Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Senovinės kapavietės ir jų radiniai
 
 

Senovinės kapavietės ir jų radiniai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2011-12-28 0
Nuo senų laikų Azijoje iš kartos į kartą perduodamų pasakojimų apie atokiose kalnų vietose neva gyvenančius „Sniego žmones“ – į žmones panašias būtybes – pagrįstumą eilinį kartą pabandė išsiaiškinti britų mokslininkai.
(0) 2011-11-08 3
Ko reikia ieškoti apleistose Odesos ar Paryžiaus katakombose? Koks velnias neša į apleistų kalėjimų egzekucijų kameras, vaiduokliškus apleistų psichiatrinių ligoninių pastatus ar uždarytus atrakcionų parkus? Kurių galų braidyti po didmiesčių nutekamųjų vandenų tunelius ir bėgti nuo potvynio metu beatsiritančios vandens sienos? „Ten gali prisiliesti prie laiko, – svajingai atsakys po apleistas žmogaus statytas erdves bastytis ir jas fotografuoti dievinantys slėpinių lankytojai. – Ir ne tik prisiliesti – tiesiog patekti į praeitį.“
(0) 2011-11-03 0
Vyras, šiandien žinomas tik kaip „M1“, mirė lėta, skausminga mirtimi. Jo palaikai yra dar vienas įrodymas, kad vėžys egzistavo ir senovėje. Nuo prostatos vėžio, vieno dažniausiai šiais laikais sutinkamų piktybinių navikų, kentėjo ir senovės egiptiečiai, rodo 2 250 metų senumo mumijos radiologiniai tyrimai.
(0) 2011-10-18 0
Taksi vairuotojui Alanui Bilisui (Alan Billis) išreiškus norą, jis buvo mumifikuotas ir pavadintas „Tutan-Alanu“. Apie procedūrą kuriama dokumentinė TV laida. Išgirdęs negailestingą medikų diagnozę, 61-erių plaučių vėžiu sergantis vyriškis priėmė netradicinį sprendimą – jis nusprendė pasiaukoti mokslui ir tapti mumija, kurią galės tyrinėti ateities kartos, rašo telegraph.co.uk.
(0) 2011-09-05 1
Chenanio provincijoje (Centrinė Kinijos dalis), senovinės sostinės Lojan vietoje, archeologai atkasė kapavietę, kurioje aptiko medinių vežimų, į juos įkinkytų ristūnų skeletų ir daugybę kitokių buities reikmenų bei vario ginklų.
(0) 2011-08-02 -4
Jau ilgiau kaip šimtmetį archeologai spėlioja, kokia galėtų būti Senovės Egipto architekto kapavietėje rasto keisto objekto paskirtis.
(2) 2011-08-01 0
Archeologai Peru aptiko senovinę Močės civilizacijos šventyklą su 14 kapų, greičiausiai susijusių su skirtingomis Peru kultūromis, siekiančiomis nuo 300 iki 500 metų po Kristaus gimimo. Mokslininkams keturiolikoje kapaviečių pavyko aptikti žmonių palaikus be galvų.
(3) 2011-07-18 2
Prieš keletą dienų atlikta 8 mumijų, tarp jų ir vienintelės Lietuvoje esančios Egipto mumijos, kompiuterinė tomografija, praneša LTV. Į Lietuvą atvykęs vienas žymiausių Europoje mumijų tyrinėtojų italas Dario Piombino-Mascali kartu su Vilniaus universiteto profesoriumi, antropologu Rimantu Jankausku tiria Šventosios Dvasios bažnyčios rūsiuose išlikusias XVII a. mumijas. Tyrimai atliekami moderniais neinvaziniais metodais – pasitelkus rentgeną ir tomografiją.
(8) 2011-05-03 4
Šių metų rugsėjo 19 d. sukaks lygiai 20 metų, kai Austrijos Alpėse keliavusi vokiečių alpinistų pora Helmutas ir Erika Zimonai (Helmut and Erika Simon) netyčia aptiko kraupų radinį – į ledą įšalusį, ant pilvo gulintį kūną, kurį dengė į pergamentą panaši oda. Paaiškėjo, jog tai – mumifikavęsis prieš tūkstančius metų gyvenusio žmogaus kūnas. Dvidešimt metų šiemet bus praėję ir nuo to momento, kai mirė pirmoji su mumijos atradimu siejama auka. Šia mi...
(1) 2011-04-06 0
Archeologai praneša, jog jiems pavyko Didžiojoje Britanijoje atrasti seniausias puikiai užsikonservavusias ir išsilaikiusias žmogaus smegenis. Manoma, kad jos priklausė geležies amžiaus žmogui, kuris buvo paaukotas ritualinių apeigų metu.
(0) 2011-03-10 0
Kelią Taidžou mieste (Dziangsu provincija) Kinijoje tiesę darbininkai maždaug 2 metrų gylyje iškasė kelis medinius karstus. Viename iš jų archeologai aptiko moters mumiją, kuriai, kaip manoma, yra 700 metų, pranešė Kinijos naujienų agentūra „Xinxua".
(3) 2011-02-28 4
Kalnuotose Peru džiunglėse senovinius kapus atradę archeologai teigia, kad jie savo svarba prilygsta prarastojo miesto Maču Pikču atradimui.
(7) 2011-02-08 5
Ankstyvieji žmonės naminio gyvūno teisėmis pirmiau laikė ne šunis, o lapes. Archeologai, tyrinėdami priešistorinę kapavietę Jordanijoje, aptiko kapą, kuriame su žmogumi buvo palaidota lapė. Kapas datuojamas tūkstančius metų iki to laiko, kai naminiais gyvūnais imta laikyti šunis, skelbia „Daily Mail“.
(0) 2011-02-01 1
Netoli šiaurės vakarinės Peru dalies pakrantės rasta auksu ir sidabru dekoruota kilmingo senovės kario kapavietė. Manoma, kad jos amžius - maždaug 1100 metų. Joje palaidotas karys gali būti iki inkų klestėjusios Sikano kultūros atstovas. Ši civilizacija gyvavo Lambajekės upės pakrantės teritorijoje, esančioje už 700 km nuo Limos. Čia kapavietė ir buvo rasta.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos