Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Skausmo fiziologija
 
 

Skausmo fiziologija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2017-06-26 9
Nes ir nestiprus skausmas gali ilgam išmušti iš vėžių. Tačiau kai kuriose situacijose jis gali būti ne tik sunkiai pakeliamas, bet ir neišvengiamas. Pasirodo, visi turime efektyvią priemonę skausmui malšinti - jei mokslininkai to nebūtų įrodę, nenorėtume tikėti.
(0) 2016-06-10 12
Nuo inkstų akmenų iki ūminio pasikartojančio galvos skausmo – žemiau esančiame sąraše, sudarytame atsižvelgiant į patiriamą skausmo lygį, prevention.com pateikė 10 didžiausią skausmą sukeliančių diagnozių.
(2) 2016-04-27 17
Naujausio tyrimo duomenimis, jeigu žaisdami virtualios realybės žaidimus klausotės muzikos, tai gali padėti kontroliuoti skausmą.
(3) 2015-11-25 -1
Nuo gimdymo skausmų iki skausmo, kurį sukelia „keliaujantis“ inkstų akmuo. Kokį baisiausią skausmą gali ištverti žmogus? Tokį klausimą panagrinėjo „Science Dump“.
(2) 2014-04-07 4
Viskas prasidėjo nuo to, kad į Kornelio universiteto (JAV) absolvento Maiklo Smito (Michael Smith) vilkimus šortus kartą įskrido bitutė. Neradusi kelio atgal ir puolusi neviltin, bitė įgėlė jam į sėklidę. Likimo ironija: bitė įgėlė bičių elgsenos ir evoliucijos studentui. Nukentėjusiam jaunuoliui šovė į galvą sudaryti kūno vietų, į kurias bitė gelia skaudžiausiai, sąrašą. Jo autorius pats sąžiningai išbandė visų kūno vietų skausmą. Paaiškėjo, kad intymios vietos – jautri, bet tikrai ne pati jautriausia vieta bičių ar širšių įgėlimams.
(0) 2014-02-15 0


Jeigu krūptelėjote, kai kiti tik susiraukė, galbūt jums reikėtų pažvelgti į savo gyvenimo būdą. Taip galėjo atsitikti todėl, kad aplinkos veiksniai turi įtakos genams, kurie atsakingi už jautrumą skausmui.

(11) 2013-10-14 8
Ilgai buvo manoma, kad stipri kava ar net „Kruvinosios Meri“ kokteilis išgelbės tavo alkoholiu aplaistytos nakties rytą. Tačiau ekspertai nustatė, kad „Sprite“ yra tas gėrimas, kuris galėtų pagerinti tragišką savijautą, jeigu jau ištiko tokia nelaimė.
(0) 2013-08-07 0
Kai žmogus ilgą laiką praleidžia saulėje ir nesaugo odos jokiomis priemonėmis, ji tampa raudona ir jautri, kartais – net nusėta pūslėmis. Mokslininkai nustatė, kad tai sukelia molekulės sankaupos saulės pažeistoje vietoje.
(0) 2012-03-28 0
Mokslininkai pradėjo tyrimus, kurių tikslas – išsiaiškinti, ar blyškiaodžiai raudonplaukiai iš tiesų į skausmą reaguoja skirtingai nei kiti žmonės, rašo telegraph.co.uk. Tyrimus tikimasi pabaigti iki rugsėjo.
(2) 2011-11-02 0
Niežulys yra vienas iš dažniausiai pasitaikančių šalutinių anestetikų poveikių, naudojant juos, pavyzdžiui, epiduriniam nuskausminimui. Kodėl anestetikai sukelia niežulį? Viena iš hipotezių teigia, jog skausmo ir niežulio receptoriai yra neatskiriamai susieti. „Niežulys ir skausmas yra du antagonistiniai pojūčiai“, – aiškina Zhou-Feng Chen iš Vašingtono universiteto Sent Luise, Misuryje. „Kasydamiesi tarsi sukuriate mechaninį skausmą ir taip nustelbiate niežulį. Ir atvirkščiai, slopinant skausmą, labiau niežti.“
(1) 2011-09-14 0
Smarkus juokas padeda susidoroti su skausmu, mat juokiantis smegenys užtvindomos savo sudėtimi opiatams artimomis medžiagomis, teigia britų mokslininkai. Tyrėjai atliko laboratorinius eksperimentus, kurių metu savanoriai žiūrėjo ištraukas iš komedijų „Ponas Bynas“ arba „Draugai“, arba stebėjo kitokias programas – golfo turnyrą, taip pat laidas apie laukinę gamtą. Tuo metu stebėtas jų atsparumas nestipriam skausmui.
(13) 2010-09-23 1
Tikriausiai daugelis yra patyrę staigų galvos skausmą tais momentais, kai tenka greitai suvalgyti ledus arba išgerti ledinio šaltumo pieno kokteilį. Laimei, šis skausmas praeina palyginti greitai. Tačiau ar gali toks šaltis sukelti ilgalaikius galvos smegenų pažeidimus?
(7) 2010-03-12 0
Mokslininkai sugebėjo paaiškinti, kodėl vieni žmonės stipriau jaučia skausmą nei kiti, praneša „Telegraph“. Gydytojai stengėsi paaiškinti, kodėl kai kurie žmonės yra jautresni ir mažiau pakantūs skausmui. Jie atrado, kad dėl to gali būti kalti genai.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos