Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Sinestezija - pojūčių susipainiojimas
 
 

Sinestezija - pojūčių susipainiojimas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-08-16 3
Organizmas viską puikiai praneša, jei su juo vyksta kas nors negerai. Jei netiko maistas, užlipote ant aštraus daikto arba susirgote, kūnas apie tai perspės tam tikrais signalais ir požymiais. Tačiau yra keletas nekenksmingų ir sunkiai pastebimų sveikatos sutrikimų.
(2) 2017-01-22 47
Anglas Jamesas Wannertonas turi itin retą sugebėjimą – jis gali pajusti garso skonį. Nors tai skamba absurdiškai, pasaulyje yra žmonių, kurie turi sutrikimą, vadinamą sinestezija. Dėl šio sutrikimo susimaišo žmogaus pojūčiai.
(0) 2017-01-06 27
Niekas šiame pasakojime neskamba tikėtinai, tačiau tai yra tikra istorija. Trenkęs žaibas išgydė moterį, kuri iki tol jautė žodžių skonį ir užuodė garsus. Visgi, vėliau šie simptomai sugrįžo. Nors šios moters, kurios tapatybė yra slepiama, istorija yra išskirtinė, iš tikrųjų, žmonių, kurie gali užuosti garsus, matyti kitų žmonių auras ar savo oda jausti spalvas yra ne taip jau mažai.
(10) 2016-12-30 -89
Įžvelgti, kokią gi figūrą sudaro paveikslėlyje esantys dvejetai gali ne kiekvienas. Šią užduotį įveikia vos vienas žmogus iš 2 tūkst., tačiau ar esate vienas iš jų?

(0) 2015-09-29 3
Užsimerkite ir, kitam žmogui liečiant, suskaičiuokite savo kojų pirštus. Jei gavote tik devynis, nenustebkite – jūs ne vienintelis „pametėte“ vieną pirštą. Apskritai, atskirti tris vidurinius kojos pirštus dažnam yra rimtas iššūkis.
(0) 2014-03-05 1
Vokiečių psichologai atrado netikėtą efektą. Pasirodo, niežulį galima apgauti: užuot kasius panižusią kūno dalį, pakanka priešais veidrodį pasikasyti... neniežtinčios kūno dalies atvaizdą.
(0) 2013-10-22 1
Sinestezija – pažintinių procesų sutrikimas, kai žmonės nevalingai painioja pojūčius. Pavyzdžiui, užuodžia garsus, jaučia spalvas, mato muziką ir pan. Vokiečių neurobiologai panūdo sužinoti, kokie pojūčiai kyla sekso metu, kai tau – sinestezija.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos