Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Stimuliatoriai ir protezai
 
 

Stimuliatoriai ir protezai

Žymės vieta žymių medyje:
Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(5) 2011-12-12 0
Kanadietis režisierius Rob Spence, netekęs vienos akies, nufilmavo dokumentinį filmą apie žmogaus „kiborgizaciją“. Dirbti jam teko su miniatiūrine vaizdo kamera, integruota į jo akies protezą.
(0) 2011-12-10 0
„Galima pripažinti idėją esant naudingą, bet nemokėti ja naudotis“, - kadaise pasakė Johanas Volfgangas Gėtė. Ir iš tiesų – pagalbos su amžiumi silpstančioms akims pradėta ieškoti jau seniai, tačiau pasinaudoti ore sklandančia idėja, pasirodo, nebuvo taip paprasta. Vis dėlto idėjai įgavus fizinį kūną, vadinamą akiniais, šie iki šiol laikomi vienu svarbiausių išradimų per pastaruosius 2000 metų.
(2) 2011-12-08 0
Aštuonerių metų mergaitė iš Peru Amazonės, kuri dėl Amelijos sindromo gimė be rankų ir kojų, praėjusią savaitę lankėsi sostinėje Limoje, kur tikimasi pakeisti jos gyvenimą – pritaikyti naujus bioninius protezus.
(7) 2011-11-23 0
Mokslininkai sukūrė naujos kartos kontaktinių lęšių prototipą, kuris įrodė, jog ateityje bus galima projektuoti vaizdą tiesiai prieš akis. Bandymai su gyvūnais buvo sėkmingi, tad ši technologija ateityje gali būti pritaikyta buityje.
(14) 2011-09-21 0
Eksperimentai rodo, kad stimuliuojant smegenis švelnia elektros srove pagerėja koordinacija ir atmintis. Nesudėtingas prietaisas, kurį iš esmės sudaro didelė baterija ir du elektrodai, ateityje galėtų būti pritaikytas tobulinti ir regėjimui bei kalbai.
(3) 2011-09-18 1
Amerikietė Aimee Mullins manekenės karjerą pradėjo prieš daugiau nei dešimt metų. Savo debiuto ant podiumo dieną Aimee visiems parodė, kad manekenei tikrai nebūtina turėti kojas. Dar prieš tapdama modeliu, Aimee savo pavyzdžiu įrodė, kad kojos nebūtinos ir norint tapti profesionalia sportininke.
(0) 2011-09-01 0
Valensijos politechnikos universiteto Grafinių technologijų tyrimų centro (Ispanija) inžinierių komanda, vadovaujama Gilermo Periso Facharneso (Guillermo Peris Fajarnés), sukūrė naują įrenginį, kuris akliesiems padeda judėti be kitų žmonių pagalbos. Ši sistema, pavadinta EYE 21, apdovanota „Vodafone“ prizu, skirtu telekomunikacijų inovacijoms.
(9) 2011-08-30 0
„Akiborgu“ („akis“ ir „kiborgas“) save vadinantis režisierius Robas Spensas (Rob Spence) akies neteko incidento su šaunamuoju ginklu metu. Prieš dvejus metus prarastos akies vieton buvo implantuota dirbtinė akis su vaizdo kamera. Šioji vaizdą transliuoja ne į smegenis, o į netoliese esantį ekraną. Tačiau to R. Spensui visiškai pakako susukti trumpą, tačiau įspūdingą filmą apie ta pačia žeme vaikštančius protezuotus likimo brolius.
(6) 2011-08-24 1
Moksleivė iš Swidono (D. Britanija) tapo viena iš laimingųjų, kuriai pritaikyta plaštaka su bioniniais pirštais.
(7) 2011-08-21 0
Mokslininkų teigimu, tinkamai išnaudojus žmogaus smegenų signalus, galima sumažinti stabdymo kelią ir tokiu būdu pavojingose situacijose išvengti susidūrimo. Mat mūsų smegenys yra pakankamai greitos įvertinti situaciją, tačiau raumenys gerokai vėluoja įgyvendinti smegenų impulsus.
(4) 2011-08-15 0
Ko gero, pasaulyje netrūksta jaunuolių, svajojančių vieną gražią dieną turėti asmeninį „Mercedes“ automobilį. Tiesa, „Formulės-1“ lenktynių aistruolis Metju Džeimsas (Matthew James) ilgus metus puoselėjo kiek specifiškesnį troškimą – vaikinas svajojo, jog vienas iš stambiausių vokiečių automobilių gamintojų pagelbėtų jam įsigyti naują bioninę ranką. Kadangi jaunuoliui netrūko užsispyrimo ir sveiko įžūlumo, jo svajonė išsipildė.
(4) 2011-08-02 0
San Franciske (JAV) gyvenanti menininkė Tanya Vlach per autokatastrofą prarastą akį nori pakeisti jos protezu su įmontuota videokamera, skelbia „Dailymail.co.uk".
(21) 2011-07-22 0
Abiejų kojų dar kūdikystėje netekęs 24-erių bėgikas iš Pietų Afrikos Respublikos Oskaras Pistorijusas (Oscar Pistorius) iškovojo teisę dalyvauti 2012-ųjų Londono Olimpinėse žaidynėse, praneša bbc.co.uk. Apie tai, jog pirmą kartą olimpiadų istorijoje įprastose, o ne parolimpinėse žaidynėse galės startuoti dirbtines anglies pluošto kojas turintis atletas, patvirtino ir Londono olimpiados organizacinio komiteto vadovas Sebastijanas Kou (Sebastian Coe).
(6) 2011-07-12 0
Austrijos mokslininkų sukurta neuroniniais impulsais valdoma bioninė ranka jaunuoliui sugrąžino galimybę manipuliuoti kairiąja ranka.
(2) 2011-07-07 2
Akiniai žmogaus regėjimą pasyviai koreguoja jau ne vieną šimtmetį: išlauždami šviesos spindulius, stiklo lęšiai kompensuoja įvairaus pobūdžio regėjimo sutrikimus. Tačiau prieš kai kuriuos iš jų – pavyzdžiui, senstant galinčią išsivystyti aklumo atmainą, kuri vadinama amžine makulos degeneracija (angl. – „macular degeneration“) – įprastiniai akiniai yra bejėgiai. Kas žino, kokios būklės bus mūsų regėjimas, kai stuktelės pusšimtis metelių ir daugiau...

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos