Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Specialios paskirties daliniai
 
 

Specialios paskirties daliniai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(9) 2015-02-06 10
NATO gynybos ministrai sutarė, kad nedelsiant būtų steigiamos šešios vadavietės Rytų Europoje ir suformuotos 5000 karių itin greito reagavimo pajėgos, atsakant į Rusijos agresiją Ukrainoje, pareiškė NATO Generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.
(3) 2015-02-03 35
Sprogimų sukeltos traumos kamuoja šimtus tūkstančių karių. Šios, regis, nematomos sprogimo bangų sukeltos žaizdos palieka gilius randus kario smegenyse ir psichikoje. Apie ilgus metus ignoruotą net ir labai nestiprių sprogimo bangų pavojų ir skaudžius padarinius pasakojama vasario mėnesio žurnalo „National Geographic Lietuva“ numeryje.
(56) 2015-01-17 113
Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgos yra vienos geriausių NATO bloke ir yra pavojingos Rusijos kariuomenei, nes gali atlikti aukšto lygio sabotažo veiksmus. Tai prieš kelerius metus portale „Karas ir taika“ rašė rusas istorikas, karybos ekspertas Aleksandras Sorokinas. Pastaruoju metu Lietuvoje diskutuojama, ar Lietuvos „specukai“ būtų efektyvūs Rusijos agresijos atveju. Į šį klausimą galima atsakyti pačių rusų žodžiais.
(10) 2015-01-16 138
Pateikiame fotografijas-atsakymus, kuriose užsimaskavę snaiperiai apibrėžti raudonu apskritimu.
(2) 2015-01-16 55
Šitas, kurį matote šioje fotografijoje, nesiskaito – jis jau palikęs tarnybos postą :)
(1) 2015-01-16 20
Žurnalo „Charlie Hebdo“ redakciją užpuolusius žudikus nukovė Prancūzijos žandarmerijos antiteroristinių operacijų padalinys. Šie vaikinai jau ne kartą įrodė, kad yra vieni geriausių pasaulyje. Tačiau kruvini įvykiai Paryžiuje parodė, kad tokiems padaliniams kaip prancūzų GIGN ir RAID teroristai metė rimtą iššūkį. Sirijoje ir Irake užaugo naujos kartos islamo fanatikai, kurie žudynes rengs visiškai kitaip. Apie tai portale thedailybeast.com rašo Artimųjų Rytų ekspertas Samuelis M.Katzas.
(24) 2014-12-30 65
Vladimiro Putino valdoma Rusija ruošiasi karui, per kurį Ženevos konvenciją ir kitas garbingo žaidimo taisykles naudos nebent pasikišti tankistams po pasturgaliu – kad sėdėti būtų patogiau. Kremlius sujungė specialiųjų operacijų pajėgas, desantininkus, kriminalinius nusikaltėlius, karų veteranus, kolaborantus ir visą tą kokteilį panaudojo Kryme ir Rytų Ukrainoje. Reaguodama į pasikeitusią saugumo situaciją, Lietuva įkūrė Greitojo reagavimo pajėgas. Situacija, kurią dabar aprašysiu, yra išgalvota, tačiau galima spėti, kad maždaug taip klostytųsi įvykiai, jeigu mūsų valstybei iškiltų grėsmė.
(0) 2014-11-20 29
Šnipai retai būna tokie kieti, charizmatiški ir aukštas pareigas užimantys žmonės, kokie yra vaizduojami veiksmo filmuose apie šnipinėjimą. Niekuo neišsiskirianti pilka valytoja arba įrankiais apsikrovęs technikas – toks iš tiesų būna realus šnipas. Nepastebimi jie gali prieiti ir prie tokios informacijos, kurios gal ir neturėtų matyti.
(44) 2014-11-13 186
Lietuvos specialiosios pajėgos Afganistane jau nesyk yra sulaukusios nemažai liaupsių. Legendas apie elitinius mūsų šalies karius nusprendė patikrinti amerikiečių tinklaraštininkė. Ir nė kiek nenusivylė. Priešingai – po konfliktų zonas keliaujančiai rašytojai Lietuvos kariai paliko neišdildomą įspūdį.
(1) 2014-11-10 38
Jūsų dėmesiui – Ispanijos dienraščio „ABC“ straipsnis apie sovietų snaiperius.
Snaiperius pradėta aktyviai naudoti per Pirmąjį pasaulinį karą, kada kareiviai dažniausiai sėdėdavo apkasuose, nedalyvaudami aktyviuose koviniuose veiksmuose. Tokia padėtis buvo ideali, kad jie galėtų parodyti visą savo efektyvumą.
(0) 2014-10-20 13
Švedijos saugumo tarnyba ir karinė žvalgyba ieško juodai apsirengusio vyriškio, kuris buvo pastebėtas įtartinai lūkuriuojantis Stokholmo archipelage, rašo expressen.se.
(1) 2014-09-01 24
Didžioji Britanija ir šešios kitos valstybės įkurs greitojo reagavimo pajėgas, kurias turėtų sudaryti mažiausiai 10 tūkst. karių, – skelbia „Financial Times“.
(2) 2014-08-08 23
„Dievas myli pėstininkus, bet labiau dragūnus, o ypatingai mūsų pasididžiavimą, mūsų bataliono smaigalį, – žvalgus, “ – sako Lietuvos didžiojo kunigaikščio Dragūnų pėstininkų bataliono vadas pulkininkas leitenantas Giedrius Anglickis.
(0) 2014-05-11 50
Kilus tikimybei, kad šalyje gali būti įvykdytas plataus masto teroristinis išpuolis, užkirsti tam kelią skubėtų ne tik elitinis policijos padalinys „Aras“. Pagalbos būtų galima tikėtis ir iš kitų stipriausių ES antiteroristinių padalinių, kuriuos vienija organizacija ATLAS. Kolegų iš ES pagalbos lietuviams dar neprireikė, bet „Aras“ jau pagelbėjo estams.
(6) 2014-05-06 12
Elitiniam Lietuvos policijos padaliniui – antiteroristinių operacijų rinktinei „Aras“ – laikas atsinaujinti, tačiau nelengva rasti tinkamų kandidatų, interviu portalui LRT.lt teigia „Aro“ vadas vyriausiasis komisaras Viktoras Grabauskas. „Jau esame nuleidę kartelę, tačiau po intelekto, psichologinių testų daug pretendentų atkrenta, o paskutiniame etape apskritai beveik neturime iš ko rinktis“, – sako V. Grabauskas.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos