Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Stimuliatoriai ir protezai
 
 

Stimuliatoriai ir protezai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(11) 2009-12-24 1
Panaudojus tinklainės implantus, Vokietijos mokslininkams ir medikams pavyko akliesiems iš dalies atstatyti regėjimą, pranešė „Der Spiegel“.
(4) 2009-12-13 7
Skelbiama, jog mokslininkams pavyko sukurti ir sėkmingai išbandyti naują dirbtinio lęšio tipą, kuris suteikia puikų regėjimą pacientams, iš karto po to, kai yra implantuojamas į akį.
(17) 2009-12-11 0
Mokslininkai ir inžinieriai rinkai pristatė pirmuosius bioninius pirštus, pagamintus iš kieto, nedaug sveriančio plastiko - jie gali susilenkti, paimti, laikyti ir padėti įvairius daiktus.
(0) 2009-12-04 0
Pietų Afrikos mokslininkai tobulina naujo tipo dirbtines gerklas, kurios lyginant su egzistuojančiais implantais žymiai mažiau iškraipo dirbtinį balsą. Balsą atkuria speciali sistema, sekanti kontaktą tarp liežuvio ir gomurio ir taip nustatanti, kokį žodį žmogus bando ištarti. Garsui generuoti naudojamas kalbos sintezatorius.
(7) 2009-11-27 0
Kanados mokslininkai teigia, kad odos pojūčiai dalyvauja žmogaus kalbos girdėjimo procese, praneša BBC. Tyrimas parodė, kad negirdimi oro pūstelėjimai kartu su tam tikrais garsais turėjo įtakos tam, ką dalyviai manė girdintys.
(9) 2009-10-05 0
Prieš dešimtį metų Chrissy Steltz prarado akis, nosį ir dalį veido - tai įvyko, kai kitas paauglys į ją iššovė iš pusantro metro atstumo. Sužeidimas buvo sunkus, bet ne mirtinas. Nors tokio tipo protezo persodinimo operacija Oregone (JAV) laikoma kosmetine ir nekompensuojama, jos gydytojo ir rėmėjų dėka ji pagaliau galės gyventi be veidą dengiančio raiščio.
(0) 2009-08-13 0
Carol Kasyjanski tapo pirmąja amerikiete, turinčia bevielį širdies stimuliatorių, leidžiantį gydytojui stebėti jos sveikatos būklę nuotoliniu būdu – per internetą. Kai moteris skuba įprastiniam patikrinimui į „Francis“ ligoninę, esančią Niu Jorke, maždaug 90 proc. patikrinimo jau būna atlikta, nes gydytojas prisijungia prie kompiuterio ir sužino beveik visą reikalingą informaciją apie pacientės būklę.
(8) 2009-07-24 0
Dvimetei Hannah Clark iš Mountain Ash miestelio Velse (Didžioji Britanija), kentusiai nuo kardiomiopatijos, 1995 metais buvo persodinta donoro širdis. Dešimtį metų jos krūtinėje plakė dvi širdys, kurios tarpusavyje sėkmingai dalinosi visą krūvį. Deja, mergaitei sulaukus 12 metų, transplantą teko pašalinti. Kas gi atsitiko?
(6) 2009-06-30 0
Japonijos automobilių gamintojas "Toyota" pristatė neįgaliesiems skirtą vežimėlį, kuriam valdyti pakanka tik smegenų skleidžiamų bangų. Kompanija teigia, jog jų pritaikyta smegenų signalų analizės sistema yra viena sparčiausių pasaulyje.
(2) 2009-06-05 0
Trečiadienį inovacijų, pramonės, mokslo ir tyrimų ministras bei senatorius Kim Carr pranešė, jog Australijos vyriausybė planuoja 50 milijonų dolerių skirti bioninio regėjimo tyrimams.
(2) 2009-05-29 0
Anot tyrėjų, šis atradimas gali „smarkiai pagerinti“ ragenos traumą dėl ligos ar sužeidimų patyrusių pacientų regėjimą, rašo telegraph.co.uk.
(8) 2009-05-20 0
„Honda“ šį mėnesį pristatė naujausius savo inžinerinius šedevrus, kurių dėka senyvi ir judėjimo negalią turintys žmonės galės mėgautis didesniu mobilumu.
(4) 2009-05-04 0
Paralyžuoti žmonės galės judėti naudodami robotus - invalidų vežimėlius, valdomus mintimis. Invalidų vežimėliai yra skirti žmonėms, turintiems sunkią nervų - raumenų negalią. „Jie galės būti naudojami netgi sausakimšuose arba nepažįstamuose pastatuose“, - sakė Ispanijos Zaragoza universiteto komandos, kuriančios šį vežimėlį, vadovas Javier Minguez.
(46) 2009-04-17 0
2005 metais Ellie May Challis persirgo sunkia meningito forma - mergaitė liko gyva, tačiau medikams teko amputuoti visas jos galūnes. 2009 metais ji tapo jauniausiu žmogumi, turinčiu anglies pluošto kojų protezus.
(6) 2009-04-11 0
Kanados režisierius Rob Spence dešinę akį susižalojo vaikystėje nelaimingo atsitikimo metu. Vėliau jam buvo įtaisytas akies protezas. Kaip ir bet kokia kita dirbtinė akis, ji buvo sukurta tik dėl estetikos. Tačiau Rob Spence suprato, kad tuščią akiduobę galima panaudoti jo kuriamame mene.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos