Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Seniausios galaktikos
 
 

Seniausios galaktikos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(59) 2013-03-14 1
Tik vakar pradėjusiu veikti daugiau kaip 1 mlrd. svarų vertės didžiausiu ir galingiausiu pasaulyje antžeminiu teleskopu ALMA padarytos pirmosios nuotraukos. Vienoje iš pirmųjų fotografijų užfiksuota priešistorinė galaktika, kurioje žvaigždės gimdavo neįtikėtinais tempais – iki kelių tūkstančių žvaigždžių per metus. Palyginimui, Paukščių Take per metus gimsta vidutiniškai tik 1 nauja žvaigždė.
(21) 2011-10-22 0
Mokslininkai džiaugiasi, jog pavyko surasti naują būdą, kuriuo galima išmatuoti pirmykštės visatos spartėjantį plėtimąsi. Tuo pačiu, tai leistų ne tik žvilgtelėti į tolimąją visatos praeitį, bet ir padėtų įminti kai kurias tamsiosios energijos paslaptis.
(12) 2011-02-01 0
Astronomai teigia užfiksavę, kaip manoma, seniausią iki šiol stebėtą galaktiką – žvaigždžių telkinį, susidariusį dar pačioje Visatos kūdikystėje.
(9) 2013-08-08 0
Kažkada, daugiau kaip prieš 12,7 mlrd. metų, galaktikoje, kuri yra pernelyg blausi ir pernelyg tolima, kad ją įžiūrėtų kosminis teleskopas "Hubble", egzistavo žvaigždė, kuri savo gyvenimą užbaigė dar prieš Žemės gimimą. Kai ji sprogo, savo medžiagą į kosmosą išsviedė dviem srautais ir greičiu, artimu šviesos greičiui. O sprogimo būta tokio, kad jis milijonus kartų pranoko gimtosios galaktikos ryškį. Kokia žvaigždė turėjo būti, kad jos sprogimas tiek kartų pranoktų ištisos galaktikos ryškį?
(8) 2011-12-05 1
Astronomai visatos pakraščiuose aptiko naują galaktikų tipą – ultraraudonąsias galaktikas. Mokslininkai NASA infraraudonųjų spindulių teleskopu „Spitzer“ pastebėjo keturias nepaprastai raudonas galaktikas, esančias už 13 mlrd. šviesmečių nuo Žemės. Astronomai neatmeta prielaidos, jog šios galaktikos gali būti seniai ieškota trūkstama detalė visatos evoliucijos dėlionėje.
(8) 2011-04-01 4
Ištisą kovą klaidžiojome po egzotiškiausius Visatos kampelius, būsenas ir objektus, mėgindami išsiaiškinti, kuris iš jų yra karščiausias, šalčiausias, šviesiausias, blausiausias, tankiausias ir t. t. Kai kurios paieškos buvo itin konkrečios ir apčiuopiamos, kitos – abstraktesnės, reliatyvesnės. Tai – natūralu. Juk ir Visatoje yra ne tik neįsivaizduojamai šviesių, bet ir labai blausių, ne tik pragariškai karštų, bet ir nemažiau pragariškai šaltų strukt...
(7) 2010-10-18 0
Mokslininkai, naudodamiesi ką tik sudarytu kosminės foninės spinduliuotės pasiskirstymo žemėlapiu ir Pietų Poliaus Teleskopu (SPT), atrado kol kas didžiausią galaktikų spiečių, kuriame susitelkę šimtai galaktikų ir maždaug 800 trilijonų žvaigždžių.
(7) 2013-10-25 1
Tarptautinė astronomų komanda aptiko kol kas labiausiai nuo mūsų nutolusią galaktiką. Ši galaktika yra už maždaug 30 mlrd. šviesmečių ir padeda mokslininkams gauti žinių apie periodą, kuris prasidėjo iš karto po Didžiojo sprogimo, rašo bbc.co.uk.
(6) 2011-07-01 1
Kvazaras, pavadinimu „ULAS J1120+0641“, aptiktas „UK Infrared Telescope Deep Sky Survey“ teleskopu, o po kurio laiko detaliau ištyrinėtas kitais teleskopais. Naujasis giliojo dangaus rekordininkas yra ne tik tolimiausias kvazaras, bet ir ryškiausias objektas ankstyvajame Visatos raidos tarpsnyje – objektas šviesos išspinduliuoja maždaug 63 mlrd. kartų daugiau nei Saulė.
(3) 2010-08-13 1
NASA kosminis teleskopas „Hubble“ aptiko „po mirties prisikėlusias“ galaktikas – senus žvaigždžių spiečius, kuriuose vis dar vyksta žvaigždžių formavimosi procesas, pranešė NASA.
(2) 2012-11-19 27
Astronomai praneša atradę tolimiausią objektą visatoje. Galaktika „MACS0647-JD“ yra už maždaug 13,3 mlrd. šviesmečių nuo Žemės, praneša „Space.com“.
(1) 2011-04-14 0
Astronomai tvirtina maną, kad pirmosios galaktikos pradėjo formuotis praėjus vos 200 mln. metų po Didžiojo sprogimo. Mokslininkai remiasi įrodymais, gautais iš tolimos galaktikos, kurioje atrasta išties senų žvaigždžių, praneša naujienų agentūra AFP.
(1) 2010-10-23 0
Pirmosios galaktikos susiformavo, kai Visata buvo maždaug vieno milijardo metų amžiaus. Jos buvo gerokai mažesnės, nei dabartiniai gigantai, į kurių tarpą patenka ir Paukščių Takas. Europos astrofizikai teigia galintys paaiškinti, kodėl didėja vidutiniai galaktikų matmenys ir kaip bėgant laikui jos pavirto didžiulėmis milijardus žvaigždžių turinčiomis milžinėmis.
(0) 2012-06-28 1
Astronomai aptiko patį rečiausią ir ekstremaliausią galaktikų spiečių Visatoje, o už jo – objektą, kuris neturėtų egzistuoti, rašo wired.com.
(0) 2019-07-02 16
Beveik kiekviena galaktika savo gyvenime patiria įvairių susiliejimų su kitomis. Ankstyvojoje Visatoje susiliejimai buvo dažnesni, bet stebėti juos – sudėtinga, nes galaktikos yra blausios ir sunku jas išskirti.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos