Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Sputnik
 
 

Sputnik

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-09-11 8
Ekspertai neturėjo žalio supratimo, kaip nesvarumo būklė paveiks žmonės, todėl į kosmosą pirmiausia pasiuntė gyvūnų, rašo theatlantic.com.
(0) 2017-11-09 39
Kai Sovietų sąjungos raketų konstravimo genijus Sergejus Koroliovas šeštame praėjusio amžiaus dešimtmetyje atvedė šią imperiją iki „Sputnik 1“ paleidimo 1957 metų spalio 4 dieną, amerikiečiai tikėjosi, kad dabar tai visa valstybė, jau tada garsėjusi savo simpatija velnio lašams, „užbaliavos“. Bet tai, pasirodo, buvo tik pirmas akordas sovietinių kosmoso pergalių koncerte, rašo „Ars Technica“.
(0) 2017-10-09 19
Praėjus šešiems dešimtmečiams po pirmojo dirbtinio žemės palydovo „Sputinik 1“ skrydžio, jį į orbitą iškėlusios raketos patobulinta versija tebėra pagrindinė Rusijos kosminės programos ašis, o šis faktas, nors ir bylojantis apie šalies technologinį meistriškumą, taip pat yra ženklas, kad Maskva nesugebėjo pratęsti savo laimėjimų.
(0) 2017-10-05 16
Kai Sovietų Sąjunga lygiai prieš 60 metų paleido pirmąjį dirbtinį Žemės palydovą, šis pasiekimas žymėjo kosminių tyrimų ir įtemptų technologinių lenktynių tarp Maskvos ir Vašingtono pradžią.
(1) 2015-07-17 41
Štai taip. Pasirodo, galbūt Sovietų Sąjunga visai nebuvo valstybė, pirmoji į kosmosą paleidusi dirbtinį palydovą. Nors iki šiol pripažįstama, kad pirmasis į kosmosą išskraidintas žmogaus rankų kūrinys yra 1957 m. spalio 4 d. Žemę apskriejęs sovietų dirbtinis palydovas „Sputnik“, vienas JAV astrofizikas papasakojo iš koto verčiančią istoriją, iliustruojančią, jog amerikiečiai netyčia sovietų „Sputniką“ aplenkė net keliais mėnesiais :)
(0) 2012-10-04 1
1957 metų spalio 4 dieną visą pasaulį sukrėtė (vieną pusę nudžiugino, o kitą – išgąsdino) pranešimas apie tai, kad į kosmosą pakilo pirmasis pasaulyje dirbtinis Žemės palydovas „Sputnik-1“.
(0) 2007-10-20 4
Pirmasis dirbtinis žemės palydovas ir apskritai pirmasis kosminis aparatas, sėkmingai išvestas į Žemės geocentrinę orbitą buvo sovietų palydovas „Sputnik 1“ (rusiškai „Спутник-1”, kitaip ПС-1 – “Простейший Спутник-1”, liet. “paprasčiausias palydovas”). Šiuo palydovu buvo nustatytas žemės atmosferos sluoksnių tankumas keičiantis orbitai. „Sputnik 1“ tapo Tarybų Sąjungos „Sputnik“ programos pradininku, jo paleidimas paskatin...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos