Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Stimuliatoriai ir protezai
 
 

Stimuliatoriai ir protezai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(24) 2010-12-28 0
Neurologijos specialistai sukūrė pirmą mintimis valdomą egzoskeletą. Jį jau išbandė paralyžiaus ištikti žmonės: mintimis nurodydami komandas, jie išsiuntė elektroninių laiškų, žaidė vaizdo žaidimus, robotizuotomis rankomis atliko įvairius kitus judesius.
(8) 2010-12-27 1
Mokslininkas iš Japonijos Ryuma Niiyama tobulina dvikojį robotą, kuris sugeba bėgti imituodamas žmogaus kojų judesius. Skirtingai nei šiuo metu egzistuojantys analogai, tokie kaip "Asimo", šio modelio autoriaus tikslas yra sukurti mechanizmą, kuris judrumu galėtų varžytis su greičiausiais sprinteriais.
(12) 2010-11-05 0
Paveikę tiriamųjų asmenų smegenis nedidelio stiprio elektros srove, Oksfordo universiteto mokslininkai sugebėjo pagerinti jų matematinio mąstymo įgūdžius. Poveikis srove truko vos 15 minučių, tuo tarpu išgautas efektas išliko iki šešių mėnesių.
(2) 2010-11-02 0
Trys pacientai, kuriems Vokietijoje buvo persodintos dirbtinės širdys, su jomis gyvena jau ilgiau nei 5 metus. Tai naujas Europos rekordas, pabrėžiantis šio medicinos mokslo pasiekimo svarbą.
(15) 2010-10-24 0
Italijos medikai pirmą kartą 15-mečiam pacientui implantavo nuolatinę dirbtinę širdį, pranešė šalies naujienų agentūra ANSA. Romos Bambino Gesu vaikų ligoninės širdies chirurgai 10 valandų trukusią operaciją atliko rugsėjo 30 dieną. Implantuota dirbtinė širdis pacientui turėtų tarnauti nuolat, o ne laikinai, kaip būdavo iki šiol.
(8) 2010-10-18 9
Neretai juokaujama, kad trumparegystė – jau ne liga, o šiuolaikinės žmonijos išskirtinė ypatybė. Egzistuoja daugybė mitų, kas gadina mūsų akis ir kas jas gali apsaugoti. Anot oftalmologų, tikrai įrodyta, kad mūsų regėjimą apsaugo grynas oras ir dienos šviesa. Tuo tarpu didžiausias trumparegystės paplitimo šuolis, įvykęs su naujųjų technologijų paplitimu, labiau siejamas ne tiek su pačiomis technologijomis, kiek su būtinybe prisitaikyti prie darbo, kai nuolat tenk...
(8) 2010-10-01 0
Karinės įrangos gamintojos „Rautheon“ patobulinti jėgos kostiumai „XOS2“ suteikia galimybę be vargo pakelti 70 kilogramų svorį ir prasilaužti pro keturių sluoksnių lentines sienas, tad planuojama, jog jau po 5 metų šios technologijos gerokai praplės kareivių galimybes.
(5) 2010-09-27 0
Su JAV karinių tyrimų organizacijos DARPA skirta 5,6 milijono dolerių parama, Southern Methodist universitetas (Dalasas, Teksasas) ruošiasi įsteigti Neurofotonikos tyrimų centrą, kuris turės vienintelę užduotį - sukurti biologiškai su žmogaus organizmu suderinamą optinio pluošto jutiklį, kuriuo būtų galima perduoti pavienių neuronų signalus iš ir į smegenis.
(1) 2010-09-22 0
Dėl smegenų pažeidimų visiškai paralyžiuoti, bet sąmoningi pacientai netrukus galės bendrauti su kitais ir valdyti motorizuotus vežimėlius mintimis. Jų galvos smegenų signalus fiksuos ir atpažins specialūs davikliai, skelbia britų dienraštis „Daily Mail“.
(0) 2010-08-13 0
Japonijoje pagamintas neįgaliesiems skirtas robotizuotas vežimėlis, automatiškai sekantis palei jį lydintį žmogų.
(2) 2010-07-19 0
Haydenas Allenas po motociklo avarijos prieš penkerius metus prarado gebėjimą valdyti kojas, tačiau mokslininkai jam suteikė naują viltį - jų suprojektuotas naujas egzoskeletas pakėlė vyrą iš invalido vežimėlio ir vėl sugrąžino vaikščiojimo džiaugsmą.
(9) 2010-07-18 0
Prancūzijos kompanija "Carmat" žada netrukus pradėti gaminti standartinius įtaisus, kuriais nesunkiai būtų galima pakeisti pažeistas širdis. Kaip skelbia „New York Times“, gamintojas jau atlieka paskutinius savo sukurtosios dirbtinės širdies ikiklinikinius tyrimus.
(4) 2010-07-12 0
JAV federalinė Maisto ir vaistų administracija (FDA) leido naudoti bendrovės „VisionCare“ sukurtą miniatiūrinį akies implantą, skirtą amžine tinklainės degeneracija sergantiems pacientams, praneša „Daily Mail“.
(8) 2010-06-28 0
Kai katinas vardu Oskaras nelaimingo atsitikimo metu prarado savo galines letenas, jo savininkas išgyveno, jog gyvūnui visą gyvenimą teks važinėtis specialiu prie galinės kūno dalies pritvirtintu vežimėliu. Tačiau vežimėlio neprireikė. Dabar Oskaras vaikščioja naudodamasis jo paties kojas primenančiais protezais; negana to, jis tapo bene pirmuoju bioniniu katinu pasaulyje.
(17) 2010-06-21 0
Europą kitais metais pasieks JAV išrasti įprastus dviejų židinių akinius pakeisiantys elektroniniai akiniai, automatiškai keičiantys lęšių židinio nuotolį.

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos