Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Standartiniai branduoliniai reaktoriai
 
 

Standartiniai branduoliniai reaktoriai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-05-03 61
Kelionė į Marsą užtruks kelis mėnesius. Vėliau iš ten dar reikės ir sugrįžti. Aišku, jei žmonės Raudonojoje planetoje ketina turėti nuolatines bazes, jie ten turi neblogai įsikurti. Tam reikės energijos, kurios nusigabenti paprasčiausiai negalime. Tačiau panašu, kad NASA turi sprendimą, kuris gali turėti įtakos ir karybos pramonei.
(6) 2016-08-05 34
Kino ekranuose branduolinis reaktorius dažniausiai vaizduojamas kaip milžiniškas metalo karkasas su branduolinio kuro kasetėmis, panardintas į vėsų vandenį ir dėl neįtikėtinai didelės radiacijos net švytintis kraupia neonine šviesa. Tiesa ta, kad jis švyti toli gražu ne visą laiką. Netgi priešingai – kaip pamatysite, įprastai didžiąją laiko dalį reaktorius skendi tamsoje. Ir tik staiga – žyyyyybt....
(0) 2015-11-26 8
Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda gali parsivežti iš Šanchajaus sutartį, kuri atvers kelią kinų bendrovėms statyti atominę elektrinę Lenkijoje.
(6) 2014-12-05 19
Didžiausioje Europoje Zaporožės atominėje elektrinėje įvyko avarija. Kaip praneša naujienų agentūra „Unian“, tai pripažino ir Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas.
(0) 2013-05-14 1
1942 metų gruodžio 2 dieną pirmą kartą buvo gauta grandininė branduolių dalijimosi reakcija ir išbandytas pirmasis branduolinis reaktorius. Toks pirmasis įrenginys, pavadintas pirmuoju Čikagos rentiniu arba katilu (angl. pile), buvo sudarytas iš urano ir grafito blokų. Dauguma darbų siejama su garsaus italų fiziko Enrico Fermi vardu.
(5) 2013-03-21 1
Esu už konstruktyvią, racionalią, pasitempti verčiančią kritiką, tačiau akademiko Jurgio Vilemo komentaro apie planuojamas „Hitachi“ investicijas į Visagino atominę elektrinę (VAE) kritika nepavadinčiau.
(41) 2013-03-20 1
Kol naujoji Vyriausybė vis dar suka galvą, ar tęsti pirmtakės pradėtą atominį projektą su Japonijos reaktorių gamintoja „Hitachi“, atsiranda gera proga panagrinėti, ką gi ir kodėl Lietuvai siūlo užsieniečiai iš tolimos šalies.
(0) 2012-08-31 2
Viešojoje diskusijoje dėl Visagino atominės elektrinės (Visagino AE) dažnai keliamas klausimas – ar strateginio investuotojo Japonijos bendrovės „Hitachi“ siūlomas pažangusis verdančio vandens reaktorius (ang. Advanced Boiling Water Reactor – ABWR) iš tiesų yra toks jau pažangus? Galbūt Visagine verta įdiegti dar naujesnes branduolinės energetikos technologijas, kurias testuoja pasaulio mokslininkai?
(3) 2012-06-11 0
Klausantis kaip energetikų forume „Atomekspo” Rusijos valstybinės korporacijos „Rosatom” programų direktorius Sergejaus Bojarkino negailėjo pagyrų Baltarusijoje ir Rusijoje ruošiamiems statyti rusiškiems branduoliniams reaktoriams ir kritikos Visagino AE projektui, susidaro įspūdis, kad tai nieko bendro neturi su rimtomis kalbomis apie branduolines technologijas. Greičiau – bandymas menkinant konkurentus išgirti savo technologiją.
(19) 2012-05-30 0
Kuo labiau artėja rinkimai tuo „įdomesnių“ dalykų galime išgirsti viešojoje erdvėje. Dažnai, kaip vėliau paaiškėja, ambicijų išeiti į politinę areną turintysis, nepasikuklina prisiimti „ekspertų“ vaidmenį ir komentuoti šiuo metu dėmesio nestokojantį Visagino AE projektą. Pavyzdžiui, kritikai apie būsimą elektrinės reaktorių ir jo naudingą darbo laiką (apkrovos arba panaudojimo faktorių ar koeficientą) pateikia informaciją kuri yra teisinga, tačiau ne p...
(8) 2012-03-13 0
Visagino atominės elektrinės reaktoriaus kelias iki būsimosios jėgainės gali tapti politikų galvos skausmu. Jau šiemet reaktoriaus maršrutui rengti reikalingų 5 mln. litų Finansų ministerija siūlo ieškoti Kelių priežiūros ir plėtros programoje. Kelininkai, šiemet gavę ir taip menkesnį biudžetą, žada derėtis, kad lėšų reaktoriaus keliui rengti skirtų ir energetikai, praneša LTV „Panorama“.
(1) 2012-01-24 1
Būsimos Visagino atominės elektrinės (AE) Lietuvoje strateginis investuotojas - Japonijos koncernas „Hitachi“ - siūlo Lietuvai trečiosios kartos 1385 MW galios pažangų verdančio vandens reaktorių (angl. Advanced Boiling Water Reactor, ABWR). Ar Lietuvai siūloma technologija iš tikrųjų yra pažangiausia ir atitiks naujus saugos reikalavimus, kurie netrukus taps privalomi Europos Sąjungoje (ES)?
(31) 2011-11-28 0
Įsibėgėjant naujosios Visagino atominės elektrinės statybos projektui, atsiranda vis daugiau įvairių „geradarių“ (tarp jų – ir „Rosatom“ atstovai), be galo „susirūpinusių“ Lietuvos žmonėmis ir skubančių jiems „paaiškinti“, kokį pasenusį ir nesaugų branduolinį reaktorių pasirinko mūsų šalis. Propagandai, kurios pagrindinis tikslas – klaidinti, sukelti abejones bei nuteikti Lietuvos žmones prieš Visagino AE projektą, tinka visos priemonės.
(19) 2010-12-20 0
Kalbos apie atominę energetiką apskritai Lietuvoje ne tokios aktyvios, kaip kalbos apie planuojamą statyti naująją atominę elektrinę. Pateikiame šalies ir užsienio žaliųjų organizacijų aktyvistų nuomones bei pasvarstymus, kurie skamba kaip alternatyva vyraujančiai pozicijai.
(8) 2010-01-11 0
Ryškėja tokia branduolinės energetikos kryptis – senų elektrinių modernizacija pratęsiant esamų reaktorių darbą.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos