Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Specialybių gidas
 
 

Specialybių gidas

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(6) 2020-10-08 58
Efektyvumas buvo toks aukštas, kad iš pradžių tyrėjai nenorėjo tikėti rezultatais. Dabar Aalto universiteto įkurta kompanija ElFys Inc. jau tiekia šiuos rekordinius jutiklius keliems pramonė
(64) 2020-09-14 52
Po daugiau nei 20 metų nuo pristatymo, EmDrive tebebandomas laboratorijose visame pasaulyje, įskaitant ir DARPA. Bet kontroversiškojo variklio lemtingasis momentas sparčiai artinasi.
(7) 2020-08-09 17
Kai tolygumas sukelia nestabilumą, gali pagelbėti pulsacija. Dar žingsneliu arčiau stabilios, ekonomiškai pasiteisinančią energiją tiekiančios plazmos link.
(0) 2020-07-03 53
Kompiuterine simuliacija atrasta nauja anglies forma, kuri tokia kieta kaip deimantas
(1) 2020-06-11 71
Dabar kuro gavyba, gamyba ir naudojimas reiškia vien gamtos teršimą, tad, nieko keisto, kad siekiama jo naudojimą sumažinti ir pereiti prie elektromobilių. O ką, jei būtų galima panaudoti „
(1) 2017-08-22 25
Vieną šimtametį genetikos akademiką kolegos paklausė: kaip Jums įdomu gyventi – tiek matėt, tiek daug sužinojot per savo ilgą amžių? Į tai mokslininkas atsakė: o gal jūs manęs paklauskite, kodėl man neįdomu gyventi? – ir pridūrė, – viskas kartojasi. Stebint pedagogikos mokslą (čia turima omeny ir švietimą), tiesiog akyse “sensta“ pusamžio sulaukę Lietuvos mokyklą kūrę strategai. Klausydami naujųjų švietimo reformatų ir pranašų pionieriškų svaičiojimų, jie tyliai arba viešai guodžiasi – bet viskas tai jau buvo!
(7) 2016-04-21 58
<i>Ta pati teorija, kuri paaiškina gluminančias <a target="_blank" href="https://en.wikipedia.org/wiki/Flyby_anomaly">praskridimų anomalijas</a>, gali paaiškinti ir kontroversiškojo <i>EmDrive</i
(12) 2013-12-03 0
Kalbama apie veržlią Lietuvą, tačiau mokytojais dirba nieko neišmanantys žmonės, pirmadienį sakė Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis.
(19) 2013-04-22 0
Norint pažinti dabarties pasaulį ir priimti kompetentingus sprendimus, reikia mokslinio išprusimo, moksliškai raštingų žmonių, kurie kurtų išmintingus įstatymus, kovotų su fanatizmu, socialinėmis neteisybėmis – teigia profesorius emeritas, habilituotas fizikos mokslų daktaras Jonas Grigas. Sulaukęs garbaus amžiaus, akademikas daugiau laiko skiria mokslo populiarinimui.
(37) 2013-03-07 0
IT specialistai Lietuvoje tarsi dar nespėjusios prisirpti uogos – vieni „studentauja“, o tik vėliau ieško su specialybe susijusio darbo, kiti į darbo rinką bando brautis anksčiau, tačiau tiek studijas baigę, tiek jas pradėję praktinių įgūdžių beveik neturi. Rodos, išugdyti gerus specialistus turi patys darbdaviai. Bet kaip yra iš tiesų? Ar jaunuoliams tikrai stinga praktinių žinių, o uždarbio užmojai neatitinka galimybių?
(26) 2013-02-16 0
Dalyje šalies regionų trūkstant tam tikrų sričių medikų, valdžios kabinetuose bręsta sumanymas mokslus baigusius jaunus specialistus prievarta įdarbinti ten, kur gydytojų labiausiai stinga.
(1) 2013-01-18 1
Lietuvos įmonės šiuo metu graibsto informacinių technologijų specialybių studentus, tačiau tik nedaugelis jų turi pakankamai praktinės patirties sklandžiam startui darbovietėse. Tokių jaunuolių apmokymas dirbti verslo sąlygomis trunka bent keletą mėnesių, bet šį laiką žymiai sutrumpina studijuojant įgyta praktinė patirtis, tvirtina į IT bendrovių atstovai.
(10) 2012-09-13 0
Skamba tikrai nesmagiai, bet mokytoju dirbti šiandien norėtų tik 4,2 proc. Lietuvos gyventojų, o 10,4 proc. – galbūt. Tačiau net trys ketvirtadaliai mokytojauti nenorėtų, nes ši profesija Lietuvoje negerbiama, o stresas darbe – didžiulis. Tai paaiškėjo iš „Veido” užsakymu tyrimų bendrovės „Prime consulting” atliktos naujausios sociologinės apklausos. Tokie vertinimai liudija, kad švietimo sistemoje būtinos permainos.
(0) 2011-12-31 0
Daugybė žmonių gyvena labai ribotoje savo galimybių erdvėje. Tačiau kiekvienas iš mūsų gali pasinaudoti netikėtų, dar neatrastų galimybių talpykla, iš kurios, deja, ne visada paimame tai, kas siūloma. Vieni niekaip neišsikapsto iš materialių vertybių liūno, kiti – iš dvasinio skurdo. Taip jau pasaulis sutvarkytas – vienam visą gyvenimą užtenka tik žemės lopinėlio, kiti svajoja apie beribes visatos platybes. Vieniems erdvės pakanka savame kieme, parapijoje, mies...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos