Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Skysčiai
 
 

Skysčiai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2011-11-22 1
Ar gali vanduo būti aukštesnės nei +100ºC temperatūros ir išlikti skysto būvio? Dar prieš keletą metų Džeikobso universiteto (Jacobs University) Bremene (Vokietija) geochemikė Andrea Košinsky (Andrea Koschinsky) Atlanto vandenyno dugne aptiko šį tą išties neįtikėtino. „Tai yra vanduo, – teigė ji. – Tačiau visai ne toks, kokį mes jį pažįstame.“ Trijų kilometrų gylyje A. Košinsky tyrinėtojų grupė tuomet aptiko karščiausią Žemėje vandens telkinį....
(10) 2011-11-15 3
Harvardo universiteto mokslininkės Džoanos Aizenberg (Joanna Aizenberg) vadovaujama mokslininkų grupė susintetino nepaprastai slidaus paviršiaus dirbtinę medžiagą, kuri pasižymi dar ir tuo, jog jos neįmanoma išpurvinti, ištepti. Priežastis – labai akivaizdi: prie jos niekas „nelimpa“.
(0) 2011-10-31 0
Vanduo yra vienas keisčiausių planetos skysčių ir būtent daugelis šių keistenybių palaiko gyvybę. Pavyzdžiui, jo tankis skystame būvyje yra didesnis, nei kietame, o tai nulemia labai įdomias pasekmes – pavyzdžiui, ledas laikosi vandens paviršiuje ir taip leidžia žuvims išgyventi po užšalusiomis upėmis ir ežerais. Kitaip, nei daugelis skysčių, jam sušildyti reikia daug šilumos ir tai leidžia žinduoliams reguliuoti kūno temperatūrą.
(3) 2011-08-29 1
Mokslininkai dažnai atranda keistus ir netikėtus dalykus, kai pradeda medžiagas nagrinėti nano masteliais, tai yra atskirų atomų ir molekulių lygmenyje. Ši taisyklė galioja ir daugeliui įprastų medžiagų, pavyzdžiui, vandeniui.
(1) 2011-08-20 1
Kavos dėmės gali atrodyti kasdieniškas dalykas, tačiau iš tiesų tai – įdomi fizikos keistenybė, rašo LiveScience.com.
(4) 2011-08-15 0
Djuko universiteto (JAV) inžinieriai jau yra visiems parodę, jog sugeba sėkmingai realizuoti šviesos ir garso maskavimo technologijas. Dabar atėjo eilė patobulinti judėjimą vandeniu – mokslininkai atskleidžia teorinę galimybę gerokai padidinti laivų plaukimo našumą, priversdami aplinkinį vandenį būti rimties būsenos.
(9) 2011-08-07 0
Umea universiteto (Švedija) fizikams eksperimento metu pavyko didelio slėgio sąlygomis priversti tekėti vandenį –130 laipsnių pagal Celsijų temperatūroje, pranešė „Alphagalileo.org".
(2) 2011-07-29 0
Metamedžiagų tyrinėtojai – Jaroslavas Uržumovas (Yaroslav Urzhumov) ir Deividas Smitas (David Smith), besidarbuojantys Djuko universitete (JAV) – atliko modeliavimą, kurio metu objektas sugebėjo judėti vandenyje nepalikdamas jokio pėdsako. Pasak minėtųjų mokslininkų, šį reiškinį būtų galima pritaikyti realiame pasaulyje, žinoma, prieš tai atlikus išsamesnius tyrimus. Tyrėjų darbe, išspausdintame arXiv, aprašoma, kaip modeliuojant buvo panaudotos metamedžiagos ir ...
(4) 2011-04-22 0
Naujoji kondensavimo technologija, kai vanduo išgaunamas iš dyzelinio variklio išmetamųjų dujų, yra tokia efektyvi, jog, teoriškai, sudeginus litrą dyzelino, būtų galima gauti litrą vandens. Papildoma nauda – kondensacijos metu iš dujų pašalinami teršalai. Tad nuo 65 iki 85 proc. vandens kondensato būtų galima perdirbti į geriamą vandenį, kuris, žinoma, galėtų būti naudojamas ir kitoms reikmėms.
(0) 2011-03-10 0
Nesulaikomai ateina pavasaris. Stogų pakraščiai puošiasi, netrukus pasipuoš (o gal jau ir puošėsi) galbūt paskutiniais šią žiemą varvekliais. Įsižiūrėkite į juos – galbūt pavyks pastebėti šį tą įdomaus. Sušalusio vandens lazdelėmis susidomėjo ir mokslininkai, o jų pastangos gali pasitarnauti aviacijoje, užtikrinant skrydžių saugumą. Pastabus japonų mokslininkas Kazuto Ueno atkreipė dėmesį, jog varveklių paviršiuje formuojasi ledinės bangelės. Šį fen...
(0) 2011-03-01 0
Visi gerai žino, kad vandeniui šąlant susidaro ledas. Mažiau žinomas faktas yra, kad egzistuoja ne vienos, bet kelių skirtingų rūšių ledas, priklausomai nuo to kaip ledo kristalai yra išsidėstę. Naujame eksperimente chemikų grupė sukūrė metodą, kaip sintetinti feroelektrinį ledą, kuris kristalizuojasi tokiu būdu, kad visi ryšiai išsidėsto viena kryptimi ir susikuria didelis elektrinis laukas. Mokslininkų grupė iš Kinijos ir JAV atspausdino savo darbą „Proceedings...
(12) 2011-02-28 0
Neutroninių žvaigždžių branduoliai yra tankiausia stebimos materijos forma Visatoje. Arbatinis šaukštelis neutroninės žvaigždės branduolio medžiagos svertų 6 mlrd. tonų. NASA rentgeno spindulių teleskopu „Chandra“ pavyko padaryti įdomų atradimą – aptikti pirmų tiesioginių požymių, jog neutroninių žvaigždžių branduoliai gali būti superskystos agregatinės būsenos.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos