Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Šikšnosparniai
 
 

Šikšnosparniai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2019-12-09 31
Jūs žinote, kad gepardas yra greičiausias bėgikas Žemėje, bet ar jis yra greičiausias žinduolis? Ką galime laikyti greičiausiu plaukiku? O kuris gyvūnas išvysto didžiausią greitį ore?
(2) 2019-08-12 21
Visa gyvūnų karalystė yra pilna netikėtumų. Nors daugelį pasaulio gyvūnų mes pažįstame, tačiau apie juos vis tiek dar žinome per mažai. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad vilkas vienu prisėdimu gali suėsti 9 kilogramus mėsos? Tai yra neįtikėtinas kiekis! Šiame straipsnyje pateikiame jums 25 faktus apie gyvūnus, kurių greičiausiai nežinojote.
(0) 2019-08-05 -5
Kelionės lėktuvai įprastai praeina be didesnių nuotykių. Tačiau kartais keleiviams tenka ir šaukti iš siaubo. Šio „Spirit Airlines“ skrydžio keleiviai su pasišlykštėjimu šūkavo ne šiaip sau - praėjus vos pusvalandžiui po pakilimo lėktuvo salone ėmė skraidyti šikšnosparnis.
(1) 2019-01-25 10
Australijos mokslininkai skelbia, kad šikšnosparnių kraujagerių nuodai gali būti panaudojami sunkių ligų gydymui. Tačiau šiems tyrimams sutrukdė narkotikų karai Meksikoje.
(0) 2018-12-10 36
Mūsų pasaulis yra labai sudėtingas, tačiau mums vis tiek dažnai atrodo, kad jį suprantame. Štai 10 įdomių atsitiktinių faktų, kurie prieštarauja intuicijai.
(0) 2017-07-07 7
Niujorke įsikūrusi „EcoHealth Alliance“ sudarė „pasaulinį pavojaus žemėlapį“, kuriame Lotynų Amerika yra pažymėta kaip potencialus virusų, grasinančių visos žmonijos sveikatai, platinimo centru, rašoma BBC.
(0) 2017-03-06 32
Kas yra pačios protingiausios gyvūnų rūšys pasaulyje? Greičiausiai manote, kad žmonės smarkiai lenkia bet kuriuos gyvūnus, bet tiesa yra kur kas sudėtingesnė.
(0) 2017-02-07 6
Šikšnosparnis yra vienintelis skraidantis žinduolis, apie šiuos gyvūnus sukurta visa galybė legendų, o mokslininkai iki šiol stengiasi paaiškinti jų skrydžio mechaniką. Mokslininkai iš Kalifornijos technologijos instituto ir Ilinojaus universiteto Urbanoje-Šampeinėje pagamino šikšnosparnį imituojantį skraidantį robotą. Teigiama, kad ateityje jis padės sukurti saugesnius ir efektyvesnius dronus.
(0) 2017-01-20 10
Bent kiek ne tik grožine literatūra, bet ir tikra biologija besidomintys žmonės tikriausiai girdėjo, kad šikšnosparniai-vampyrai, skirtingai nei literatūriniai vampyrai, žmonių kraujo negeria. Bet ar tikrai?
(0) 2016-03-22 16
Ukrainietis neurologas Vladislavas Viazovskis teigia, kad užmigdymo galia yra nepaprastai svarbi siekiant išsiaiškinti mįslingiausias kosmoso paslaptis. Tai taip pat padėtų astronautams apsiginkluoti nuo kosmoso nuobodulio. Kitaip sakant, lemūrų ir kitų panašių žinduolių sugebėjimas žiemos miegu užsnūsti net keliems mėnesiams, gali padėti astronautams pasiekti tolimiausius kosmoso kampelius.
(0) 2014-09-18 15
Visai tikėtina, jog netrukus, praeidami pro seną sandėliuką ar pastatą, išgirsite ausiai neįprastą garsą: čaižų cypimą. Tai – šikšnosparnių dvispalvių plikšnių patinų serenados, skirtos praskrendančioms patelėms.
(0) 2013-08-13 0
Penktadienio vakarą (rugpjūčio 9 d.) būriai smalsuolių rinkosi prie Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos į Lietuvos gamtos fondo (LGF) organizuotą septynioliktąją tarptautinę šikšnosparnių naktį. Remigijus Karpuška, LGF gamtosaugos specialistas, supažindino renginio dalyvius su svarbiausiais faktais apie šiuos naktinius gyvūnus ir jų apsaugą. Nors tik akyliausiems pavyko bent akies krašteliu išvysti virš galvų nardančius šikšnosparnius, jų skleidžiamus garsus su ultragarso detektoriaus pagalba galėjo išgirsti kiekvienas norintis.
(0) 2013-08-07 0
JAV jau beveik 10 metų nevaldomai plinta mirtinas baltosios nosies sindromas, kurį sukelia mikrogrybas Geomyces destructants, informuoja bbc.co.uk. Per tą laiką grybas-žudikas nusinešė milijonus gyvybių. „Žinduolių organizmas į grybelį reaguoja kitaip nei į virusus ar bakterijas, nes negamina grybelio sunaikinimui reikalingų antikūnių. Taigi norint užkirsti ligos plitimą, teks gerokai pasistengti“, – pasakojo problemą tyrinėjanti Ann Froschauer.
(0) 2013-07-26 2
Nors banginiai, gibonai ir net pelės sugeba savitai dainuoti, įprastai žinduoliai nėra pajėgūs išdainuoti tokios sudėtingos kompozicijos melodijas, kaip gali paukščiai. Tačiau šikšnosparniai pasirodė besantys išimtis šiai taisyklei, ir gali sugeneruoti garsus, savo savybėmis panašius į paukščių.
(0) 2013-03-18 1
Žemėje tokių voragyvių nėra vieninteliame žemyne – Antarktidoje. Visuose kituose žemynuose jų tikrai yra. Nors šikšnosparniai laikomi viena sėkmingiausių žinduolių (šikšnosparnių priskaičiuojama apie 1,2 tūkst. rūšių – jie sudaro maždaug penktadalį visų žinduolių rūšių), tačiau, skirtingai nei plėšrūs pelėdinių ar vanaginių būrio paukščiai, šikšnosparniai turi natūralių priešų. O tų priešų gretose yra ir bestuburių.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos