Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Skiepai ir jų poveikis
 
 

Skiepai ir jų poveikis

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(14) 2018-11-20 19
Rugpjūčio mėnesį vyriausi Indonezijos musulmonų šventikai oficialiai paskelbė, kad tymų ir raudoniukės vakcinos yra draudžiamos, nes, esą, jų komponentai yra pagaminti iš kiaulių, rašo sciencealert.com.
(0) 2017-07-31 6
Stanfordo universiteto mokslininkai atliko tyrimą, kurio tikslas buvo išsiaiškinti, kokį poveikį gali padaryti net ir nedidelis skaičius tėvų, atsisakiusių paskiepyti vaikus nuo tymų. Rezultatai parodė, kad dėl kelių kietakakčių ligoninėse tymais sergančiųjų gali patrigubėti, rašoma „ScienceAlert“.
(0) 2017-05-25 0
Italijos vyriausybė išleido įstatymą, numatantį, kad į darželius ir mokyklas gali būti priimami tik vaikai, paskiepyti nuo virtinės ligų.
(0) 2017-01-05 81
Ne vieną amžių pagrindinis žmogaus priešas buvo infekcinių ligų sukėlėjai. Dauguma jų, prieš atrandant antibiotikus, buvo itin mirtini. XX amžiuje Gerhardui Domagkui ir Aleksandrui Flemingui padarius infektologijos mokslo perversmą - atradus antibiotikus, dauguma tuometinių ligų dabar mums kelia tik juoką.
(2) 2016-11-16 3
Labai seniai, kuriant vakciną, būdavo kultivuojamos ir naudojamos embriono plaučių ląstelių dalys, tačiau kai kurie žmonės mano, kad vakcinų kūrimui iki šiol naudojamos abortuotos medžiagos, o tai medikams kelia atlaidų šypsnį. Taip LRT RADIJUI sako Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius prof. Saulius Čaplinskas. Anot jo, šiais laikais tokia praktika nebetaikoma, o skiepai yra visiškai saugūs net nėščiosioms.
(35) 2015-08-14 19
LR Sveikatos apsaugos ministerijos siekiais įvesti baudas vaikus neskiepijantiems tėvams pasipiktinę žmonės buriasi į asociaciją kovai už teisę rinktis.
(58) 2014-03-03 1
Sveikatos apsaugos ministras rengiasi neskiepytų vaikų neįleisti į ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Kai kurie tėvai prieš tokią ministro iniciatyvą ketina kovoti mitinguose.
(0) 2014-02-13 0
<p style="font-style:italic">Pasaulio vaikų skiepijimas išgelbsti milijonus gyvybių, tačiau šių pastangų stebėjimo sistemai reikia atnaujinimo, sako Seth Berkley iš GAVI aljanso</p>
(2) 2013-08-24 0
<p style="font-style:italic">At­ro­do, kai ku­rie skie­pai su­tei­kia dar ir pa­pil­do­mos nau­dos. Gal jau me­tas pa­žvelg­ti į šį mo­der­nios me­di­ci­nos ker­ti­nį ak­me­
(0) 2013-08-24 0
<p style="font-style:italic">Vak­ci­nų ty­rė­jai pri­va­lo at­vi­rai kal­bė­ti apie sa­vo dar­bą, jei nori iš­sau­go­ti vi­suo­me­nės pa­si­ti­kė­ji­mą</p>
(26) 2012-12-28 6
Nuo gripo šiemet pasiskiepiję teigė 4,9 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų, apie 12 proc. dar svarstė tokią tikimybę, visi likę skiepytis neketino. Kad skiepai yra naudingi, mano vos 34 proc. respondentų, o beveik 16 proc. prieš skiepus nusistatę kategoriškai.
(0) 2012-10-23 0
Šių metų spalio mėnesio moksliniame medicininiame žurnale „Lietuvos bendrosios praktikos gydytojas” buvo išspausdintas straipsnis apie mikroorganizmų atsparumą ir infekcijas. Jame teigiama, kad gydant bakterijų sukeltas infekcijas antibiotikais, dauguma bakterijų žūva, tačiau dalis jų išlieka gyvybingos ir įgyja atsparumą vartotiems vaistams. Antibiotikai tampa neveiksmingi. Šiuo metu veiksmingiausia užkrečiamųjų ligų ir atsparumo antimikrobiniams preparatams vystym...
(6) 2011-11-29 1
Mokslo istorijoje būta eksperimentų, kurie, šiuolaikiniu požiūriu, buvo atlikti stulbinančiai neetiškai, tačiau, kaip paaiškėjo, išgelbėjo begalę žmonių gyvybių ir suteikė žinių, kurias pritaikius, daugelį kadaise mirtinų ligų dabar galima laikyti išnykusiomis. Viena iš labiausiai kontraversiškų medicinos mokslo istorijų – apie neatsakingą manipuliavimą raupais ir netikėtą milijonus gyvybių išgelbėjusio vakcinavimo išradimą.
(2) 2011-11-16 0
JAV Nacionalinė biologinės apsaugos mokslo tarnyba pranešė JAV vyriausybei, kad norint pasiruošti bioterorizmo atakoms, jai reikia patikrinti dešimtmečių senumo juodligės vakciną su vaikais, nes jos poveikis jauniems organizmams nežinomas, rašo NewScientist.
(7) 2011-11-04 0
Moksliniame žurnale „Lietuvos bendrosios praktikos gydytojas“ 2011 m. spalio mėnesio numeryje buvo publikuotas straipsnis, kuris griauna mitą apie skiepus ir jų daromą žalą sveikatai. Straipsnyje argumentuotai paneigiama, jog tymų, kiaulytės ir raudonukės skiepas gali sukelti autizmą, smegenų išsivystymo sutrikimą, kuris lemia nepakankamą vaiko socialinių įgūdžių, kalbos ir elgesio išsivystymą ar šio vystymosi sulėtėjimą.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos