Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Stimuliatoriai ir protezai
 
 

Stimuliatoriai ir protezai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2014-06-27 18
3D spausdinimo technologijų pritaikymas medicinos srityje įgauna pagreitį. Jau nieko nebestebina, kai 3D spausdintuvu yra gaminamos protezinės galūnės, klausos aparatai ar stomatologinė įranga. Tačiau vis dažniau šios technologijos pagalba yra kuriamos tokios sudėtingos struktūros, kaip širdis, kaukolė ar inkstai.
(1) 2014-06-18 19
XXI amžiaus pradžioje sukurti bioniniai protezai iš ateities lūkesčių tapo tikrove. Dabar kiekvienam žmogui, neturinčiam galūnių dėl įgimtos anomalijos arba netekusiam jų nelaimingo atsitikimo metu yra suteikta galimybė susigrąžinti pilnavertišką gyvenimą. Maža to, mokslinikai prognozuoja, kad ateityje jie pakeis ir sveikas žmonių galūnes.
(0) 2014-05-28 12
Kompanija „Philips“ nutarė sužinoti, kokių išradimų labiausiai laukia paprasti žmonės. Kompanija Didžiojoje Britanijoje apklausė tūkstantį gyventojų ir sužinojo, ko jiems labiausiai trūksta.
(0) 2014-05-27 15
Ožiukas Frostie į pasaulį atėjo su įgimta negalia – jo dvi galinės kojos suluošintos. Tačiau tai ne pasaulio pabaiga! Sumanių šeimininkų dėka gyvūnas gali savarankiškai vaikščioti ir džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu.
(0) 2014-05-22 24
Pirmą kartą mokslininkams pavyko pademonstruoti, kaip bevielė energija gali būti naudojama širdies stimuliatoriaus darbui užtikrinti. Laboratorinio triušio širdies ritmas buvo reguliuojamas pasitelkus novatorišką, itin mažą širdies stimuliatorių, kuris su maitinimo elementu buvo sujungtas ne laidu, o naudojo bevielę energiją. Tyrimą atlikę mokslininkai tikisi, jog netolimoje ateityje šis metodas gali būti pritaikytas ir nuo širdies ritmo sutrikimų kenčiantiems pacientams, taip gerokai palengvinant jų gyvenimą.
(0) 2014-05-20 24
Beveik prieš aštuonerius metus garsioji JAV karinių inovacijų agentūra DARPA, išsikėlė tikslą atrasti tobulesnį pakaitalą metaliniams galūnių protezams. Intensyvūs tyrimai davė rezultatus ir buvo sukurtas prototipinis naujos kartos mintimis valdomas protezas, oficialiai pavadintas „Deka Arm“. Naujas žingsnis šia kryptimi įvyko visai neseniai – FDA („Maisto ir vaistų kontrolės departamentas“) pagaliau leido šiuos protezus pristatyti į rinką.
(0) 2014-04-09 0
<p>Jie dar negali vaikščioti. Kol kas. Bet keturi prie neįgaliųjų vežimėlio prikaustyti vyrai, iki šiol buvę visiškai paralyžiuoti žemiau juosmens, dabar gali judinti kojas, pėdas ir netg
(0) 2014-04-08 1
JAV Gynybos departamento Priešakinių gynybos tyrimų agentūra (DARPA) pranešė įsteigusi naują Biologinių technologijų biurą, kuris koordinuos biologinių sistemų, turinčių sustiprinti JAV ir šios šalies sąjungininkų gynybą, raidą.
(0) 2014-03-13 0
Šiais laikais žmonių kūnuose ar prie jų egzistuoja milijonai protezų, implantų ir širdies ritmo reguliatorių. Taigi, natūraliai kyla klausimas – o kas šiems gyvybę gelbstintiems, gyvenimą palengvinantiems ar bent jau išvaizdą patobulinantiems dalykams nutinka po to, kai jie tampa nebereikalingi šeimininkui?
(9) 2014-03-06 1
Vienos moterys sugeba patirti daugybinių orgazmų, kitoms šis fiziologinis malonumas pasiekiamas gerokai rečiau. Tačiau JAV mokslininkai pareiškė sukūrę orgazmo įrenginį. Norint pajusti orgazmą, reikės atlikti implantavimo operaciją, o po to – tik spusčioti mygtuką. "O-mygtuką".
(7) 2014-03-03 5
Tai – ne kokia nors eksperimentinės išmaniosios braškių rūšies uoga. Taip atrodo plakančios triušio širdies vaizdas – širdis plaka išimta iš kūno. Ji gyva, ir kraują varinėja pati. Visa tai – dėl revoliucinės elektroninės membranos, kuri, kas žino, galbūt netolimoje ateityje išgelbės ne vieno iš mūsų gyvybę. Tada širdis idealiai plakti galės laaabai ilgai.
(0) 2014-02-07 0
Prieš devynerius metus po nelaimės, susijusios su fejerverkais, buvo stipriai sužalota Denniso Aabo Sørenseno kairė ranka – gydytojams teko ją amputuoti. Bet dabar jauno vyro gebėjimą jausti sugrąžino pirma pasaulyje bioninė ranka su „lytėjimo receptoriais“.
(8) 2014-01-18 8
JAV kompanija „Google“ anonsavo „išmaniuosius kontaktinius lęšius“, kurie padės nustatyti gliukozės lygį, informuoja BBC.
(1) 2013-12-03 2
JAV federalinė Vaistų ir maisto administracija (FDA) leido klinikiniais tikslais naudoti neurostimuliatorių „NeuroPace“, kuris implantuojamas į žmogaus kaukolę ir mikroelektrodais sujungiamas su atitinkamomis smegenų žievės sritimis. Šis prietaisas skirtas epilepsija sergantiems pacientams.
(0) 2013-11-28 1
Tikimasi, kad ateityje paralyžiuoti žmonės savo vežimėlį galės vairuoti vien judindami liežuvį. Tokio valdymo metodo pagrindiniai elementai – per liežuvį perveriamas auskaras su magnetiniu antgaliu, primenantis papuošalą, tačiau veikiantis kaip vairalazdė ir belaidis ryšys. Mokslininkai tikisi, kad jų išradimas padės neįgaliesiems tapti mobilesniais, labiau nepriklausomais nuo aplinkinių žmonių pagalbos.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos