Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Smegenų veiklą reguliuojantys vaistai
 
 

Smegenų veiklą reguliuojantys vaistai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-08-15 4
Psichostimuliatoriai - tai vaistai, kuriuos žmonės vartoja kognityvinėms funkcijoms gerinti. Įprastai jie skiriami sergantiems įvairiomis protinėmis ligomis, tačiau vis daugiau žmonių psichostimuliatorius vartoja be jokios gydytojo rekomendacijos, tikėdami, kad šie vaistai pagerins kognityvines funkcijas. Bet ar jie tikrai taip veikia? Kalifornijos universiteto mokslininkai teigia, kad jų poveikis yra visiškai kitoks nei daugelis mano.
(1) 2017-09-27 36
Per didelis alkoholio vartojimas yra didelė problema ne vienoje pasaulio šalyje. Tai ne visada pasireiškia alkoholizmu ar su tuo susijusiomis bėdomis, tačiau neblaivi visuomenė yra neproduktyvi, o ir patys žmonės gerai dėl savo žalingos priklausomybės nesijaučia. Bet ar yra išeičių? Viena kompanija Jungtinėje Karalystėje rado vieną praktiškai stebuklingą būdą padėti išgeriantiems žmonėms. Net jei jie problemos tame nemato.
(2) 2017-07-07 38
Praryti piliulę ir akimirksniu padidinti savo protinių galimybių ribas – ši idėja skamba tarsi iš fantastinio filmo. Tačiau jau ne kartą filmuose regėti vaizdai tapo realybe, tiesa?
(0) 2017-02-02 27
Meluoja visi – šią frazę išmokstame ankstyvoje jaunystėje, suprasdami, kad viskuo reikia abejoti. Visgi, ne visi žmonės yra vienodai geri melagiai – kai kurie išsiduoda labai greitai, o tada turi teisintis. Mokslininkai taip pat domisi žmonių naudojamais melo mechanizmais ir jų efektyvumu ir jau yra sugriovę ne vieną mitą. Ar galima pažvelgus į žmogaus akis pasakyti ar jis meluoja? Ar egzistuoja tiesos serumas? Pateikiame keletą įdomių faktų apie melavimą.
(4) 2016-07-01 34
Marihuanos sudėtyje esantis tetrahidrokanabinolis, skatina toksinio amiloido beta baltymo šalinimą iš smegenų. Yra manoma, kad būtent jis nulemia Alzhaimerio ligos progresą.
(8) 2016-05-14 15
Kad jau <a href=\"http://www.technologijos.lt/n/mokslas/gamta_ir_biologija/S-54707/\">kavai gresia išnykimas</a>, gal metas ieškoti pakaitalo?<hr /><i>Silicio slėnyje ir už jos ribų kyla nauja ma
(0) 2015-08-25 43
Dar 1998 m. JAV Federalinė vaistų administracija (FDA) patvirtino modafinilą kaip vaistą nuo narkolepsijos – sutrikimo, kurio metu smegenys negali reguliuoti miego – pabudimo ciklo, todėl žmones ištinka netikėti „miego priepuoliai“ bet kuriuo paros metu ir bet kur.
(2) 2015-07-27 27
Pasivaikščiojimai snieguotomis kalnų viršūnėmis, kvapą gniaužiantis žvarbus oras, tolumoje besiganantys elniai – Claire Wineland manė, kad yra Aliaskoje. Vaizdas buvo toks idiliškas, o pušų aromatas toks gaivus, kad jai visiškai nerūpėjo stingdantis šaltis.
(33) 2014-09-03 59
Mokslo progresui nesustojant, tikėtina, kad ateityje nauji išradimai gali būti panaudoti kalinių laiko nuovokos manipuliacijoms ir laisvės atėmimo bausmės poveikio sustiprinimui. Naujienų svetainė bussinessinsider.com teigia, jog gali būti išrastas vaistas, kurį duodant kaliniams, pakistų pastarųjų laiko nuovoka. Kalėjime praleista para jiems atrodytų lyg 1000 metų nelaisvės.
(1) 2013-09-11 7
„Tiesos serumas“ skamba kaip priemonė, atkeliavusi tiesiai iš Hario Poterio knygų. Tačiau tokie serumai yra gerokai senesni už populiariojo burtininko istoriją ir - kiek realesni.
(0) 2013-07-23 2
Vitaminai ir mineralų papildai gali sustiprinti protinę energiją ir savijautą ne tik sveikiems suaugusiems žmonėms, bet ir tiems, kas linkęs į nerimą ir depresiją.
(12) 2013-05-31 4
Ku&shy;rį lai&shy;ką tai at&shy;ro&shy;dė „idea&shy;lus ka&shy;ro vais&shy;tas“
(3) 2012-10-18 0
Kai kurie NASA išradimai, ko gero, gali būti artimoje jūsų aplinkoje. Vandens filtrai, dūmų jutikliai, prie kūno formos prisitaikantis „porolonas“ „Memory foam“ ir kt. JAV aeronautikos ir kosmoso agentūra spėjo ištobulinti astro-technologijų pritaikymą kasdienėms reikmėms. O paskutinė naujovė tokių išradimų sąraše yra... nosies purškiklis.
(12) 2010-11-24 0
Visi turime dalykų, kuriuos norėtume užmiršti. Mokslininkai mano galintys sukurti piliulę, kuri padėtų pamiršti skausmingus praeities išgyvenimus.
(23) 2010-03-02 0
Tokį klausimą kelia Didžiosios Britanijos Kembridžo universiteto mokslininkai. Universitetai Didžiojoje Britanijoje jau galvoja apie priemones, kurios padėtų sumažinti dėmesį, įsiminimą skatinančių vaistų vartojimą per egzaminų sesijas. Tarp priemonių minimi netgi tyrimai, panašūs į dopingo tyrimą, atliekamą sportininkams.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos