka 10 metų. Tąsyk spalio 28 d. tiesiai į Žemę išsiveržė žybsnių galingumo skalės ribas pranokęs X 17 žybsnis (skalės "lubos" – X 10) ir jį lydėjęs vainikinės masės išsiveržimas. Žybsnis buvo toks galingas, kad jį filmavusių zondų "akyse" pažiro protoninės kibirkštys.
(0) 2013-06-20 0
Įsivaizduokite, kad dangus vidurnaktį nušvinta lyg ankstyvą rytmetį, o Šiaurės pašvaistė matoma Pietų valstybėse. Dar įsivaizduokite, kad elektros laukai žemėje yra pakankamai stiprūs, kad galėtų įkrauti smulkius elektroninius prietaisus. Visi šie fenomenai atsitiko 1859 metais, kai į žemę smogė didžiausia kada nors užfiksuota geomagnetinė audra, rašo „The Atlantic“.
(1) 2013-06-04 0
Prieš porą savaičių rašydami apie didžiausią įmanomą žvaigždę visatoje prisiminėme, kad mūsiškė Saulė turi 99,9 proc. Saulės sistemos medžiagos. Vadinasi, Jupiteris, Saturnas, Uranas, Neptūnas, kitos planetos, palydovai, asteroidai, kometos ir pan. VISI KARTU sudarytų ne daugiau nei 0,1 proc. Saulės. Nereikia pamiršti ir to, kad mūsų Saulė – nykštukė. Tačiau astronomams vos už 53 šviesmečių nuo mūsų sistemos pavyko atrasti neįtikėtinai mažą – net už Jupiterį mažesnę – žvaigždę W1906+40, kuri svaidosi žybsniais, prilygstančiais tūkstančius kartų už ją didesnės Saulės superžybsniams.
(0) 2013-05-23 0
Itin stipri magnetinė audra Saulėje, per kurią išmestas plazmos debesis būtų nukreiptas tiesiai į Žemę, keltų rimtą pavojų viso pasaulio elektros tinklams ir galėtų laikinai „užtemdyti“ ne tik atskiras šalis, bet net ir žemynus, perspėja mokslininkai.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos