Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Specialios paskirties daliniai
 
 

Specialios paskirties daliniai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(9) 2008-11-24 0
Irake ir Afganistane tarnaujančius D. Britanijos ir JAV kariškius netrukus nuo snaiperių pradės saugoti kišeniniai įrenginiai, per sekundės dalį nurodantys snaiperių pozicijas.
(2) 2008-08-13 0
Praėjusią savaitę Irake tarnaujantys 174-ojo karinių oro pajėgų naikintuvų padalinio pilotai išskrido savaisiais F-16 į paskutinę karinę misiją. Juos dabar galutinai pakeitė "MQ-9 Reaper" nepilotuojami lėktuvai (UAV). Tai yra pirmasis karinės aviacijos sparnas, kuriame įprastinius orlaivius visiškai pakeitė robotizuoti nuotoliniu būdu valdomi aparatai.
(7) 2008-08-05 0
Vokietijos moterys policininkės gaus dar viena kovinės apsaugos lygmenį - jį užtikrins pastaruosius du mėnesius slaptai testuotos liemenėlės. Pasirodo, jog net vilkėdamos standartines neperšaunamas liemenes, moterys vis dar gali patirti gyvybei grėsmę keliančių sužalojimų. Taip atsitinka dėl to, kad tradicinės liemenėlės turi metalinių arba plastmasinių detalių, kurios smūgio kulka metu gali giliai įsirėžti į kūną.
(22) 2008-07-15 0
Ką daryti su didžiuliu krovininiu lėktuvu C-130, kuris ką tik patyrė avarinį nusileidimą nesaugioje Irako zonoje? Jei jūs esate kariškis, tiesiog apvyniojate jo korpusą sprogmenimis ir susprogdinate į atskiras dalis... Žinoma, dalys turi būti pakankamai smulkios, kad po to jas būtų galima pakrauti į sunkvežimius ir transportuoti į oro pajėgų bazę. Būtent tokių veiksmų ėmėsi JAV 447-asis ekspedicinis operacijų palaikymo eskadronas.
(16) 2008-06-28 0
Tai yra viena tų senolių, su kuriomis geriau neprasidėti. 77 metų japonė pensininkė neveltui praminta vardu "Senolė-samurajus" - ją, kaip rankinių kovos menų ekspertę, neseniai pasamdė treniruoti italų kariams. Keiko Wakabayshi ūgis vos 1,5 metro, ir ji atrodo smulkutė lyginant su jos priešininkais, kurių dauguma yra aukštesni kaip 1,8 metro. Tačiau patiesdama eilinį kareivį ant grindų ji jam taria: "Negalvok, jog tai neįmanoma. Kūno sudėjimas nėra svarbu".
(8) 2008-05-18 0
Niujorko policijos pareigūnams gali tekti nešiotis ginklus su specialiomis juose įmontuotomis videokameromis. Kai kurie pastarojo meto policininkų susišaudymai su nusikaltėliais vertinami kontraversiškai, dėl to kai kurie senato nariai siūlo ginklus papildyti specialiu $700 įrenginiu. Manoma, jog policininko veiksmų filmavimas padidins visuomenės pasitikėjimą policininkų atliekamų veiksmų teisėtumu. Prieš įdiegiant naujovę ji pirmiausia bus išbandyta miesto SWAT komandos...
(0) 2008-04-23 0
Šis renginys yra didesnio Kinojoje vykstančio kasmetinio robotų-futbolininkų konkurso "RoboCup" dalis. Dar 2000 metais organizatoriai nusprendė, jog kada nors tokio papildomo renginio rezultate gali būti sukurti išties naudingi produktai. Jo tikslas - skatinti pavojingose ir ekstremaliose situacijose žmonėms padedančių robotų tobulinimą. Šiais metais mechaniniai gelbėtojai turi įveikti sudėtingą trimatį labirintą ir, pasinaudodami savo sensorinėmis ir žemėlapių sudarym...
(0) 2008-04-02 0
Oficialiais duomenimis, Irake jau yra žuvę apie 4000 JAV karių. Nors tai liūdna statistika, šis skaičius būtų buvęs daug didesnis be gerai apmokyto karinėse pajėgose tarnaujančio medicininio personalo. Prieš medikams išvykstant į karo misijas, jie apmokomi specializuotose įstaigose, turinčiose sudėtingus mūšio sąlygų simuliatorius bei realistiškus pacientus-robotus. Nors jūs niekada nesupainiotumėte HPS (angl. human patient simulator) su tikru žmogumi, jis puikiai su...
(5) 2008-03-24 0
Ypač tvirtos konstrukcijos robotas "6x6 Spybot" (gamintojas - kompanija "Macroswiss") yra vienas atspariausių ir funkcionaliausių savo klasėje. Jis gali plaukti ir įveikti praktiškai bet kokio tipo vietoves. Važiuoklę sudaro 6 varomieji ratai, iš kurių kiekvienas turi plaukimui skirtas menteles. Jos taip pat leidžia įveikti 45 laipsnių statumo šlaitus. Mechanizmas sugeba transportuoti 4 kartus didesnį svorį už save patį, o jo matmenys leidžia pritvirtinti jį prie standarti...
(16) 2008-03-15 0
Rusijos ginkluotųjų pajėgų planuose jau kuris laikas numatyta sukurti sausumai skirtą sunkųjį ginklą, kuris pagal savo ugnies efektyvumą prilygtų jūrų artilerijos analogams, ir tuo pačiu išlaikytų įprastiniams tankams prilygstančias manevringumo galimybes.
(1) 2008-01-23 0
Cigaretės dydžio nepilotuojamas lėktuvas su plazminiais varikliais galbūt skamba kaip fantastika, tačiau JAV karinių tyrimų organizacija DARPA ir Oklahomos valstybinis universitetas (JAV) siekia tokią viziją paversti realybe. Plazminis variklis - tai visiškai naujos kartos energetinė ir varomoji variklio sistema, kurioje nebus naudojamos jokios judančios dalys. Toliau pateikiame schemą, iliustruojančią esminius plazminių variklių komponentus.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos