Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Stimuliatoriai ir protezai
 
 

Stimuliatoriai ir protezai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(6) 2008-12-13 0
Kira Mason yra viena iš aukų, nukentėjusių per bombos sprogimą Londone 2005 metų liepą. Dabar moteris tapo pirmąja paciente, kuriai dirbtinis rankos protezas priaugintas tiesiai prie likusios rankos kaulo ir odos dalies. Procedūrą medikai įvardija "naujos kartos rekonstrukcine operacija".
(6) 2008-11-16 0
Yra tokia gera lietuvių liaudies patarlė – „ prie gero įprantama“. Ar tik šis moralas netiks ir egzoskeletų gamintojams ir ypač jų naudotojams? Kompanija Honda pristatė naują egzoskeleto variantą, kuris pirmiausia skiriamas sunkiai vaikštantiems senukams arba ligoniams, tačiau jau dabar akivaizdžios žymiai platesnė jo panaudojimo galimybės.
(0) 2008-11-10 0
MP3 grotuvų ausinės kelia didelį pavojų pacientams su implantuotais širdies stimuliatoriais ir defibriliatoriais, atskleidė JAV atliktas tyrimas.
(8) 2008-10-19 0
Eberhard Fetz kartu su kolegomis iš Vašingtono universiteto (University of Washington) sukūrė sistemą, kurios pagalba beždžionė galėjo valdyti savo rankos raumenis, neturinčius tiesioginio kontakto su smegenimis. Sėkmingi tyrimo rezultatai suteikia daug žadančias viltis paralyžiuotiems pacientams, turintiems pažeistas stuburo smegenis.
(14) 2008-10-11 0
Nuo šio penktadienio Japonijoje, žmonės su negalia galės vėl atrasti judėjimo laisvės džiaugsmą. Tai jiems padės padaryti žmogaus skeleto judesius perimantis ir sustiprinantis judėjimo kostiumas.
(3) 2008-09-28 0
Elektroninis egzoskeletas gražino judėjimo laisvę žmogui, 20 metų praleidusiam neįgaliojo vežimėlyje.
(6) 2008-09-26 0
Daugumai aklųjų arba dalinai aklų žmonių sveikas nervų ląsteles stimuliuojantys ir su akies tinklaine sujungti implantai galėtų padėti bent dalinai atstatyti regą. Tokias technologijas kuriantys mokslininkai dirba jau nuo devintojo dešimtmečio, tačiau iki šiol rimtesnių rezultatų nepasiekta. Didžiausia kliūtis yra priversti implantą pasilikti akyje, nesumažinant jo efektyvumo arba nesukeliant uždegiminių ligų. Dabar mokslininkai teigia, jog tokia kliūtis yra įveikta....
(4) 2008-09-19 0
Adam'as Hammond'as, buvęs JAV kariuomenės parašiutininkų komandos "Golden Knights" narys, tapo pirmuoju pacientu, kuriam buvo implantuotas mažiausias pasaulyje nugaros smegenų stimuliatorius "Eon Mini". Prieš porą metų kariškis patyrė stiprius sužeidimus neišsiskleidus parašiutui - jam lūžo šlaunikaulis, dubuo ir pažeistas stuburas. Laimei, jis liko gyvas, tačiau pradžioje visi manė, jog jis pasmerktas visą gyvenimą kęsti stiprų chronišką skausmą.
(2) 2008-07-26 0
Jau greitai kontaktiniais lęšiai ne šiaip koreguos regėjimą – jie galės jį išsaugoti.
(3) 2008-05-30 0
Pitsburgo Universiteto (JAV) mokslininkams pavyko su bedžione atlikti eksperimentą, kurio metu gyvūnas smegenimis valdė roboto ranką ir taip save maitino. "Tai pirmas atvejis istorijoje, kai kas nors smegenimis sugebėjo kontroliuoti realų rankos protezą", teigia Stenfordo Universitete dirbanti mokslininkė neurologė Krishna Shenoy.
(12) 2008-05-19 0
Oscar'as Pistorius yra abiejų kojų neturintis sprinteris, tačiau pasinaudodamas specializuotais protezais jis sugeba bėgti taip greitai, jog jam nedaug trūksta iki Olimpinio normatyvo įvykdymo. Be to, dabar jis jau turi realių vilčių jog jam pavyks tai pasiekti, nes Tarptautinis Sporto Arbitražo Teismas (Court of Arbitration for Sport) ką tik panaikino draudimą jam dalyvauti Olimpinėse Žaidynėse.
(5) 2008-04-22 0
Bioninių akių technologija, padedanti sugrąžinti regėjimą akliesiems, gali būti ne tokia tolima, kaip buvo manyta anksčiau. Londone dirbantys mokslininkai jau atlieka pirmųjų dviejų pacientų bandomąjį gydymą. Šio gydymo metu bus toliau tiriamos naujosios technologijos ypatybės. Deja, kol kas tai nėra ekvivalentas tikrai žmogaus akiai tiek išoriškai, tiek savo galimybėmis. Įrenginio elektroninė dalis prijungta prie akiniuose sumontuotų vaizdo kamerų. Jei eksperimentas...
(7) 2008-01-31 0
Bio-elektroninį rankos protezą "i-LIMB Hand" su penkiais individualiai valdomais pirštais sukūrusi Škotijos kompanija "Touch Bionics" pernai paskelbė, jog pradeda masinį šių naujųjų produktų tiekimą. Žodis „masinis“ gal kiek skambėjo netiksliai, nes tokių tempų kaip telefonų gamyboje pasiekti ir neplanavo. Tačiau praėjus geram pusmečiui galime žvilgtelėti kaip sekasi šiai kompanijai ir svarbiausia, bioninės rankos protezui.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos