Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Smegenys ir atmintis
 
 

Smegenys ir atmintis

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(16) 2014-07-07 53
Psichodeliniai grybai – tai daugiau negu galimybė pažvelgti į pasaulį tarsi pro kaleidoskopą. Mokslininkai tvirtina, kad jose esantys haliucinogenai teigiamai veikia žmogaus smegenis ir leidžia joms panirti į sapno būseną.
(32) 2012-05-23 3
Kai buvau kūdikis, mano motina žiūrėdavo į mane ligoninės lovoje ir darė tai, kas negrįžtamai pakeitė mano smegenų vystymąsi. Kai ką, kas leido man geriau mokytis, atlikti kelias užduotis tuo pat metu ir spręsti problemas. Galiausiai tai gali netgi apsaugoti mano smegenis nuo senatvės niokojančio poveikio. Kas tai buvo? Ji pradėjo kalbėti su manimi prancūziškai.
(20) 2012-09-02 1
<p>Atminties tyrėjui Jamesui McGaughui buvo sunku patikėti gautu elektroniniu laišku. Jo siuntėja, 34 metų namų šeimininkė Jill Price teigė prisimenanti visus svarbiausius kiekvienos dienos
(5) 2016-02-17 -16
Dažnai mes neįsidėmime dalykų, kuriuos nuolatos matome. 85 studentai buvo paprašyti iš atminties nupiešti Apple logotipą - tai teisingai atliko tik vienas studentas.
(11) 2014-08-12 49
Moksliniais tyrimais jau seniai paneigta daugelis mitų apie svarbiausią ir sudėtingiausią žmogaus organą – smegenis. Nepaisant to, vis dar yra daugybė žmonių, manančių, kad alkoholis naikina smegenų ląsteles, galvosūkiai gerina atmintį, o vyrai yra protingesni, nes jų smegenys didesnės.
(0) 2016-06-06 80
Vieni gali per trumpą laiką įsiminti šimtus vardų, o kiti pamiršta ir prieš minutę išgirstą žmogaus vardą. Tačiau tai neturi nieko bendro su mūsų įgimtais atminties įgūdžiais. Buvęs Lietuvos atminties rungčių čempionas Almantas Šarakojis teigia, kad efektyviai įsiminti informaciją greitai gali visi. Visos paslaptys slypi mokymosi technikoje.
(2) 2017-01-10 107
Žmogaus smegenys yra vienas iš sudėtingiausių visatos kūrinių. Mokslininkai šį organą tyrinėja jau labai ilgą laiką, tačiau prireiks dar ne vienerių metų ir pastangų, kol jos bus pilnai suprastos. Pateikiame įdomiausių ir keisčiausių faktų apie žmogaus smegenis penketuką. Ar žinojote, iš kur kyla galvos skausmas, jei smegenys neturi skausmo receptorių? Kurią smegenų dalį sudaro riebalai? O vanduo? Ir kokios iš tikrųjų yra mūsų smegenų galimybės?
(4) 2015-03-30 93
Jeigu norite gilinti savo žinias, tobulėti, lavinti savo protą, intelektą ir džiaugtis tuo, jog esate išmintingas, visai nebūtina visas dienas praleisti bibliotekose. Nereikia pirkti brangiausių enciklopedijų ir mokslinės literatūros. Tereikia žinoti kai kuriuos būdus, kurie padės lavinti protą.
(0) 2016-05-07 56
Kai kurie žmonės norėdami ką nors prisiminti bando galvoje kurti dainas ar matomoje vietoje klijuoti prirašytus lapelius, tačiau ekspertai turi kitokį pasiūlymą. Mokslininkai atrado, kad jei nupiešite tai, ką jums reikia prisiminti, prisiminsite dvigubai daugiau informacijos, nei užsirašę žodžius. Šis metodas padeda sukurti rišlesnes sąsajas, kurios geriau integruoja vizualinę, motorinę ir semantinę informaciją.
(11) 2014-10-02 -252
Naujausiais tyrimais įrodyta, kad viena iš alaus sudedamųjų dalių gerina smegenų veiklą.
(0) 2016-12-02 54
Protas yra didžiausias mūsų turtas. Visi tai žino, ir tai yra šventa tiesa. Protas pernelyg vertingas, kad jį beatodairiškai švaistytume. Juo reikia rūpintis. Kaip tai daryti? Jei nesinori žaisti šachmatais, pateikiame sąrašą 10-ies dalykų, kuriuos kasdien atlikdami, rūpinatės savo smegenimis.
(3) 2012-04-10 7
Kalbėdamas apie mokymąsi žmogus dažniausiai jo sampratą pateikia pagal savo patirtis. Dažniausiai išgirstame atsakymus apie mokymo įstaigas, informacijos kiekį, kurį reikia išmokti, ar naujų įgūdžių ugdymą. Retas kuris susimąsto, kad tai daugybinis procesas, apimantis sudėtingus veiksmus ląstelėse.
(1) 2018-05-20 51
Kalifornijos universiteto Los Andžele mokslininkai paskelbė, kad sugebėjo vieno gyvūno atmintį perkelti kitam. Ir padarė tai ne persodindami smegenis, o sušvirkšdami vienam gyvūnui kito genetinės medžiagos (RNR). Šis gluminantis pasiekimas verčia suabejoti giliai įsitvirtinusiu požiūriu apie tai, kur ir kaip smegenyse saugomi prisiminimai, rašo statnews.com.
(18) 2014-11-12 25
Beveik pusė iš mūsų gali būti užsikrėtę virusu, kuris daro žmones kvailesniais, nustatė mokslininkai.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos