Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Seniausios planetos
 
 

Seniausios planetos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-03-02 4
Kaip arti planeta gali suktis aplink savo žvaigždę? Vienareikšmiško atsakymo į šį klausimą neturime.
(0) 2017-06-24 16
Masyvios planetos turėtų pradėti formuotis labai greitai po žvaigždės atsiradimo, nes kitaip tiesiog nespėtų užaugti iki protoplanetinio disko išsisklaidymo.
(0) 2015-01-05 18
Grupė mokslininkų paskelbė aptikę tai, kas, jų manymu, yra seniausia Žemės dydžio planeta Paukščių tako galaktikoje. Ji sukasi apie žvaigždę, nuo mūsų nutolusią 117 šviesmečių atstumu.
(3) 2014-06-06 51
Tarptautinė astronomų grupė, kuriai vadovavo Karalienės Marijos universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkas Guillemas Anglada-Escude, paskelbė atradę dvi naujas planetas, besisukančias apie labai seną netoliese nuo Saulės esančią žvaigždę, pavadintą Kapteyno žvaigžde. Viena iš naujai atrastų planetų – Kapteyn b – yra potencialiai gyvenama, mat jos dydis ir orbita yra tinkami, kad šiame pasaulyje būtų skysto vandens.
(6) 2012-03-30 2
Europos astronomai visatos platybėse aptiko planetų porą, susiformavusią, kaip manoma, po Didžiojo sprogimo praėjus vos 950 mln. metų. Kitaip tariant, šiai planetų sistemai – beveik 13 mlrd. metų. Tai – viena iš seniausių sistemų visatoje, jei ne pati seniausia.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos