Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Skiepų vakcinos
 
 

Skiepų vakcinos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-09-17 -4
Siekdamas paspartinti vakcinos nuo koronaviruso (COVID-19) infekcijos kūrimą, Ministrų kabinetas sutiko skirti 2,5 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) Skubios paramos priemonės (ESI) fondui.
(1) 2020-09-11 1
Mokslininkai iškėlė provokuojančią, bet kol kas nepatikrintą idėją: apsauginės kaukės jas dėvinčius žmones apsaugo tiek, kiek pakaktų imuniniam atsakui susidaryti, bet nepakanka ligos simptomams pasireikšti, rašo „New York Times“.
(0) 2020-09-10 0
Farmacijos bendrovė „AstraZeneca“ antradienį paskelbė, kad savanoriškai laikinai sustabdė savo vakcinos nuo COVID-19 klinikinius atsitiktinių imčių bandymus, nes vienam savanoriui pasireiškė neaiškūs negalavimai.
(0) 2020-09-09 0
Ankstyvieji Rusijoje sukurtos vakcinos nuo koronaviruso bandymų duomenys buvo publikuoti prestižiniame mokslo žurnale „The Lancet“. Ir nors šių tyrimų duomenys atrodo neprastai, ekspertai tvirtina, jog tyrimo apimtis yra pernelyg maža, kad būtų galima juos laikyti saugumo ir efektyvumo įrodymu, rašo „Science Alert“.
(0) 2020-09-08 0
Karščiavimas, kaulų ir raumenų skausmai bendras nuovargis ar silpnumas – tokie ligos požymiai dažnai nurašomi gripui, o pastaruoju metu siejami ir su naująja COVID-19 infekcija. Tačiau išties dėl nemalonių pojūčių gali būti kalti ir mažyčiai voragyviai – erkės, platinančios tokią pavojingą ligą, kaip erkinis encefalitas.
(0) 2020-09-01 -6
Visame pasaulyje mokslininkai intensyviai dirba kurdami vakciną nuo COVID-19 infekcijos. Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas tai pavadino „skubiausiu mūsų bendru gyvenimo tikslu“. Visgi nepaisant formulės išradimo problematikos, taip pat kyla klausimas, kokiu būdu paskiepyti septynis milijardus žmonių visame pasaulyje?
(22) 2020-08-29 1
Europos Komisija ir vakciną nuo koronaviruso kurianti įmonė „AstraZeneca“ sudarė sutartį dėl būsimo vaisto įsigijimo, penktadienį pranešė EK atstovybė Lietuvoje.
(0) 2020-08-27 5
Viename naujame pastate pietiniame Pekino pakraštyje, kambaryje tarp baltų sterilių sienų du darbuotojai, dėvintys kaukes ir gumines pirštines, susikaupę pipetėmis lašina skaidrų bespalvį skystį į mažus buteliukus.
(0) 2020-08-27 1
Europos Komisija užbaigė parengiamąsias derybas su bendrove „Moderna“ dėl galimos vakcinos nuo COVID-19 pirkimo.
(0) 2020-08-26 0
2018 metų Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, Lietuva išlieka tarp daugiausiai meningokokinės infekcijos registruojančių Europos šalių. Apie ligą su skaudžiais padariniais kalbėjomės su Antakalnio poliklinikos šeimos gydytoja Izabele Juškiene ir vaikų ligų gydytoja doc. dr. Sigita Burokiene.
(0) 2020-08-25 -1
COVID-19 pandemijos kontekste stebimi precedento neturintys dalykai – pavyzdžiui, anksčiau dėl konkurencijos neįsivaizduotas stambių kompanijų bendradarbiavimas ar kartu vykdomi klinikiniai tyrimai. Kaip mokslininkai vertina naujieną apie Rusijoje sukurtą vakciną, kiek tęsis visame pasaulyje vykstančios vakcinos kūrimo varžybos ir kaip jose dalyvauja Lietuva – interviu su Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesore Aurelija Žvirbliene. Rugsėjo 24-25 d. LOGIN sesijoje „Progress makers“ mokslininkė pasakos apie infekcinių ligų imunodiagnostikos tendencijas ir iššūkius.
(0) 2020-08-15 0
Pasauliui vis garsiau kalbant apie antrąją koronaviruso bangą, nerimsta kalbos ir apie COCID-19 vakciną. Nors kinai ir rusai drąsiai teigia, kad vakcinas jau turi, atsargūs optimistai jos laukia ne anksčiau nei kitų metų viduryje. Farmacijos teisės ekspertė, advokatė ir Amerikos prekybos rūmų komiteto farmacijos klausimams „Local American Working Group“ (LAWG) vadovė Rūta Pumputienė teigia, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybei dar reikia atlikti namų darbus, kitaip vakcina mus pasiekti galės ir dar vėliau.
(5) 2020-08-11 21
Vienas iš populiaresnių pastaruoju metu socialiniais tinklais skleidžiamų mitų, susijusių su skiepais, yra teiginys, kad „skiepai nuo koronaviruso pakeičia žmogaus DNR“ (ir, esą, toks žmogus su pakeistu DNR tampa kažkokios tai korporacijos nuosavybe).
(0) 2020-08-07 -1
Nors pastaruoju metu Lietuvoje apie ateinantį gripo sezoną dar mažai kas galvoja, tačiau specialistai jau dabar pradeda kalbėti, kad nuo šios infekcijos šiemet pasiskiepyti – bus itin svarbu. Apie tai, ar skiepai nuo gripo padeda lengviau persirgti koronavirusu ir kodėl būtent šiemet nepamiršti skiepų bus taip svarbu, pasakojo gydytoja infektologė prof. Ligita Jančorienė.
(0) 2020-07-30 9
JAV biotechnologijų įmonės „Moderna“ kuriama vakcina nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 per bandymus su beždžionėmis sužadino intensyvų imuninį atsaką ir neleido virusui daugintis primatų nosyse ir plaučiuose, sakoma žurnale „The New England Journal of Medicine“ paskelbtoje studijoje.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos