Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Senovinės kapavietės ir jų radiniai
 
 

Senovinės kapavietės ir jų radiniai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2013-11-04 7
Naujame dokumentiniame filme, kuris bus rodomas lapkričio 10 d. per "Channel 4", mokslininkai atskleidžia, kad palaidotas jaunojo Egipto faraono Tutanchamono kūnas auksiniame sarkofage po kurio laiko savaime užsiliepsnojo, o 1922 m. Hovardas Karteris (Howard Carter) rado apanglėjusius Senovės Egipto valdovo palaikus.
(0) 2013-10-31 10
1942 m. viename Himalajų kalnų ežere (Indija) buvo rasti šimtai žmonių skeletų. Daugiau kaip 60 metų niekas nesugebėjo įvardyti, kas buvo tie žmonės ir iš kur 5 km virš jūros lygio tyvuliuojančiame Rupkundo (Roopkund) ežere atsirado jų skeletai. Šią patologišką mįslę mėginta paaiškinti įvairiausiomis teorijomis, tačiau tiesą mokslininkai sugebėjo atskleisti tik 2004 m.
(2) 2013-10-03 4
Natrono ežeras Tanzanijoje – vienas ramiausių Afrikos ežerų. Išskyrus tuos periodus, kai čia suguža neįtikėtino dydžio flamingų (Phoenicopterus minor) pulkai – perėti čia susirenka daugiau kaip 2 mln. šių paukščių. Tačiau visą kitą laiką ežeras savo ramybe primena... kapines. Sutapimas – neatsitiktinis. Ežero pakrante pavaikštinėjęs fotografas Nikas Brandtas (Nick Brandt) rado galybę žuvusių ir mumijomis virtusių ežero svečių. Ne tik flamingų, bet ir erelių, šikšnosparnių ir kt.
(0) 2013-08-27 0
Nors, prisimenant Karlo Sagano (Carl Sagan) frazę, visi mes ir viskas, kas mus supa, yra kilę iš žvaigždžių, taigi, iš kosmoso, senovės egiptiečių nešiotiems papuošalams epitetas "kilęs iš kosmoso" taikytinas tiesiogine prasme. 5 tūkst. metų senumo kapavietėje rastų vėrinių geležiniai karoliukai iš tiesų yra atkeliavę iš kosmoso, informuoja "LiveScience.com". Šis papuošalas yra seniausias Žemėje esantis daiktas, pagamintas iš geležies, o dabartinį savo pavidalą jis įgijo 2 tūkst. metų iki Egipto Geležies epochos.
(0) 2013-08-26 1
Archeologai netoli Amfipolio miesto (Graikija) griuvėsių atrado didžiulę marmurinę karališką kapavietę, kurioje, kaip manoma, gali būti palaidotas vienas garsiausių karvedžių istorijoje Aleksandras Makedonietis, valdęs IV a. pr. Kr. Iki šiol buvo manoma, kad Aleksandras Didysis palaidotas Egipte.
(1) 2013-08-12 1
Archeologai planuoja atkasti Lizos del Giocondos šeimos kapą. Manoma, kad būtent šios moters portretą prieš daugiau nei penkis šimtus metų nutapė Leonardo da Vinci. Tikimasi, kad skeletų tyrimai padės išaiškinti žymiojo paveikslo paslaptį.
(0) 2013-08-02 0
Ištyrus tris inkų kultūrai priskiriamų vaikų mumijas, aptiktas 6 km aukščio ugnikalnio viršūnėje Pietų Amerikoje, nustatyta, jog per metus iki jų paaukojimo jie vartojo nuolat didėjančius kokaino ir alkoholio kiekius.
(0) 2013-07-07 3
1861 metais Oshoro vietovėje, Japonijoje, Pietvakarių Hokaido saloje, grupė silkių žvejų klojo pamatus žvejybos uostui. Jie pamatė po savo kastuvais besiformuojantį paslaptingą vaizdinį – apskritimo forma išdėstytas dideles uolas. Jos buvo itin simetriškos. Tai pasufleravo, kad jos buvo padarytos žmogaus rankomis. Kas tai galėtų būti – iki šiol nėra aišku. Žvejai būtų buvę priblokšti sužinoję, kad tai yra Oshoro akmenų ratas, kuris yra reliktas dar nuo senovės laikų.
(6) 2013-07-01 2
Senovės Egipto statula ėmė gąsdinti Marchesterio muziejaus vadovus – ji ėmė suktis uždaroje stiklo vitrinoje, informuoja manchestereveningnews.co.uk.
(6) 2013-05-29 0
Mičigano universiteto antropologė dr. Catherine Bird, 2012 metais ištyrusi Tuskulėnų dvaro teritorijoje palaidotų sovietų režimo aukų palaikus, nustatė, kad tuometiniai represinių žinybų agentai ne tik ypatingai žiauriai kankino suimtuosius, bet ir atlikdami mirties bausmės egzekuciją nesilaikė nurodymų pribaigti auką šūviu į galvą.
(0) 2013-05-24 0
Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto mokslininkai bendradarbiaudami su „Medea“ diagnostikos centro rentgenologais atlieka Lietuvos nacionaliniame muziejuje saugomų keturių senovės Egipto mumijų tyrimus kompiuteriniu tomografu.
(2) 2013-05-06 1
Išanalizavę kompiuterinės tomografijos rentgenogramas, antropologai teigia, kad egiptologės Marijos Rudzinskaitės-Arcimavičienės atgabenta Senovės Egipto mumija – vienas mįslingiausių „Mumijų tyrimų maratono“ metu tirtų atvejų.
(0) 2013-04-24 0
Garsiajame Meksikos Teotihuakano mieste esančioje kasinėjimų vietoje robotas aptiko tris senovinius kambarius, esančius pačiame iki tol neištirto tunelio gale. Tai pirmasis toks archeologinis roboto radinys minėtoje Lotynų Amerikos šalyje.
(0) 2013-04-10 4
Izraelyje tyvuliuojančio Tiberiados ežero dugne mokslininkai atrado didžiulį akmeninį pylimą, skelbia "Livescience.com". Archeologus toks netikėtas radinys suglumino: kilo klausimų ne tik dėl jo paskirties, bet ir kada jis ežero dugne atsirado.
(0) 2013-03-11 1
Iki šiol Stounhendžo akmeninių luitų ratas daugelio buvo vadinamas senovine observatorija, meldimosi ir gydymo vieta. Nuo šiol galbūt keisis toks požiūris, nes jį tyrinėję britų mokslininkai teigia, jog jis tikriausiai įkurtas kaip kapinynas.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos