Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Skysčiai
 
 

Skysčiai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2012-09-10 0
Mokslininkai iš Aalto universiteto (Suomija) pademonstravo, kad vandens lašeliai gali būti panaudoti logines funkcijas atliekantiems elementams kurti.
(7) 2012-04-13 1
Gali būti, jog netolimoje ateityje vairuotojams nebereikės keiksnoti gatvėse pasitaikančių duobių. Maža to, visai realu, jog kai kurie vairuotojai stengsis tyčia į jas pataikyti. Kad automobilio ratas suslėgtų duobėn įmestą nedidelę plastikinę pakuotę su neniutoniniu skysčiu, kuris smūgio momentu sukietėtų ir duobę užlygintų. Ne tik užlygintų, bet ir išgelbėtų vairuotoją ir kitus vairo brolius nuo neišvengiamybės po sunkios žiemos reguliuoti pakabos geometrij...
(9) 2012-02-03 3
Fizikos pamokas neretai mokiniai praleidžia nuobodžiaudami, tačiau užvėrę mokyklos duris daugelis nesugeba atsakyti į pačius paprasčiausius klausimus apie supantį pasaulį. Ką atsakytumėte savo atžalai, jei ji užklaustų, kodėl užpuolus šalčiams žingsniai priverčia sniegą girgždėti. O iš kur kilęs posakis – „šalta, kad net tvoros pokši“.
(2) 2012-01-31 0
Už 41 šviesmečio nuo Žemės esanti „55 Cancri e“ planeta – vietelė ne iš maloniausiųjų. Tačiau panašu, jog pragariškame karštyje ir slėgyje, svilinant čia pat kybančiai gimtajai žvaigždei, iš suskeldėjusių negyvų uolienų sunkiasi… itin agresyvaus tirpiklio savybėmis pasižymintis neįprastas skystis. +2000ºC temperatūroje?
(8) 2012-01-25 1
85-eri metai. Smalos lašo eksperimentas – labiau parodomojo nei įrodomojo pobūdžio bandymas – prasidėjo dar 1927-aisiais, kai Kvinslendo universiteto (Australija) profesorius Tomasas Parnelis (Thomas Parnell) užsibrėžė tikslą savo studentams pademonstruoti, jog trapumu pasižymintis anglies degutas arba tiesiog smala (angl. – „coal tar pitch“), kurią plaktuko smūgiu galima sutrupinti į gabalėlius, iš tiesų kambario temperatūroje yra ne kietas kūnas, o skystis (tik ...
(3) 2011-11-22 1
Ar gali vanduo būti aukštesnės nei +100ºC temperatūros ir išlikti skysto būvio? Dar prieš keletą metų Džeikobso universiteto (Jacobs University) Bremene (Vokietija) geochemikė Andrea Košinsky (Andrea Koschinsky) Atlanto vandenyno dugne aptiko šį tą išties neįtikėtino. „Tai yra vanduo, – teigė ji. – Tačiau visai ne toks, kokį mes jį pažįstame.“ Trijų kilometrų gylyje A. Košinsky tyrinėtojų grupė tuomet aptiko karščiausią Žemėje vandens telkinį....
(10) 2011-11-15 3
Harvardo universiteto mokslininkės Džoanos Aizenberg (Joanna Aizenberg) vadovaujama mokslininkų grupė susintetino nepaprastai slidaus paviršiaus dirbtinę medžiagą, kuri pasižymi dar ir tuo, jog jos neįmanoma išpurvinti, ištepti. Priežastis – labai akivaizdi: prie jos niekas „nelimpa“.
(0) 2011-10-31 0
Vanduo yra vienas keisčiausių planetos skysčių ir būtent daugelis šių keistenybių palaiko gyvybę. Pavyzdžiui, jo tankis skystame būvyje yra didesnis, nei kietame, o tai nulemia labai įdomias pasekmes – pavyzdžiui, ledas laikosi vandens paviršiuje ir taip leidžia žuvims išgyventi po užšalusiomis upėmis ir ežerais. Kitaip, nei daugelis skysčių, jam sušildyti reikia daug šilumos ir tai leidžia žinduoliams reguliuoti kūno temperatūrą.
(3) 2011-08-29 1
Mokslininkai dažnai atranda keistus ir netikėtus dalykus, kai pradeda medžiagas nagrinėti nano masteliais, tai yra atskirų atomų ir molekulių lygmenyje. Ši taisyklė galioja ir daugeliui įprastų medžiagų, pavyzdžiui, vandeniui.
(1) 2011-08-20 1
Kavos dėmės gali atrodyti kasdieniškas dalykas, tačiau iš tiesų tai – įdomi fizikos keistenybė, rašo LiveScience.com.
(4) 2011-08-15 0
Djuko universiteto (JAV) inžinieriai jau yra visiems parodę, jog sugeba sėkmingai realizuoti šviesos ir garso maskavimo technologijas. Dabar atėjo eilė patobulinti judėjimą vandeniu – mokslininkai atskleidžia teorinę galimybę gerokai padidinti laivų plaukimo našumą, priversdami aplinkinį vandenį būti rimties būsenos.
(9) 2011-08-07 0
Umea universiteto (Švedija) fizikams eksperimento metu pavyko didelio slėgio sąlygomis priversti tekėti vandenį –130 laipsnių pagal Celsijų temperatūroje, pranešė „Alphagalileo.org".
(2) 2011-07-29 0
Metamedžiagų tyrinėtojai – Jaroslavas Uržumovas (Yaroslav Urzhumov) ir Deividas Smitas (David Smith), besidarbuojantys Djuko universitete (JAV) – atliko modeliavimą, kurio metu objektas sugebėjo judėti vandenyje nepalikdamas jokio pėdsako. Pasak minėtųjų mokslininkų, šį reiškinį būtų galima pritaikyti realiame pasaulyje, žinoma, prieš tai atlikus išsamesnius tyrimus. Tyrėjų darbe, išspausdintame arXiv, aprašoma, kaip modeliuojant buvo panaudotos metamedžiagos ir ...
(4) 2011-04-22 0
Naujoji kondensavimo technologija, kai vanduo išgaunamas iš dyzelinio variklio išmetamųjų dujų, yra tokia efektyvi, jog, teoriškai, sudeginus litrą dyzelino, būtų galima gauti litrą vandens. Papildoma nauda – kondensacijos metu iš dujų pašalinami teršalai. Tad nuo 65 iki 85 proc. vandens kondensato būtų galima perdirbti į geriamą vandenį, kuris, žinoma, galėtų būti naudojamas ir kitoms reikmėms.
(0) 2011-03-10 0
Nesulaikomai ateina pavasaris. Stogų pakraščiai puošiasi, netrukus pasipuoš (o gal jau ir puošėsi) galbūt paskutiniais šią žiemą varvekliais. Įsižiūrėkite į juos – galbūt pavyks pastebėti šį tą įdomaus. Sušalusio vandens lazdelėmis susidomėjo ir mokslininkai, o jų pastangos gali pasitarnauti aviacijoje, užtikrinant skrydžių saugumą. Pastabus japonų mokslininkas Kazuto Ueno atkreipė dėmesį, jog varveklių paviršiuje formuojasi ledinės bangelės. Šį fen...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos