Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Spintronika
 
 

Spintronika

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2016-11-15 24
<i>Tyrėjai sukūrė naują elektros srovės tipą, kuris yra superlaidus – dar žinomą kaip <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Supercurrent"> supersrovę</a> – tai reiškia, kad ji gali keli
(0) 2016-06-07 41
<i>Šia­me straips­ny­je pri­sta­ty­si­me spin­tro­ni­ką – su­ki­nių elek­tro­ni­ką. Tai vie­na iš svar­biau­sių da­bar at­gims­tan­čių tai­ko­mo­sios fi­zi­kos sri
(2) 2013-05-16 2
Delavaro (JAV) bei Elektronikos ir technologijos mokslų (Kinija) universitetų mokslininkai eksperimentiškai patvirtino egzistuojant visiškai naują elektronų sukuriamą magnetinį lauką, kuris prieš tai buvo numatytas tik teoriškai, tačiau nepatvirtintas empiriniais tyrimais, praneša Phys.org.
(0) 2011-10-11 0
Kalifornijos universiteto Riversaide (JAV) tyrėjams buvo atseikėta 1,85 milijono dolerių, kad šie sukurtų naujus skaičiavimo metodus, apie kurių egzistavimą net nenutuokė įprastinės silicio pagrindo elektronikos kūrėjai.
(3) 2011-09-01 0
Ar jau atėjo laikas komunikacijų priemonių pakeitimui? Mokslininkai apskaičiavo, jog informacijos užšifravimas ir jos siuntimas ne įtampos pokyčiais, o elektronų sukiniais, gali reikšti kompaktiškesnius lustus, naudojančius kur kas mažiau energijos. Tiesa, lieka neišspręstas spartos klausimas.
(0) 2011-08-26 0
Mokslininkai iš Bristolio universiteto stebėjo vieno seniausių empirinių fizikos dėsnių pažeidimą. Atliktas eksperimentas su purpurine bronza, kuri yra metalas su unikaliomis vienmatėmis elektroninėmis savybėmis. Gauti rezultatai parodė, kad Vydemano-Franco (Wiedemann-Franz) dėsnis nebegalioja. Darbas atspausdintas „Nature” žurnale.
(0) 2011-06-23 0
Aukštatemperatūrinis laidumas gali būti nagrinėjamas kaip kova dėl išgyvenimo, vykstanti atominiame mastelyje. Kad susidarytų elektronų poros ir laidumas sumažėtų iki nulio, superlaidumas turi įveikti daugybę kitų medžiagos būsenų.
(0) 2011-06-15 0
Virdžinijos Komonvelt universiteto mokslininkų grupė nustatė naują superatomų klasę. Superatomai yra stabilios atomų grupės, kurios pasižymi skirtingų periodinės lentelės elementų savybėmis. Gauta superatomų klasė pasižymi neįprastomis magnetinėmis savybėmis.
(0) 2011-06-04 1
Kas verčia magnetą būti magnetu, ir kaip mes galime valdyti magnetų elgesį? Šiuos klausimus daugelį metų tiria Bufalo (Buffalo) universiteto mokslininkas fizikas teoretikas Igoris Zutičius (Igor Zutic). Jis yra vienas iš tų mokslininkų, kurie tiki, kad magnetai pradės naują revoliuciją skaičiavimuose, jų pagrindu bus kuriami didelės talpos ir mažai energijos naudojantys atminties, duomenų saugojimo ir perdavimo įrenginiai.
(0) 2011-06-03 1
Magnetinis branduolių rezonansas (angl. nuclear magnetic resonance) yra galingas cheminės analizės įrankis. Metodo panaudojimas magnetinio rezonanso tomografijai yra nepakeičiamas įrankis medicininėje diagnostikoje. Tačiau jo panaudojimą riboja labai galingų magnetinių laukų ir didelių bei brangių superlaidinių magnetų poreikis. Dabar Berklio laboratorijos mokslininkai su kolegomis pademonstravo, kad galima stebėti magnetinį branduolių rezonansą esant nuliniam magnetinio l...
(0) 2011-05-28 0
Nors galimybė pamatyti pavienes biologines molekules gyvoje ląstelėje ilgai buvo laikoma nepasiekiama tyrėjų svajone, panašu, jog padėtis po truputį keičiasi. Sukurta nauja deimanto struktūros pagrindo technologija, manoma, palengvinsianti diagnozes ir galbūt net padėsianti kovoti su itin sunkiomis ligomis, pavyzdžiui, vėžiu.
(0) 2011-05-13 0
Oksfordo universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkams pavyko stebėti medžiagos būseną, vadinamą kvantiniu sukinių skysčiu. Nors šios egzotinės būsenos egzistavimas teoriškai numatytas beveik prieš 40 metų, tik visai neseniai atlikti pirmieji tiesioginiai jos stebėjimai.
(35) 2011-04-09 0
Dvidešimtame amžiuje du žinomi atradimai buvo susiję su sukiniu. Vienas atradimas, padarytas Alberto Einšteino ir Vanderio Johaneso de Haso (Wander Johannes de Haas), paaiškino ryšį tarp sukinio ir kampinio momento. Panašiu laiku Einšteinas sukūrė ir savo bendrąją reliatyvumo teoriją. Dešimtmečiu vėliau Polas Dirakas gavo savo kvantinės mechanikos lygtis, aprašančias reliatyvistinę banginę funkciją, kurioje elektronas turėjo sukinį lygų 1/2.
(2) 2011-04-04 0
Masačiusetso technologijos instituto (JAV) mokslininkams pirmąkart pavyko susintetinti kristalą, kurį, kaip manoma, galima laikyti dvimačiu kvantiniu sukinių skysčiu: kietuoju kūnu, kurio atominiai sukiniai nenustoję judėję netgi esant absoliutaus nulio temperatūrai.
(0) 2011-04-01 0
„Tauta, sugebėsianti kontroliuoti magnetizmą, valdys Visatą“ – dar 1935 metais šie žodžiai nuskambėjo populiaraus JAV literatūrinio personažo Diko Treisio (Dick Tracy) lūpomis. Galbūt tai kiek perdėtas teiginys, tačiau nekyla abejonių, jog tauta, pirmaujanti pažangiųjų magnetoelektroninių, arba spintronikos, prietaisų gamyboje, įgyja nemenką pranašumą šiame informacijos lenktynių amžiuje. Mažesni, spartesni ir pigesni įtaisai bus gaminami tuomet, kai pavyks d...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos