Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Sporto ir žaidynių istorija
 
 

Sporto ir žaidynių istorija

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-09-16 23
Senovinės Olimpinės žaidynės nekeliaudavo iš miesto į miestą kaip dabar. Pradedant 776 m. pr.m.e. Olimpinės žaidynės kas keturis metus buvo rengiamos Olimpijoje – griaustinio, žaibo, lietaus ir vėjo dievo Dzeuso šventovėje. Tuo metu dievų statulos buvo statomos visur, o štai viena tokia bronzinė statula rankose laikė du žaibus ir buvo vadinama „Dzeusas priesaikos davėjas“. Prieš varžybas visi sportininkai, atvykę iš tolimų pasaulio kampelių, turėjo atsistoti prieš šią skulptūrą ir duoti priesaiką taip prižadant, kad laikysis Olimpinių žaidynių taisyklių ir garbingų varžybų nuostatų.
(0) 2019-03-09 4
Panatėnaja – tai senovinis ir itin svarbus festivalis, vykęs senovės Atėnuose, Graikijoje. Renginys buvo skirtas pagerbti Paladę Atėnę, kuri yra legendinė Graikijos sostinės įkūrėja, išminties, strategijos, karo deivė, o vėliau ir meno, amatų bei mokslo globėja. Šio festivalio metu jos garbei buvo atliekamos įvairios ceremonijos, aukojama ir varžomasi įvairiose rungtyse.
(2) 2018-07-12 35
Kokios iš tikrųjų buvo Berlyno vasaros olimpinės žaidynės, kaip joms buvo ruošiamasi ir kas iš viso leido Adolfui Hitleriui nacistinėje Vokietijoje surengti olimpines žaidynes?
(0) 2018-01-25 15
Prieš daugiau nei 30 metų virš Andamanų jūros buvo susprogdintas Pietų Korėjos „Boeing 707“. Teroro aktą įvykdė šiaurės korėjiečių šnipų pora, o sulaikymo metu vienas jų nusižudė. Gavusi prezidento malonę nuo mirties bausmės, itin saugoma dėl galimo režimo susidorojimo, dabar jau 55-erių Kim Hyon Hui teigia, kad lėktuvo katastrofa buvo tiesioginis Kim Jong Ilo (tuomet dar užėmęs partijos sekretoriaus pareigas), dabartinio lyderio Kim Jong Uno tėvo nurodymas.
(0) 2016-08-15 9
Vykstant 2016 Rio olimpinėms žaidynėms, aistras pasaulyje kaitina ne tik sportininkų pasiekimai, kovos dėl medalių įkarštis, bet, deja, ir dopingo skandalai. Daugumai žinoma, jog dopingas sporte yra draudžiamas preparatas, tačiau ar visi sugebėtumėte pasakyti kodėl? Kaip ši medžiaga veikia sportininko organizmą? Jeigu, visgi, į šį klausimą atsakyti nesugebate, tęsiame toliau..
(2) 2016-06-23 36
Nacionalinės futbolo rinktinės nesėkmė – visada yra nelaimė tūkstančiams sirgalių. 2016-ųjų Europos futbolo čempionate iškritę jau po pirmojo etapo milijonus klubuose uždirbantys rusai susilaukė žiniasklaidos ir sirgalių virtualių antausių. Jų garbei netgi buvo sukurta „peticija“ – sirgaliai ragino „atstatydinti visą rinktinę“. Tačiau istorijoje yra buvę ir liūdniau pasibaigusių atvejų.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos