Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Smegenų tyrimų būdai ir technologijos
 
 

Smegenų tyrimų būdai ir technologijos

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-11-28 4
Ročesterio universiteto ir Tarpdisciplininio Herclijos centro tyrėjai atrado intriguojantį dalyką: kai bendraujame su žmogumi, pasąmonėje kirbant mintims apie seksą, mūsų teisingumo barometras išsikreipia, ir mes būname linkę pakeisti tiesą taip, kad potencialus (-i) partneris (-ė) apie mus susidarytų palankesnę nuomonę. Susidomėję potencialiu seksualiniu partneriu, mes darome viską, kad tas žmogus taip pat mumis susidomėtų, ir šis procesas, greičiausiai, yra nesąmoningas.
(2) 2018-11-26 38
Jau netrukus gali žymiai pagerėti agresyviausios smegenų naviko formos – glioblastomos – gydymas. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) mokslininkai kuria naują gydymo metodiką, kuri priešvėžinius vaistus nukreiptų tiesiai į auglį. Taip padidėtų jo sunaikinimo tikimybė ir sumažėtų gydymo šalutinis poveikis, rašoma universiteto pranešime spaudai.
(0) 2018-10-15 0
Laideliai, jutikliai, elektrodai. Prietaisas, kuriuo beveik kasdien tyrimus atlieka neuromokslininkė dr. Inga Griškova-Bulanova, atrodo lyg iš fantastinių filmų. „Nesijaudinkite, minčių skaityti jis kol kas nemoka“, – juokiasi Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biomokslų instituto vyriausioji mokslo darbuotoja.
(27) 2018-06-11 24
1954 metais mokslininkai Jamesas Oldsas ir Peteris Milneras iš McGill'o Universiteto pagaliau surado smegenų malonumų centrus. Jie sukūrė mechanizmą, kuris leido pelei svirtelės paspaudimu stimuliuoti savo smegenų malonumų centrus ir ji tai darė kaip pašėlusi. Tačiau 1970 metais kitas mokslininkas Robertas Heathas nusprendė šias žinias panaudoti kitiems tikslams.
(3) 2017-10-30 23
Ar Jums kada nors yra buvę taip, kad po darbo sėstumėte už vairo ir grįžtumėte namo visiškai paskendę savo mintyse ir nekreipdami dėmesio į vairavimą? Dabar smegenų aktyvumo stebėjimais nustatyta, kad mintims „išplaukus“ smegenys persijungia į „autopiloto“ režimą, leidžiant atlikti įprastas užduotis greitai, tiksliai ir be sąmoningo veiksmų apdorojimo, rašo „New Scientist“.
(5) 2017-04-17 41
Nors oficialūs duomenys rodo, kad valstybinės sveikatos priežiūros įstaigos yra puikiai apsirūpinusios brangia medicinos įranga, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir toliau laimina jos pirkimą iš valstybės investicijų programos (VIP).
(0) 2017-01-11 15
Mokslininkai nustatė, kad narkomanų kūnas trokšta svaigalų net jiems mirus. Jie atrado mutavusį baltymą mirusių narkomanų kūnuose, kuris neišnyksta dar daugiau nei savaitę po žmogaus mirties, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“.
(0) 2016-07-11 21
Pokario Amerikoje homoseksualumas vertintas kaip psichikos sutrikimas, suteikęs galimybę negailestingam amerikiečių neurochirurgui atlikti siaubingus eksperimentus. Gydytojas Robertas Galbraithas Heathas buvo itin smalsus.
(2) 2016-07-08 11
<em>Nauja analizė parodė, kad dažnai naudojamos funkcinio magnetinio rezonanso tomografijos (fMRT) duomenis interpretuojančios programos neteisingus rezultatus gali rodyti dažniau, nei teisingus.
(5) 2016-03-17 22
Neurologai sukūrė naują techniką, kuri leidžia iššifruoti žmonių mintis, tiesiog skaitant smegenų signalus. Šis atradimas gali atverti visiškai naujas galimybes gydant rimtas smegenų traumas ar kitus susirgimus.
(0) 2016-02-04 -6
Jeigu pavyktų mūsų sąmonę perkelti į kompiuterį, tuomet apgautume mirtį - tegul sustoja širdis ir miršta smegenys, mūsų vidinis "AŠ" saugiai sėdėtų kompiuterinėje atmintyje ir toliau kuo puikiausiai gyventų virtualioje realybėje. Ar tai yra įmanoma? Dabar, žinoma, ne. O po kelių dešimtmečių? Kas žino! Mokslininkai jau dabar dirba ties šiuo klausimu ir štai kaip jiems sekasi:
(1) 2015-08-20 15
JAV Ohajo valstijos universiteto mokslininkai skelbia laboratorijoje pirmą kartą užauginę beveik visiškai susiformavusias smegenis. Mokslininkai mano, kad šis išradimas padės pagilinti supratimą apie neurologines ligas, rašo „The Guardian“.
(0) 2014-06-04 14
Naujajame tyrime Kalifonijos universiteto mokslininkai (JAV) ištrynė, o vėliau vėl suaktyvavo prisiminimus, simuliuodami neuronus specialiai tyrimui sukurtų žiurkių organizmuose su šviesos žybsniais, kurie, kaip rodė ansktesni tyrimai, gali sustiprinti arba susilpninti jungtis tarp smegenų ląstelių.
(0) 2014-05-04 0
Mokslininkams iš Kalifornijos universiteto San Diego medicinos mokyklos pavyko ištrinti, o po to atkurti laboratorinių žiurkių atmintį, iš esmės nekeičiant gyvūnų reakcijos į praeities įvykius. Šis tyrimas – pirmasis, įrodantis, jog įmanoma pasirinktinai pašalinti atsiminimus, o po to juos atkurti stimuliuojant galvos smegenis tam tikru dažnumu, kuris, yra žinoma, gali susilpninti arba sustiprinti ryšius tarp sinapsių.
(0) 2014-04-01 1
Smegenų skenerių pagalba mokslininkai sugebėjo perskaityti žmonių mintis: magnetinio rezonanso vaizduoklyje (MRV) buvo sėkmingai identifikuoti ir itin tiksliai rekonstruoti veidai, apie kuriuos tiriamieji tuo tarpu galvojo.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos