Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Skalūninės dujos Lietuvoje
 
 

Skalūninės dujos Lietuvoje

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(44) 2015-04-08 25
Lietuva ruošiasi skelbti antrąjį angliavandenilių išteklių naudojimo konkursą Šilutės-Tauragės plote, tačiau iki šiol vietinius gyventojus kamuoja tam tikros baimės. Viena didžiausių - kad uolienų ardymui naudojamas skystis gali užteršti aplinką, o baisiausia - geriamąjį vandenį. Ar tikrai verta dėl to nerimauti ir kokia iš tiesų yra šio mistinio skysčio sudėtis.
(3) 2013-11-11 0
2011 metais JAV geologai Lietuvai paskaičiavo 480 milijardų kubinių metrų skalūnų dujų. Naujausioje šių metų studijoje parašyta nulis. Kur jos prapuolė?
(1) 2013-10-14 0
Iš kurto drąsios Lietuvos įvaizdžio telikęs - neprognozuojamos. Taip, komentuodami „Chevron“ pasitraukimą, teigia LRT „Savaitės“ kalbinti specialistai.
(31) 2013-10-09 0
Amerikiečių kompanija „Chevron“ traukiasi iš skalūnų dujų paieškos konkurso. Nurodoma, kad šį sprendimą lėmė pasikeitę įstatymai, tačiau žurnalistų kalbintas energetikas Vaclovas Miškinis neatmeta, kad įtakos galėjo turėti ir gyventojų pasipriešinimas. Pačios bendrovės laiške - užuominos apie piktybišką kai kurių politikų veiklą.
(61) 2013-09-17 0
Po daugiau nei pusmetį trukusių politikų, mokslininkų ir vietos bendruomenių diskusijų Aplinkos ministerijos komisija pirmadienį pagaliau pripažino JAV energetikos kompaniją "Chevron" skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos konkurso nugalėtoja. Galutinį sprendimą dar turės priimti Vyriausybė.
(0) 2013-08-01 0
Juozas Mockevičius, iš pareigų besitraukiantis Lietuvos geologijos tarnybos vadovas, teigia, kad Lietuvos žemės gelmėse išvis negali būti skalūnų dujų. Reikėtų kalbėti tik apie tikimybę čia aptikti skalūnų naftos.
(26) 2013-07-16 0
Aršią Žygaičių bendruomenės kovą prieš skalūnų dujų gavybą temdo ryšiai su rusiškų dujų importuotojais. Paaiškėjo, kad Žygaičių bendruomenės vadovas iš „Lietuvos dujų“ gavo 10 tūkst. litų, praneša LNK „Žinios“.
(0) 2013-07-10 0
Seimas gegužės mėnesį atvėrė kelią pasirašyti sutartį su Jungtinių Amerikos Valstijų energetikos milžine „Chevron“ dėl skalūnų dujų gavybos ir žvalgybos Lietuvoje. Tačiau, iki pasirašant sutartį, vyriausybė turi susitikti su bendrovės atstovais ir sužinoti, kaip jiems pavyko susitarti su bendruomene, kurioje dujas ketinama išgauti.
(0) 2013-06-27 1
Šilutės rajone esančiame Stemplių kaime nuo birželio 11 dienos jau gręžiamas naftos ir dujų telkinys. Dieną čia pluša 22-u, naktį – 11-a žmonių.
(6) 2013-06-12 1
Lietuvos geologijos specialistai, tyrinėdami Pietų Lietuvos kristalines uolienas, atrado cerio, lantano bei torio sankaupas. Šie itin reti ir brangūs metalai, naudojami aukštųjų technologijų įrangos gamyboje, papildys vertingų mūsų šalies gelmių turtų sąrašą, kuriame jau yra aukso, vario, kitų retų ir vertingų medžiagų.
(2) 2013-06-04 0
Vyriausybė žada patvirtinti sutartį su skalūnų dujas žvalgyti ir išgauti siekiančia amerikiečių bendrove „Chevron“. Taip LRT radijui teigia premjeras Algirdas Butkevičus.
(0) 2013-04-19 0
Žemaitijos gyventojai, pasipiktinę politikų pasyvumu, nenoru paisyti mokslininkų, nepriklausomų specialistų, ES politikų perspėjimų dėl planuojamų išgauti skalūninių dujų keliamos grėsmės aplinkai ir žmonių sveikatai šiandien surengtoje spaudos konferencijoje pateikė atvirą kreipimąsi Prezidentei Daliai Grybauskaitei, Seimui bei vyriausybei.
(7) 2013-04-17 0
Lietuvai ketinant žvalgyti ir išgauti skalūnų dujas, iš JAV ir Britanijos atvykę geologijos, hidrologijos ir naftos inžinerijos ekspertai teigia, kad siekiant išvengti galimų ekologinių avarijų, būtina užtikrinti nepriklausomą dujų gavybos stebėseną – kai procesai bus skaidrūs, esą atsiras ir visuomenės pasitikėjimas.
(3) 2013-04-12 0
Skalūnų dujų žvalgybos konkursas nebus stabdomas, o jį laimėjusiai bendrovei (tikėta, jog tai bus JAV energetikos bendrovė „Chevron“) bus suteikta galimybė ateityje ir išgauti dujas vakarų Lietuvoje, sako Lietuvos premjeras. Algirdas Butkevičius teigia, jog būtų nesąžininga leisti bendrovei investuoti tik į dujų žvalgybą, neleidžiant jų išgauti.
(22) 2013-04-10 6
Norom, nenorom, prievarta ir geruoju visi mąstantys ir nelabai žmonės Lietuvoje per pastarąjį laikotarpį buvo įtraukti į skalūnų dujų karštinę. Tarp jų, žinoma, ir aš, nes esu atsakingas geografas ir privalau turėti savo ne aikštingą, bet kiek įmanoma profesionalią nuomonę. O ją, šioje demokratinėje šalyje, iš visuotinio diskurso susidaryti, oi, kaip sudėtinga.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos